Jump to content

Photo

Vredi Li Kupiti Skupu Alfu 156 Ili Ne?

• Please log in to reply
71 replies to this topic

#21 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 09 January 2015 - 11:16 PM

Nisam mislila na sedista i felne...najmanje bitno,jednom havarisan auto je...lesina,pa nek se ljuti ko god hoce,a takve mahom i dovlace ovamo gospoda matrapazi.

No...svako po svome,Sasa bolje ti gledaj nesto ovako,trenutno vozim istu ovakvu,samo sa 3 vrata i...kapa dole

http://www.polovniau...da_civic_sport/

#22 Flavio

Flavio
  • Alfista
  • 11 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:1.4 T.Spark KaraWagon

Posted 09 January 2015 - 11:57 PM

Hvala na savetima. E sada zanima me jos nesto: Pošto sam ja takoreći novopečeni vozač, imam 21god, do sada sam vozio ćaletovu opel corsu c iz 96. Zanima me da li mislite da sam dorastao ovim kolima? Da li mogu da ih čuvam i održavam kako im dolikuje? Ili za početak da uzem neku drugu?

Da li si dorastao i, mozes li da je cuvas i odrzavas kao Bog zapoveda, to ti mi ipak ne mozemo reci.

Za pocetak, da li uzeti neku drugu? I to uglavnom zavisi od tvojih zelja i mogucnosti.

Italiano jeste malo odvalio cenu ali, na tu temu bih se slozio sa @Mimy. Najrealnije, ako mislis da tu Alfu drzis narednih 5-6 godina, onda vredi razmisliti o njoj.

Savet koji sam i ja svojevremeno dobio: "Uzmi bilo koju, samo da je u dobrom stanju i, neces pogresiti".

Jos jedan savet. Ako bi Alfu kupio samo zato sto lepo izgleda (ne samo ovu, by @Italiano) onda ... Bolje jos 1x dobro promisli da li zelis bas Alfa Romeo ;)

#23 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 10 January 2015 - 12:08 AM

:cheers:

Ček,kako beše sad,ima li on uopšte pravo,po ovom novom? :neam:

#24 Flavio

Flavio
  • Alfista
  • 11 posts
  • Alfa model:1.4 T.Spark KaraWagon

Posted 10 January 2015 - 12:26 AM

Pa sad, nisam bash isparatio to ali, ako ima 21 i dozvolu vise od 2 godine, msm da je miran po tom pitanju ;)

#25 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts
  • Interesovanja:graffiti, design, cars, gaming
  • Alfa model:156 2.0ts '01

Posted 10 January 2015 - 08:32 AM

Koliko sam ja video na drugom forumu ova alfa je u savrsenom stanju. Sve je kao da je izaslo iz fabrike. Italijano je stavio tu cenu zato sto i misli da vredi toliko. A i toliko je zaljubljen u nju da se realno i nada da je niko nece uzeti, a ovamo mu treba karavan zbog prakticnih razloga. Pa kad vec planira da menja hoce da doplati i da uzme nesto novije. Inace retko koji alfista prodaje svoj auto pa je malo glupo da stavi cenu kao neko na nekom placu koju je havarisanu doveo. Jer svi znamo da Alfisti sami sve rade oko svoj auta uglavnom. I da gledaju da auto bude sto sredjeniji.
Ostale stvari koje je promenio. Spustio, pragovi, sedista, felne itd.. i mora da udju u cenu. Opet ulozio je u nju da izgleda kako izgleda. Ko bi pri zdravoj pameti dao 1000 i kusur evra za modifikacije i da posle ne trazi pare za to. Jeste mu malo veca cena ali i treba da bude takva i da se zna od koga je.
To bi trebali da podrzite. Ako necete, kupujte onda od ljudi koji gledaju Alfu kao svaki drugi auto i tako je voze i odrzavaju.

#26 milos.liska

milos.liska
  • Alfista
  • 194 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147

Posted 10 January 2015 - 08:49 AM

Ja sam nesto gledao kad sam bio po Holandiji i Nemackoj da su prava auta znaci bez foliranja ono malo preso kao koska je itd da su i po 3 puta skuplja,npr sam u Roterdamu gledao Mecku 124Nije siroka lajsna nema ošremu znaci klasika al fabrika i Holandjanin trazi 6.500E i nece ni cent dole. Takodje sam gledao jednu Alfu166 U nem. za 7300 otisla za Moskvu,e sad reko sam badci da pita ove na placu kako bre tolko skupo prodaju neka auta i svi do redom su mu rekli da su to posebno ocuvani automobili i da kupcima cena ne predstavlja problem za takve automobile cak ih bolje i brze prodaju nego li ove "razvlacene" koji idu za izvoz u zemlje treceg sveta, Srbistan npr. Mimmy to li nas napustas T_T

#27 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 10 January 2015 - 09:01 AM

Sedista,pragovi.17 felne,xenoni i otale modifikacije ne voze auto.

#28 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts

Posted 10 January 2015 - 10:52 AM

Ne voze ali kostaju da se ugrade.

A ljudi koji gledaju automobile koji imaju slicne modifikacije ih gledaju zato sto im se svidjaju ne zato sto nema nista drugo da se pazari.

#29 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 10 January 2015 - 11:02 AM

Ne razumes ti o cemu ja govorim.

#30 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 10 January 2015 - 11:37 AM

Alfa sa oglasa ce se vrlo tesko prodati  i za priblizno te pare.U tom cenovnom rangu(par stotina evra + -) je veliki izbor mladjih automobila.Neko pravilo je da sve sto ulozis u auto(estetski,redovno odrzavanje,kvarovi) to nemozes nikad da naplatis.Sve sto si radio na kolima si radio zbog sebe ili zato sto si morao.Za takav auto treba kupac koji to voli i koji to hoce da plati.Takvih je malo u srbiji.

#31 milos.liska

milos.liska
  • Alfista
  • 194 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147

Posted 10 January 2015 - 11:57 AM

U jevropi se nekako vise cene auta koja su sto pribliznija originalu,ali kod nas recimo auto bolje prodaju alu felne a motor crkotina, da se razumemo ja nisam gadljiv na felnice,xenone i uopste tuning,samo kazem da bih ja trazio sto ocuvaniji auto u smislu motor,limarija... pa bih se posle sam i po svom ukusu ili mogucnosti nebitno bacio na doterivanje al svejedno znam da imam dobar i spreman auto. Neso pozdrav

#32 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 524 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 10 January 2015 - 12:04 PM

Углавном је тако, ако неко редовно одржава кола, чува рачуне, то је  велики плус при продаји кола. Ако неко мисли да тјунирањем подиже цену, греши, ако успе 40посто уложеног новца да врати, то је успех.То једино успева на ТВ у америчким серијама на Дискаверију....

#33 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 10 January 2015 - 12:07 PM

MIso pozdrav...

Dobro je da se sa nekim slazem. Felne,xenoni,projektori meni npr to nije bitno..

#34 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts

Posted 10 January 2015 - 01:57 PM

Jel prucamo na tuningu na Italijanovoj Alfi? Ili generalno tunning i masakriranje izgleda?

#35 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 524 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 10 January 2015 - 02:17 PM

Генерално било какав тјунинг је економски неисплатив. Кола која су чипована се теже продају, неко ко је тамнио стакла са више од 70посто, је у старту одбио трећину потенцијалних купаца.

#36 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts

Posted 10 January 2015 - 02:27 PM

A to je normalno. Jer cim se vidi da je nesto radjeno na kolima svi begaju jer misle da ko zna sta je. A neka realnost je da kod nas ako neko radi bilo kakav "tuning" uglavnom i pazi taj auto. Mislim ne treba bezati od toga, ali treba obratiti paznju. 

#37 Sasa2202

Sasa2202
  • Alfista
  • 16 posts

Posted 10 January 2015 - 04:46 PM

Da li si dorastao i, mozes li da je cuvas i odrzavas kao Bog zapoveda, to ti mi ipak ne mozemo reci.

Za pocetak, da li uzeti neku drugu? I to uglavnom zavisi od tvojih zelja i mogucnosti.

Italiano jeste malo odvalio cenu ali, na tu temu bih se slozio sa @Mimy. Najrealnije, ako mislis da tu Alfu drzis narednih 5-6 godina, onda vredi razmisliti o njoj.

Savet koji sam i ja svojevremeno dobio: "Uzmi bilo koju, samo da je u dobrom stanju i, neces pogresiti".

Jos jedan savet. Ako bi Alfu kupio samo zato sto lepo izgleda (ne samo ovu, by @Italiano) onda ... Bolje jos 1x dobro promisli da li zelis bas Alfa Romeo ;)

Drugi auto ne dolazi u obzir. Ja sam izabrao alfu pa alfu. P laniram da je drzim narednih 5-6 godina, mozda i duze.

Meni se licno svidja sav tuning koji uradio na njoj. I ja bih da je neka druga radio neki tuning. Estetski, Tako da je dosla ko kec na desteku. 

#38 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 10 January 2015 - 07:12 PM

Dragane nemoj da se ljutis al ti si prvi koji radi Tuning i kupuje felne a jos nisi zamenio zupcasti kais.

I o cemu onda mi pricamo?

#39 Radovann

Radovann
  • Alfista
  • 306 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 10 January 2015 - 09:00 PM

ja bi pre uzzeo ovako nestoo 

http://www.polovniau...d_giugiarofull/

ima jos jedna prodaje kolega sa drugog foruma isto TI oprema slicna je cena

#40 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 10 January 2015 - 09:06 PM

Ja bi bezao od budzenih automobila,spusten auto, sportske opruge, jos ako ga je akao nek neizivljeni klinac? 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub