Jump to content

Photo

DIZEL vs BENZIN

• Please log in to reply
101 replies to this topic

#101 brka

brka
  • Alfista
  • 179 posts
  • Alfa model:166 2.0v6 turbo

Posted 13 June 2014 - 03:39 PM

Alfini v sestaci jes da srcu al idu za sve pare,i ts kad je dobro negovan lepo ide,ali v sestaci polivaju...ko nije probao ne moze da zna!jtd je prava mera,odnosa snage i potrosnje,pruza nam ekonomicnu ali i sportsku voznju tako da je van konkurencije...

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

#102 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 14 June 2014 - 09:56 PM

Eto danas mi se slucajno desise par situacija vezanih za ovu temu...   Bejah danas do drugara na kafu, kad pristize njegov burazer sa nekim svojim pajtosima u plavoj triestrojki, a oni svi do jednog likovi tipa Bmw i WV. Ispostavi se da je Alfa uzeta na koriscenje iz nekog njima znanog razloga od nekog cetvrtog lica. :lol:    Posto smo sedeli u basti kad su pristigli, ovaj za volanom par puta onako pre nego da je ugasi malo diskretnije "dade" joj gas.   Auuu, sto je ovo lepo, rekoh ja!  :o    Nisam hteo dugo da se zadrzavam da bi ovog lika onako u polasku zamolio da mi dozvoli da je ja malo isturiram, sto mi on dozvoli....   Ajooooj! Pa sad ja vas "bokserase" potpuno razumem, i vise od toga! Poceo sam i ja bas da se lozim na ono zvonko rezanje i pripucavanje iz auspuha!  :wub:  ....   Uz pozdrav, rekoh liku da mi je ulepsao dan!   Dalje....    Sednem ja u svoju dizelku i po pravilu, ne krenem pravo kuci, vec izadjem ajde malo iz grada po jednom seoskom drumu koji je retko lepo asfaltiran i krivudav. U povratku 5-6 kilometara pre ulaska u grad u retrovizoru "usnimim" jednu 147 kako mi se priblizava i "zalepi" mi se potpuno bas na skretanju. Obojica na raskrsnici dadosmo levi zmigavac prema gradu.  "Bas lepo" pomislih... :vesel:  Bez ikakvih signala se odlicno razumesmo da "nagazimo"!   Tako i uradismo!  Imamo pravac za pocetak. :)     Prva... druga...prednji tockovi se odlepljuju od asfalta i "slajfuju"  treca... urla JTD... idemo vec preko 4000 obrtaja, gledam u rerovizor kroz nas bistri crnkasti dim kako 147 vec znacajno  zaostaje... dosta joj je, necu da maltretiram masinu, idemo u cetvrtu...  Nailazimo na krivine, Stedim gume i kocnice pa dosta ranije oduzimam gas i kocim bez aktiviranja Abs-a... decko me sustigao. Opet na izlazima iz svake krivine nasa prednost se povecava... poslednji pravac pre ulaska u naselje ista prica kao na pocetku, samo bez dima koji smo "izduvali" na startu. :D    Udjosmo u grad i predjosmo na laganu voznju po dzombama, otvaram prozor, izbacujem ruku i pozdravljam decka visoko podignutim palcem u vis i on mi uzvraca na isti nacin.   Stotinak metara dalje sledi moje skretanje.  Dadoh zmigavac i svako nastavi svojim putem.  Zatrubismo po jedanput i oprostismo se odmahivanjem ruke.   :)    Bas smo se lepo poigrali!  :arflag:   

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub