Jump to content

Photo

DIZEL vs BENZIN

• Please log in to reply
101 replies to this topic

#21 jovic88

jovic88
  • Alfista
  • 190 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:.....

Posted 30 November 2010 - 11:32 AM

Nemci najbolji??!?! Bože. kakvo skrnavljenje...
Verujem da jako malo ljudi zna da se za najbolje dizel agregate uopšte smatraju upravo ITALIJANSKI. Izvesna široj javnosti jako malo poznata firma po imenu VM pravila je motore za Mercedes, a najpoznatiji su po brodskim motorima. Većinu svog znanja (pro)dali su i, i dalje, prodaju drugima.
Od nemačkih dizela uzgred budi rečeno bolji su i japanski, a smeo bih da kažem i francuski.
S tim što treba razlikovati velike mašine od malih. Nije isto par litara i nekih 10-ak, ne samo u pukom kapacitetu. Ono sa čime je većina kolko tolko upoznata (automobilski motori) je samo veoma malo deo svetske proizvodnje i tehnike na ovom polju.
A ako misliš da su nemački dizel automobili najbolji, onda si promašio forum <_<

uclanio sam se u ovaj forum samo da bih prikupio dovoljno informacija da li da uzimam dizelasa ili benzinca...a to ko je najbolji dizel motor o tome necu da diskutujem, nisam auto mehanicar :xaxa:

#22 jovic88

jovic88
  • Alfista
  • 190 posts

Posted 30 November 2010 - 11:38 AM

Kome su se lose pokazali?Onima ciji stil voznje je za oduzimanje drzavljanstva a ne dozvole,a kola odrzavaju iskljucivo po principu -ja to teram dok ne stane.Ako naidjes na ocuvan primerak,po onome sto sam videla,dalje od autoplaceva,zaista je zahvalan za gradsku voznju.Kome je malo 120ks,ima odlican primerak 147 u GTA verziji,3.2,pa nek se pokloni i neka pocne!Ako si iz Beograda....evo ti moja 147,obrni krug pa ces videti

ma kapiram ja sve to... ja sam tvrdo odlucio da uzmem 147, 2001-2002...sve zavisi od para i primerka...
sto se tice broj konja, ne bolujem za sto vecom konjazom i snagom motora...alfu uzimam samo iz razloga sto je extra odradjena...2001 godiste je a izgleda kao da je 2008-09...
hocu samo da vidim da li je sve jedno uzeti diz ili benz po pitanju KVALITETA (o preformansama i delovima ne govorim)

#23 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 30 November 2010 - 11:46 AM

Ako uzimas dizela...dobro otvori oci,retki su primerci kao Vladina 156....one napolju prelaye mnogo,bas mnogo,i ovde stignu vec uveli motori,sa nacetim turbinama......pise presao 110 000 a ona mucena presla triput toliko.Sve je stvar licnog afiniteta,meni Alfa i dizel nikako ne idu pod ruku,sportista pa dizel....jedva sam se i sa plinom pomirila kod mene.Probala sam i ove mjete u 159 i stvarno,ruku na srce,idu kao mecava,ali nema onog Alfinog rezanja,pa mi delovala kao mutava :(Smeju mi se kad kazem-kad naprave Ferari dizel,tada cu se pomiriti sa Alfinim dizelom.

#24 jovic88

jovic88
  • Alfista
  • 190 posts

Posted 30 November 2010 - 11:54 AM

Ako uzimas dizela...dobro otvori oci,retki su primerci kao Vladina 156....one napolju prelaye mnogo,bas mnogo,i ovde stignu vec uveli motori,sa nacetim turbinama......pise presao 110 000 a ona mucena presla triput toliko.Sve je stvar licnog afiniteta,meni Alfa i dizel nikako ne idu pod ruku,sportista pa dizel....jedva sam se i sa plinom pomirila kod mene.Probala sam i ove mjete u 159 i stvarno,ruku na srce,idu kao mecava,ali nema onog Alfinog rezanja,pa mi delovala kao mutava :(Smeju mi se kad kazem-kad naprave Ferari dizel,tada cu se pomiriti sa Alfinim dizelom.

ja se toga najvise i plasim kad su dizeli u pitanju...dusu im vade gore ako da spavaju u kolima...
sve u svemu...forsiracu benzinca...ali ako ispadne neki EXTRA dizelas...mozda i njega uzmem
sve u svemu, hvala na savetu... :xaxa:

#25 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 30 November 2010 - 12:36 PM

uclanio sam se u ovaj forum samo da bih prikupio dovoljno informacija da li da uzimam dizelasa ili benzinca...a to ko je najbolji dizel motor o tome necu da diskutujem, nisam auto mehanicar :xaxa:

Nisi automehanicar, ali mozes da pitas nekog dobrog automehanicara... Retki su oni koji su otvarali JTD motor i radili generalnu. Bolji je od TDI-ja, i to ce ti potvrditi. Samo pazljivo biraj pri kupovini i mozes naci i odlican dizel, sto da ne... A ono za laganu i penzionersku voznju zaboravi, 1.9 jtd ide kao mecava, a 2.4 jtd kao nevreme :xaxa: mogu te provozati da vidis tj. osetis :arflag:

dizel ili benz - bitno je da je ALFA <_<

#26 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,099 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 30 November 2010 - 01:22 PM

Ako se ne varam, mislim da sam negde procitao da zelis 1.6 motor. Pazi jer i kod njih postoji razlika: sa i bez varijatora kao i u broju konja ali sve ovo pisanje nije za ovu temu vez za drugu ...

#27 jovic88

jovic88
  • Alfista
  • 190 posts

Posted 30 November 2010 - 02:45 PM

Ako se ne varam, mislim da sam negde procitao da zelis 1.6 motor. Pazi jer i kod njih postoji razlika: sa i bez varijatora kao i u broju konja ali sve ovo pisanje nije za ovu temu vez za drugu ...

cek dok pohvatam ovaj (extra) forum, neznam gde bijem...lom tema za pisanje :D

#28 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 279 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 30 November 2010 - 05:03 PM

Iskreno dizel je bolj :-) Ja sam mrzeo zvuk dizelasa, rade kao traktori i bucni su... Moje iskustvo sa mojim 1.9jtd motorom od 115 konja je da se u niskim obrtajima tj do nekih 2500 skoro ne cuje zvuk motora u kabini, a posle se bukvalno dere... Bas juce vozim i pojacah muziku bas jako ceo auto se trese i preticem nekog lika trecom na oko 4000 obrtaja i verovali ili ne cuje se motor,nadjacao je muziku... Sad me bas zanima da li je i kod drugih motora tako... Ali sve u svemu lepo se cuo i podigao mi adrenalin...(morao sam okolnim putem do kuce :-) ) Ja sam obisao hiljade majstora i svi su imali isto misljenje, a to je da je Fijatov 1.9jtd motor neprikosloven. Sa njim uz povremeni servis moze da se predje i 500 000km. To sam cak video na karavanu fijat stilo.

#29 dixynja

dixynja
  • Alfista
  • 32 posts
  • Alfa model:145 1.6 boXer

Posted 04 January 2011 - 08:26 PM

Pa gde sam nasao bas ovu temu,pa o ovome sam diskutovao pre neki dan sa dobrim drugarom.Zapocecu ovo recenicom kojom sam zavrsio pre neki dan.Alfa je auto koji se kupuje srcem,a ne mozgom,mogu da potpisem da nas je barem 70% tako kupilo ovu marku,uopste nije bitno da li je benzin ili dizel...To su finese,ko sta vise voli,mene licno benzinci cine srecnijim,znam sta je dizel,dobar deo klinackog zivota sam proveo u njemu,cale ga ima decenijama,dok nisam imao svoj auto sluzio sam se njegovim,svremena na vreme se i dalje sluzim njegovim dizelom kada mi zatreba...Nisam brz vozac,nisam ljubitelj nekih velikih brzina,ali volim ostriju voznju,one vislje obrtaje koje dizel ne moze da isporuci...Zato je moj izbor benzinac(trenutno),mada sve vise razmisljam u nekoj daljoj,blizoj buducnosti o :156: 1.9 16V :clapping:

Attached Files

#30 SandroNS

SandroNS
  • Alfista
  • 311 posts
  • Alfa model:147jtd overclocked

Posted 05 January 2011 - 12:40 PM

Dobro... nećemo o formulama... Da li postoji putnički Ferrari Diessel, Lotus takodje, Aston Martin, Porsche, Lamborghini... ? :-)
Mislim da je jasna stvar da je dizelaš napravljen po meri domaćina, dok su benzinci pre okrenuti nama mladim, dinamičnim i sexualno aktivnim macho tipovima :vine:

Pravi muškarci piju Jack Daniels, puše tompuse i voze na benzin! ;)

Hahaha, većina vozača gore pomenutih kola ima 40+ godina i proživljavaju midlife krizu. :xaxa:

Sada ozbiljno. Apsolutno se slažem da se Alfa kupuje srcem i ja sam jedan od tih.
Striktno sam tražio nešto sa 2.0ts motorom, 156 ili 147 mada radje prvu. Tražio, vozao, gledao i onda kupio 147 naftaricu, zato što je bila u najboljem stanju pa od proverenog vlasnika a i išla je ohohooo odlično. Moja je overklokovana, prethodni je vlasnik častio čipčićem i ide kao pomahnitala kada se nagazi.
U preticanju i realnoj vožnji gde ima ubrzavanja jtd je brži, mada nisam vozio jts benzinca i tu ću se ograditi. Maksimalna brzina je nešto drugo, tu nema pameti, benzinac ide brže ali ja nikada nisam ni jedno vozilo vozio maksimalnom brzinom i to mi je apsolutno nebitan podatak. 130-160 mi je dovoljno za bilo koji autoput.
A sada nešto o zvuku.
Kod mene je jedino bajpasovan EGR ventil a ostalo je stock. Zvuk na malim obrtajima do oko 2200 rpm je tiho brundanje, pomalo uspavljiv ton dizela i to je recimo režim u gradskoj vožnji. Nakon toga bukvalno motor rže i riče uz odlično potezanje. Za tren oka smo sa 30-40km/h na stotki i jurimo :clapping: Taj zvuk baš budi adrenalin i želju za ponovnim usporavanjem i brzavanjem. Prilikom preticanja na otvorenom putu takodje zvuk mami osmeh na lice a osećaj ubrzavanja podstiče onaj fizzy osećaj u stomaku (James May, Top Gear).
Dizel vs benzin, mislim da nema pobednika. Stil vožnje i lični afiniteti diktiraju odluku pri izboru i ako je vozaču namaljen osmeh na lice onda mu je i agregat u vozilu na pravo gorivo. Ja volem i benzince i diZLOe :156:
:arflag:
Sandro

#31 Cuore Sportivo

Cuore Sportivo
  • Alfista
  • 51 posts
  • Alfa model:Alfa 155 2.0 16v

Posted 05 January 2011 - 01:27 PM

Ja sam hard core Alfista. Ja bre brate ne razmisljam ni plin ugraditi.

#32 shumi13

shumi13
  • Alfista
  • 42 posts
  • Interesovanja:Casopisi o automobilizmu, uredjenje stana, tuning i styling automobila i naravno ljubav prema Alfama
  • Alfa model:155 1.8 T.S 16v Sport

Posted 10 January 2011 - 02:54 AM

Na kraju najbolje da nase mezimce na tockovima prebacimo na alkohol zvuk benzinca a iskoriscenje goriva bolja nego kod dizela plus to je prihvatljivije nego elektro pogon jos nekoliko konja vise nego benzinac.

#33 Boki

Boki
  • Alfista
  • 247 posts
  • Interesovanja:Tehnika uopšte, kompjuteri, automobili, F1; plivanje, ronjenje; knjige...
  • Alfa model:156 2.0 JTS SW Distinctive 2k3, ex. 33 Imola '93

Posted 10 January 2011 - 05:11 PM

Na kraju najbolje da nase mezimce na tockovima prebacimo na alkohol zvuk benzinca a iskoriscenje goriva bolja nego kod dizela plus to je prihvatljivije nego elektro pogon jos nekoliko konja vise nego benzinac.

Eh, da. Da se malko modifikuje motor, da ga ne bi previše nagrizli nusprodukti sagorevanja. I, najvažnije, da se svi preselimo u USA, pošto jedino tamo možeš regularno i bilo gde da sipaš metanol :)

#34 Karudijan

Karudijan
  • Alfista
  • 22 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 26 September 2011 - 07:39 PM

Imao sam (jos ga imam, stoji, ceka kupca) Fiat Cromu 2.0 i.e 16V 137KS sa rastelovanim plinom i neoriginalnim usisom za vazduh. Auto dobro ide, ali nedovoljno za njegovu snagu (mada usis je mnogo manji nego sto bi trebalo, jedno 3 puta). Ne mogu biti nacisto da li su benzinci ovakvi ili onakvi, auto je star i rastelovan, i sto delova sam mu zamenio. Ali jedno sam siguran-uzmes dizelasa, ako upali, mozes na kraj sveta. wink.gif

#35 kdragan

kdragan
  • Alfista
  • 258 posts
  • Alfa model:147

Posted 27 September 2011 - 04:02 AM

Vozim 147icu 1.6 105ks benzinca i kuci pored alfe imam jos 2 Nemacka dizela(320d i c220 cdi) tako da bih se ako ponovo kupujem odlucio za dizel. Zasto, pa pre svega zbog potrosnje, mogucnosti tuningovanja i u slucaju prodaje - vecoj ceni u odnosu na benzince. Zvuk jeste na strani benzinca, ali ga ne smatram toliko bitnim u odnosu na prednosti koje dizel nudi.

#36 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 27 September 2011 - 09:45 AM

Za nas obicne smrtnike je dizel, a uskoro, dok se jos tehnologija usavrsi malolitrazni turbo benzinci. A za one sa malo dubljim dzepom zna se, sestak pa navise arflag.gif

#37 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 27 September 2011 - 11:29 AM

kad bi se dokopao onog 1.7 turbo oma bi ga ubacio u mog bika.sve je to lepo dizel vuche malo troshi,al benzinac brate kad se zavrti na 5-6 hiljada a ono samo vatra frca iz auspuha i vrishti ko divlji konj,ma milina jedna za ushi. zamislite F1 SA DIZEL MOTORIMA

#38 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 27 September 2011 - 01:15 PM

Potpuno se slazem za 1.750 cc eusa_clap.gif Vozim benzica , vozio sam i dizela. Ekonomicniji jeste, ide sasvim ok.... ali sam taj zvuk me nervira kod dizela, i ako je alfa po tom pitanju mnogo bolja od nemaca. Barem se ne cuje ko traktor. A druga stvar, italijani su bas tehnologiju JTD motora prodali nemcima, cini mi se opelu, ali nemoj za to da me drzis za rec.

Sto se tice dizelasa, Mimi je u pravu za kilometrazu. Dizel automobile u Italiji, u karavan verziji, koriste trgovinski putnici, i ti automobili su presli Boga oca km. Ni ostali nisu bolji, jer preko je mnogo veci prosek predjenih km za godinu dana, nego sto je to kod nas.

Osim sto ti je Alfa lepa na izgled, moras bas da je volis i da je pazis, da bi sa njom bio zadovoljan. Jeste odlican auto, ali kao i svaki drugi ima svojih prednosti i mana. Alfa ti je kao zena, ako je cuvas, mazis, pazis, kupujes skupu garderobu.... bice ti veoma zahvalna. Ali ako je zanemaris, pripremi se na nocnu moru kakvu u zivotu nisi doziveo wink.gif

#39 Brzi

Brzi
  • Alfista
  • 249 posts
  • Alfa model:147 1.6ts 120ks

Posted 27 September 2011 - 01:57 PM

dizelasi lazu sami sebe,a to najvise boli.
dizel nema ama bas ni jednu bolju stranu od benzinca, osim "mozda"jeftinije voznje,ali neka bude i da je jeftinija. sta je tu jos bolje od BENZINCA....stvarno je dekadentno raspravljati o tome.....

#40 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 27 September 2011 - 05:00 PM

brzi evo ga 1.....obrtni moment xaxa.gif i imamo svi turbine hahahahaha,shalim se malo ja bi odma 1.7 turbo i to je to

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub