Jump to content

Photo

Mjenjanje Motora Moguci Projekat

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Akva

Akva
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:147 1.6 16v 77kW TS

Posted 19 August 2014 - 02:10 PM

Cao ljudi :D 

Imam par pitanja vezano za motor 147. Ovako imam 147 alfu i zaljubio sam se u nju volim je vise nego curu majke mi kad sam dosao sa moro grlio i ljubio sam je jedno pola sata dok je cura gledala i govorila boze skim ja hodam. Nebitno imam u njoj 1.6 ts 16v motor od 100 konja sto je fino za nju pa sam sad mislio dali bi bilo pametno da u nju stavim 2.0 motor. Sta bi sve trebao da mijenjam plus na to sve imam i ugradjen sekvent plin u njoj. Molim vas da mi pomognete :D

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 19 August 2014 - 02:15 PM

Motor, i komplet instalaciju sa ECUom.

#3 Akva

Akva
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:147 1.6 16v 77kW TS

Posted 19 August 2014 - 02:49 PM

instalaciju? cuo sam neke price preko drugih stranih foruma da su im ECU-ovi isti pa da se kao ne moraju mijenjati to onda nije istina? moram li mijenjati mozda amortizere i opruge kocnice diskove? a sto se tice podrucja gdje se motor nalazi treba li mozda nesto sjeci variti i nesto tome slicno?

#4 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 19 August 2014 - 03:04 PM

Postavi onda pitanje na taj forum kako ce da ti se aktivira varijator faze posto ga motor od 105ks nema..

A ECU se razlikuje po kubikazi. I menjac se razlikuje na 2,0,al moze da se stavi od 1.6

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub