Jump to content

Photo

Evo Kako To Rade Oni Koji Nas Kaznjavaju

Ukazimo na njihovu bahatost

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 14 December 2012 - 01:42 AM

Pogledajte: Policijska vozila bez zimskih guma predmet sprdnje Video

Blic | 13. 12. 2012. - 22:00h | Komentara: 92
"Čak 90 odsto službenih automobila u Ministarstva unutrašnjih poslova mimo zakona vozi sa letnjim gumama, a službena vozila nemaju obaveznu dodatnu opremu: prva pomoć, trougao, lanci za sneg, sredstvo za vuču vozila", upozorio je Sindikat srpske policije. Nedavno se na "Jutjubu" pojavio i snimak jednog policjskog automobila koji neuspešno pokušava da se izvuče iz snega, jer nema zimske gume.
Posted Image
Policijski automobil pokušava da se probije kroz sneg, ali nema zimske gume
Ovih dana dolazi do paradoksalne situacije da vozila policije ili vatrogasaca - spasilaca u ovakvim vremenskim uslovima - koriste letnje gume.

Takva vozila ne mogu da prođu kroz neočišćene kolovoze, zaglavljuju se ili sleću sa kolovoza, navodi se u saopštenju i dodaje da su "dokaz za to su i fotografije koje se mogu videti na Interentu, gde policijska vozila služe za podsmeh". Sindikat od ministra policije Ivice Dačića traži da zbog toga kazni odgovorne u MUP-u.

Posted Image
Tehnički neispravna vozila (bez obavezne opreme i neispravnim rotacionim svetlima), sa letnjim pneumaticima predstavljaju problem po ličnu bezbednost vozača - policijskih službenika. Na taj način, ugrožena je i bezbednost građana koji očekuju pomoć od policije ili vatrogasaca.

U ovom slučaju, navodi se u saopštenju, ne sme se zanemariti i da je Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima propisano da u zimskim uslovima sva vozila moraju koristiti zimske pneumatike, a po potrebi i lance.

Posted Image
SSP u saopštenju naglašava da očekuje da premijer Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, zbog toga smeni u MUP sve nadležne koji su odgovorni za to. Sindikatu sprpske policije izuzetno je značajna izjava premijera Dačića „da će biti smenjeni svi oni koji ne rade svoj posao“, a tiče se čišćenja snega na putevima Srbije.

"Moramo istaći da postoje problem gde neka rukovodeća lica u policijskim upravama vrše pritisak na policajce da kažnjavaju građane, a sami voze tehnički neispravna vozila, bez obavezne opreme i zimskih pneumatika, tako da dolaze u verbalni sukob sa građanima koji negoduju jer su kažnjeni, a vide vozilo policije koje je tehnički neispravno", navodi se u saopštenju.

Posted Image
U saopštenju piše i da je SSP iz Biroa načelnika Sektora za vanredne situacije pre nekoliko dana za put do Jarinja dobio tehnički neispravan automobil kojim je predsednik SG Beograd i predsednik SSP mogao da nastrada i ugrozi bezbednost drugih osoba.e snežnog nevremena koje je zadesilo Srbiju.

Izvor: Blic.rs

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 01 December 2013 - 11:32 PM

Ne secam se gde se na forumu nalaze one slicice polocijskog automobila koji je u Laskovcu udario u banderu a da se takve slike ne bi izgubile otvaram pomalo skakljivu temu.

Nije cilj pljuvati po onima koji su duzni da sprovode zakon, ne, cilj je ukazati na to da ako zele i da ostali postuju taj isti zakon onda moraju da daju licni primer na svakom koraku. Ne bih se doticao price o "aktuelnim" desavanjima u Nisu vezanim za policiju vec samo za temu o bezbednosti i povecanje svesti o bezbednosti u saobracaju i pravilima koja su jednaka za sve.

Neke samo neke od osnovnih stvari su:

- razgovor telefonom tokom voznje. To svi krsimo pa i oni ali oni to ne smeju da rade!

- prolazak preko pune linije

- prolazak kroz raskrsnicu na crveno je za sve isti (bez obzira na rotaciju ili sirenu, nema izuzetaka za vatrogasce, H.P., vozila pod pratnjom ili policiju) sem ako na raskrsnici ne stoji policajac i pokazuje drugacije

U slucaju da imate slike ili znate koji primer iz domacih izvora slobodno ga postavite ovde

adja.jpg
noy1.jpg

Inace, ispricacu vam jos jednu pricu koju sam nekada mogao da potkrepim video zapisom.
Pre par godina nakon proslave N.G. jedan policajac se pomalo pripit vracao bul. 12 februar u Nisu ka kuci verovatno. Nesto izpod Mol-ove pumpe (kod Silosa) je njegova Opel Tigra izgubila kontrolu i udarila u banderu na ostrvu koji deli 2 trake.
Na snimku se video covek kako izlazi iz auta, iza njega stvara kolona koja je tu skoro desetak minuta, automobili ga zaobilaze, kasnije dolazi jos par ljudi i pomeraju auto sa ulice i da sve to niko nije primetio iz policijske stanice koja je 2oo metara iznad mi je pomalo mnogo neverovatno. Normalno, vozilo pomereno, steta napravljena, N.N. lice se udaljilo sa mesta dogadjaja i kraj ....

Zemljo Srbijo, kuda mi to putujemo???

#3 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 02 December 2013 - 12:11 AM

Ovo je nečuveno! No comment!

#4 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 02 December 2013 - 12:22 AM

Тема је одлична. Апсурдно је да те кажњава неко ко и сам није исправан. Колико пута је свако од вас видео ''ћелаве'' гуме на полицијским аутомобилима, неисправну сигнализацију, полицајца у службеним колима који није везан, а да не говоримо о претицању на пуној линији и пролажењу кроз црвено светло! Скоро је била иницијатива из унутрашње контроле МУП-а да се на одређени мејл шаљу прекршаји службених лица у униформи на дужности, али с обзиром да у те ствари немам поверење, мислим да је то ''појео вук магарца''. Само још можете навући беду на врат. Увек сам био и остајем при томе да ако мислите да сте оштећени не дозволите себи оно старо :'' Боље да ћутим, ипак је он полицајац.'' То што је полицајац само значи да има овлашћење да контролише, али не и да је најпаметнији, а добро знамо колико су ови млади бушни на све стране, па само знају да пишу казне, а да ли то тако пише у закону, нема везе. Да се вратимо на тему- треба их сликати и указивати и то баш на оваквим местима, а у пракси се не смемо плашити ако знамо да смо у праву, само их треба поштовати. А сад слике, а ускоро и снимци:

lr7l.th.jpg

b1f4.th.jpg

#5 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 02 December 2013 - 06:14 AM

Pucaju na one koji voze sporo,a vi im gledate u gume i da li  je dupla puna... :o

#6 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 02 December 2013 - 09:50 AM

Кад је у цивилу нека пуца, бије, пије и нека доказује зашто то ради, а када је на дужности мора да буде исправан, иначе од контроле, регулисања саобрацаја и слично нема ништа. Ако нема значку, нецу ни надимак да му кажем, а камо ли да му дам личну карту, Боже сачувај. Данас свако може да купи ту униформу и да зеза народ. Мало одосмо од теме, лепо рече Гоци, није циљ да их повезујемо са оним од пре неки дан него да укажемо на грешке људи који нам узимају оно мало новца, а врло често и сами не поштују законе.

#7 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 31 December 2013 - 12:34 AM

Bahatosti nikada kraja.

pg3b.jpg

tobg.jpg

U sred Nisa, ispred SUP-a. Raskrsnica mala a cak 2 automobila stoje na sred prelaza.

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 27 January 2014 - 10:25 PM

Policajci voze bez zimskih guma
| 27. 01. 2014. - 18:36h |

Policijska vozila se i zimi mogu videti sa letnjim gumama, a to je zbog toga što policajci nisu dobili zimske gume od Ministrastva unutrašnjih poslova, naveo je Sindikat srpske policije.

428092_letnje-gume-mup_f.jpg?ver=1390843 Kako je rečeno, zimske gume iz MUP-a dobio je samo predsednik Srbije Tomislav Nikolić, i to posle "puno muka".

"Međutim, policajci mogu i zimi da voze sa letnjim gumama, da odlaze na intervencije, da obezbeđuju štićene ličnosti, da budu tempirane bombe na točkovima, da prave mostiće preko kanala (kao na ovoj slici) ili kažnjavaju građjane koji takođe voze sa letnjim gumama. Policajci mogu sve, oni su Supermeni, a i nisu političari ili predsednici države da o njima neko brine. Zato dragi sugrađani, kada vidite policijsko vozilo po ledu, snegu i susnežici, ne krivite ih, oni moraju da voze to što im je dato, niko svoj život ne rizikuje ako na to nije primoran kao što je to policija u današnje vreme. Da stidimo se, da sramota nas je što vas kažnjavamo a sami nismo ispravni, za to nismo mi krivi vec naš poslodavac!", saopšteno je iz Sindikata srpske policije.

Izvor: Blic.rs

Posle ovako neceg ja zaista nemam komentar. Neka svi saviju papir pa tuze drzavu jer im je bezbednost svakodnevno ugrozena a poslodavac nije obezbedio adekvatna sredstva za rad. Inace, ako uporedite datume ovog i prvog posta iste teme prosto je neverovatno koliko ovo sve traje. Ne znam, mozda im prosledim brojeve telefona od ovih sto uvoze polovne gume iz Nemacke ali trazim svojih 1o% na svaku nabavku!

#9 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 27 January 2014 - 11:36 PM

Ovo saopštenje vredja inteligenciju :angry:

#10 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 28 January 2014 - 03:53 PM

Реторичко питање: да ли би требало да прогледамо кроз прсте, када видимо полицијски ауто који након изласка из кривине прелази преко пуне, у претицање и устреми се право на нас, као што се мени догодило пре 2 сата на авалском путу? Без сирене, показивача праваца...без разлога! Нисам стигао да снимам, брзо се све догодило, а ни регистрацију нисам упамтио, иначе бих без проблема проследио обавештење унутрашњој контроли.

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 08 February 2014 - 06:50 PM

Policajac pijan kolima udario dve žene na trotoaru
M.Đ. | 08. 02. 2014. - 12:21h | Komentara: 55

Jedna žena je teže a jedna lakše povređena kada je na njih u petak oko 22 i 30, na trotoaru u smederevskoj Karađorđevoj ulici, naleteo BMW koji im je upravljao D.M. (35), zaposlen u smederevskoj Policijskoj upravi.

Policajac je, kako su nedugo potom utvrdile njegove kolege, bio pod uticajem alkohola.

Izmereno mu je 1,5 promila, zbog čega je zadržan tokom noći na trežnjenju, a protiv njega će biti podneta krivična prijava za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja.

Nesrećne žene su ulazile u supermarket kada ih je udarilo vozilo, nad kojim je D.M. očigledno izgubio kontrolu, izleteo sa kolovoza i popeo se na trotoar.

Porodica Nevenke Turović ogorčena na pripadnike mup
Policija krije ko nam je pregazio tetku
Boris Vuković | 08. 02. 2014. - 17:02h | Foto: RAS | Komentara: 9

Iz automobila koji je pregazio našu tetku izašla su dvojica mladića, a vozača su sakrili saobraćajci!

432664_ustanicka-nesreca-03rasfoto-emil-
Sestrići Miloš i Njegoš Bukvić na mestu nesreće

Ovo tvrdi porodica Nevenke Turović, koju je „jugo“ pokosio na pešačkom ostrvu u Ustaničkoj ulici na Konjarniku 5. februara oko 23 sata. Sestrići Nevenke Turović - Miloš i Njegoš Bukvić pričali su iste noći s vlasnicima okolnih lokala i očevicima nesreće.

- Tetka je prešla prvi deo ulice i zaustavila se na pešačkom ostrvu jer je za pešake na tom delu ulice bilo crveno svetlo. Odjednom, velikom brzinom niz Ustaničku se spuštao automobil. Od siline udarca iščupao je znak na koji je naišao i naleteo na ostrvo. Tetka je napravila mali korak unazad, ali bilo je prekasno. Bacio ju je 20 metara - pokazuje Miloš Bukvić.

A Test
Putnici iz „juga“ nisu testirani ni na alkohol.

Iz smrskanog „juga“, koji se zaustavio tek kada se zakucao u banderu, izašla su dvojica mladića. Vozač je, videvši Nevenku da nepomično leži, mobilnim telefonom neprestano zvao nekoga, a drugi mladić, suvozač, držao se za krvavu glavu jer ga je iseklo staklo.

432663_nevenka-turovic_hs.jpg?ver=139181 Povrede

Nevenka Turović imala je nakon prijema u Urgentni centar niz operacija. Izvađena joj je slezina, povređena joj je jetra, ima veliki broj lomova i hematoma na glavi. Njeno stanje je, tvrde lekari, izuzetno kritično, a izgubila je i dosta krvi.

- Pre nego što je došla Hitna pomoć, kako mi je ispričao vozač autobusa 31 koji je blokirao ulicu jer je žena nepomično ležala, na mesto nesreće došlo je nekoliko policijskih inspektora u civilu. Pričali su s vozačem automobila. Ubrzo, Hitna pomoć je u Urgentni centar prevezla tetku i suvozača, dok od momka koji je odgovoran za nesreću nema ni traga. Zbog čega su inspektori u civilu dolazili, ko je s njima pričao, kako je počinilac pobegao - niz pitanja postavlja sestrić.

Porodica je juče preuzela policijski zapisnik. U njemu se kao vozač navodi Aleksandar Radović (22), koji je na VMA prevezen s povredama glave, i njemu nisu pronađeni alkohol ili droga u krvi.

Radović se sumnjiči da je kao vozač automobila usled neprilagođene brzine udario Nevenku Turović na pešačkom ostrvu.

- Nigde se ne pominje druga osoba iz automobila koju su svi videli. Jednostavno, ona za policiju ne postoji. Svedoci kažu da je taj mladić u „jugu“ stalno divljao Ustaničkom, ali da mu niko ništa nije mogao jer je sin moćnog čoveka iz policije - navodi Miloš Bukvić.

Izvor oba texta: blic.rs

#12 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 17 February 2014 - 11:26 PM

hvmz.jpg

urk2.jpg

#13 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 18 February 2014 - 12:08 AM

Policajci komunalci ispred opstine. Prelepo :D .

#14 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 26 February 2014 - 08:21 PM

Da li je ovo istina ili samo naduvana prica? Pa i ako su na crveno prosli bez rotacije to ne smeju da rade ni sa rotacijom. Crveno svetlo na semaforu vazi za sve ucesnike u saobracaju (bez obzira da li su vozila pod pratnjom, vatrogasci, hp, ili sta vec ... ) sve dok policajac koji stoji u raskrsnici ne pokazuje suprotno. Da ne ponavljamo to jer to bi do sada trebalo svi da znaju.

Zrenjaninac priveden jer je snimao policiju kako prolazi na crveno
Slavko Surla | 26. 02. 2014. - 12:13h cat_icn_more.png 12:13h | Foto: S. Surla | Komentara: 228

Danijel Radić tvrdi da je u nedelju, 23. februara, od dva časa posle ponoći do jutra, bio izložen torturi zrenjaninskih policajaca.

439707_zrenjanin-vukasin-i-danijel-juce-
Vukašin Čolić i Danijel Rodić: Policajci prošli kroz crveno

On kaže da je uhapšen i sproveden u prostorije Policijske uprave jer je prethodno slikao policijska vozila koja prolaze na crveno.

- U nedelju oko dva časa posle ponoći bio sam u automobilu sa dva drugara i jednom drugaricom, kada smo videli kolonu policijskih vozila u Subotićevoj ulici, pred semaforom kod Narodnog muzeja. Dolazili su sa Malog mosta i napred je bila marica a iza još pet policijskih vozila. Samo je marica prošla na žuto a svih ostalih pet policijskih automobila prošli su kroz crveno bez upaljene rotacije. Sve sam snimio mobilnim telefonom, i snimak mi je i dalje u telefonu. Policajci su to videli i to je verovatno razlog da me potom hapse - tvrdi Danijel, čija je majka Dana Radić vlasnice lokalne televizije „KTV“.

439708_zrenjanin-lion-pab-pred-kojim-je-
Bar pred kojim je Radić uhapšen

- Možda pet minuta nakon što sam ih snimio oni su se sa šest vozila parkirali na magistrali pred pabom „Lion“, ispred kojeg sam stajao sa društvom. Iz automobila su izašli policajci i čuo sam upozorenje da ih ne snimam. Pitao sam u čemu je problem, a oni su mi rekli da je zabranjeno snimati policiju. Nisam dopustio da mi uzmu telefon, pa su mi zatražili ličnu kartu - priča Danijel.

- Kada sam pitao za razlog legitimisanja, dvojica policajaca zgrabili su me za ruke i odvukli do policijskog automobila i nabili glavu na haubu. Poručili su mi da pozdravim mamu Danu - tvrdi Radić, i napominje da je njegovo hapšenje jedan od drugara hteo da snima, ali je to policija osujetila.

On kaže da su ga udarili pendrekom pre nego što su ga stavili u maricu i, ne dozvolivši mu da uzme jaknu i zaključa svoj automobil, odvezli su ga u Policijsku upravu.

- Tu su me zadržali oko tri i po sata, a dva policajca mi nisu dozvoljavali ni do toaleta da odem. Tražili su mi i da nešto potpišem kako bi me brže pustili, ali sam odbio. Onda su me odveli u Urgentni centar, gde mi je urađen i rendgen i ultrazvuk, a lekari su konstatovali da imam oteklinu na licu i hematom na lumbalnom delu. Tek nakon toga su me pustili kući, oko 6.30 ujutro.

- Obratiću se svim relevantnim organima za prava građana, ovo neće biti zataškano, a podneću i tužbu - naglašava mladić, koji je već angažovao advokata.

Njegovu priču potvrđuje i Vukašin Čolić, koji je to veče bio sa njim u društvu.

- Video sam da je Danijel „zalepljen“ za haubu policijskog automobila. Pokušao sam da saznam o čemu se radi, ali me je jedan policajac sprečio rekavši da je Radić preterao.

Od Policijske uprave Zrenjanin zatražili smo podatke o ovom slučaju, ali rečeno nam je da ćemo danas dobiti odgovore.

Izvor: blic.rs

#15 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 26 February 2014 - 09:36 PM

Ова вест ме је гадно изнервирала, написаћу другом прилико нешто о оваквим случајевима, јер сад немам довољно времена, само могу да кажем да је недопустиво да се поједини полицајци понашају дрско и безобразно.

#16 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 28 February 2014 - 07:42 PM

A ova vest je odusevila mnoge. Kada sam je cuo pre nekog vremena nisam verovao a ovo pisanje sve potvrdjuje. Kakva drzava takva i policija.

ZBRKA: Saobraćajci ne mogu da vas kazne do danas u ponoć!
Boris Vuković | 28. 02. 2014. - 00:00h |

Saobraćajna policija od 21. februara do danas u ponoć ne može da napiše nijednu mandatnu kaznu jer su joj oduzeti zapisnici za kažnjavanje nesavesnih vozača.

Ovo je posledica loše organizacije prelaska sa starog na novi Zakon o prekršajima, i svim saobraćajnim policajcima na ulicama oduzeti su zapisnici za pisanje mandatnih kazni. To su prekršaji za koje policija izriče kazne od 3.000 i 5.000 dinara na licu mesta. To znači da, ako policija zaustavi vozača koji nije vezao sigurnosni pojas ili koristi telefon tokom vožnje, ne može da ga kazni, već samo da ga opomene.

U saobraćajnoj policiji potvrđuju za „Blic“ da ne mogu da napišu nijednu mandatnu kaznu do 1. marta.

- Napravljena je greška kada je pisan zakon. U novom Zakonu o prekršajima piše da će postupci koji su pokrenuti posle 1. marta biti vođeni po novom zakonu, a oni pre tog datuma po starom. Zaboravili su, međutim, da kada saobraćajac napiše mandatnu kaznu, vozač ima rok od osam dana za plaćanje pre pokretanja prekršajnog postupka - objašnjavaju zbog čega je došlo do greške u saobraćajnoj policiji.

Problem bi nastao jer bi svaka prekršajna prijava napisana pre 1. marta, a koja je pred sud došla posle tog datuma, bila oborena.

- Vozači bi, u praksi, napravili prekršaj po starom, a pred sudom bi za njih važio novi propis. Prosto, nije postojalo drugo rešenje. U ovom prelaznom periodu od 21. februara do 1. marta odlučili smo da povučemo zapisnike i tako izaberemo manje zlo - kažu u policiji.

Stojadin Jovanović, direktor Agencije za bezbednost saobraćaja, navodi da je za svaku osudu propust donosioca zakona jer nije imao u vidu prelazne odredbe.

- Svako rešenje mora da ima prelazni period i očigledno je da je neko morao da ga predvidi. Ipak, ako policija pojača patrole, kontrolu, ali i deluje preventivno, mislim da ne bi za ovo kratko vreme mogla da bude ugrožena bezbednost. Može, međutim, da neko ko nije kažnjen izazove nesreću. Možemo da se nadamo da se tako nešto neće dogoditi - ističe Jovanović.

Izvor: blic.rs

#17 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 02 March 2014 - 06:10 PM

Policajci komunalci ispred opstine. Prelepo :D .

najveca fora sto su uvek tu parkirani... i svako vece nepropisno...

#18 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 23 April 2014 - 08:16 AM

Kad hanska policija parkira
Lokalne vesti - Sreda 23.04.2014 - 08:44

U nastavku akcije OK Radija "Pokažite bahatost vlasti u Vranju" posetioci našeg portala još jednom su uslikali prekršaj onih koji bi trebalo da brinu o sprečavanju istih prekršaja.

1398239085-policija.jpg

Ovoga puta reč je o službenom automobilu policijske stanice u Vladičinom Hanu.

Policajac je patrolni automobil parkirao ispred samog ulaza u zgradu i preko pešačkog prelaza.

Ukoliko i vi zabeležite ovakav i sličan primer bahatosti u saobraćaju, pošaljite fotografiju na mail acaokradio@gmail.com

Izvor: okradio.rs

#19 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 24 April 2014 - 09:52 AM

Umesto da zavode red policajci bahato parkiraju

Autor: H. Dunđerov 24.04.2014. - 00:02 Komentara (0)

Patrolni automobil novosadske policije dva časa proveo je parkiran odmah iz znaka “zabranjeno zaustavljanje i parkiranje” u Dunavskoj ulici, dok su policajci ćaskali u parku, na klupi. U Policijskoj upravi Novi Sad najavili su internu istragu kako bi se utvrdilo da li je patrola koja je fotografisana u Dunavskoj ulici prekršila zakon ili je, ipak, bila na zadatku.

1251512-22.jpg

Dunavska ulica: U toku je interna istraga koja će utvrditi da li su policajci prekršili zakon | Foto: Čitalac

PREKRŠAJ - Policiji, pa i saobraćajnoj, zbog prirode posla dozvoljeno je da odstupi od saobraćajnih pravila, pa i pravila za parkiranje pod određenim uslovima. Ovo pitanje precizno definiše član 62 Zakona o saobraćaju – kaže Mileva Tomić, portaprol Policijske uprave.

Ona je pozvala sve Novosađane koji sumnjaju da njihovi zaposleni krše ovaj član zakona da to dokumentuju, dojave im i pomognu da stanu na put ovakvim slučajevima.

- Ovo nije prvi put da viđam bahato parkirana policijska kola i uvek imam sumnju da su možda u akciji. Ali, ovoga puta, oba policajca sedela su preko, u parku, na klupici i ćaskala sa poznanicima. Oni bi trebalo da zavode red, a ne da se bahate – tvrdi S.G. Novosađanin koji je ovaj prekršaj snimio i dostavio redakciji “24 sata”.

1251519-23.jpg

Šekspirova ulica | Foto: Čitalac

Ovo je, tvrde Novosađani, samo jedan u nizu primera za bahato parkiranje novosadskih policajaca. Patrolna kola provela su dva sata na mestu za invalide u Šekspirovoj ulici 31. marta, a 3. aprila Novosađani su snimili patrolna kola sa registracijom 539-126 na mestu za parkiranje invalida u ulici Koste Racina. Ova kola tu su i prenoćila.

Na sajt “Bahato parkiranje” od početka 2014. godine okačene su i fotografije iz ulice Narodnog fronta, gde su saobraćajci parkirali na zelenoj površini, i Njegoševe ulice u centru, gde su patrolna kola fotografisana ispred kafića.

1251528-24.jpg

Ulica Koste Racina | Foto: Čitalac

- Živim u Hadži Ruvimovoj, preko puta sendvičare za koju važi da pravi najbolji indeks u gradu. Svakoga dana ovde možete videti parkirana bar jedna patrolna kola i policajce kako mirno jedu svoje sendviče - kaže Marija Kolarski.

Slični prizori, tvrde Novosađani, mogu se videti i u Jevrejskoj, kod starog katastra, gde se nalazi kafe u kome se često okupljaju saobraćajci. Slično je i u Narodnog fronta u Pivarijumu koji stalno posećuje ista patrola.

Šta kaže član 62
ZAKON - U član 62 Zakona o saobraćaju, iza koga se sakrivaju novosadski policajci, stoji: Odredbe ovog zakona o zaustavljanju i parkiranju ne primenjuju se na policijske službenike u obavljanju službene dužnosti ako bi obaveza poštovanja odredbi o zabrani zaustavljanja ili parkiranja vozila omela uspešno obavljanje službene dužnosti.

Izvor: 24sata.rs

#20 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 27 September 2014 - 08:31 PM

Prica o baksuzu

Ovo je pesma o Baksuzu

momku koji je imao stila

koji je ziveo negde dole

Severo - juzno od Brazila ...

Nakon prvog desavanja ove godine nisam ni slutio da ce me slicna stvar zadesiti ponovo a na Vama je da procenite da li je Baksuz za ova desavanja prava rec ili mozda postoji neka druga koju ja jos uvek ne znam.

Svi vozaci koji su u poslednja tri meseca dobro znaju o poskupljenju osiguranja i kolika je razlika u proslogodisnjim i ovogodisnjim cenama registracije. Uz sve to nekako se poklopilo i to sto je nekada u "Dunavu" tehnicki pregled bio besplatan za sve kojima ova kompanija vrsi uslugu osiguranja pa se nekako podudarilo da oni uvedu naplatu "tehnickog" po svojoj jedistvenoj tarifi sto su ostali samo sledili.

Elem, znajuci za sve ovo iz raloga isticanja registracije na automobili pocetkom Jula, kao i svi koji su mogli i ja sam registraciju svog automobila odradio poslednje nedelje Juna. Da ne pominjem tacno datume i ne gnjavim njima, ako se ne varam mesec se zavrsavao u subotu ili nedelju a ja nisam zeleo da cekam poslednji dan vec sam otisao da registrujem auto u Ponedeljak. Kako svakodnevno radim ujutru od 8 do 17h jedini nacin da uradim registraciju je posle tog vremena. Slazete se, zar ne?!

Ponedeljak. Nakon dolaska s'posla tog ponedeljka samo sam imao vremena da jedem i odmah otisao do mesta gde registrujem auto. Papirologija je bila veoma brzo uradjena, medjutim, zena koja tamo radi mi je rekla da ce me poslati ha tehnicki pregled gde naplacuju samo 1ooo dinara. Kako je bilo 17.5o a oni rade do 18.oo nije bilo vremena da stignem.

Uz sve ovo nakon zavrsetka papirologije, posto vec dugo saradjujemo, pitala me je da li zelim da ona odnese papire u SUP ilii cu to ja uciniti. Odbio sam ponudu zbog ovlascenja, jurcanja po opstinama, pa kasnije dozvolom itd. Greska br. 1

Zbog toga sam bez zurbe jos iste veceri uplatio sve priznanice u posti i, moram Vam reci, da mi registracija nije bila nikada jeftinija. 19 ooo bez tehnickog. Uracunao sam jos onih hiljadu za pregled sto daje ukupno 2o hiljada.

Utorak. Ponovo dolazak s'posla, brz rucak pa odlazak na tehnicki. Stigao sam nekih pola sata pred zatvaranje. Sreca pa nije bilo nikog. Smatrao sam da cu veoma brzo zavrsiti tamo pa odlazak u SUP. Na tehnickom pregdedu su mi trazili sve papire o plinskom uredjaju, medjutim, kako po njima ja nisam poneo "karton" o atestu a nije bilo vremena da se vracam i stignem ponovo na tehnicki tog dana nisam nista zavrsio. Greska br. 2

Sreda. Sada se nisam dao prevariti i poneo sve moguce papire. Nisam cak ni jeo vec samo seo u auto i otisao na tehnicki pregled. Nakon 2o-tak minuta sam to zavrsio i krenuo ka SUP-u da zavrsim odiseju o registraciji auta a po ulazu u dvoriste narodne milicije me tek ocekivao sok! Dvoriste SUP-a gde se vrsi registracija automobila je bilo prepuno ljudi koji su cekali isto sto i ja. Nisam mogao da verujem. Odlucio sam da cekam, pa kud puklo da puklo. U stvari, pravi razlozi pisanja ovog teksta ce sada isplivati na povrsinu.

Stao sam poslednji u redu koji je izlazio van prostorija nekih dobrih 1o - 12 metara. Nazalost, red je bio takav da ljudi nisu stajali jedan za drugim vec po dvoje ili troje a tacan broj ispred nisam mogao odrediti. Vreme je odmicalo a red se veoma sporo kretao. Na svakih 5 - 10 minuta iz prostorija je izlazilo po dvoje njih. Radilo se veoma sporo a isto tako se i kretalo.

Nakom nekih pola sata cekanja se pojavio moj kolega sposla koji je bio pola metra ali i nekih desetak osoba iza mene. sada su oni stajakli tamo gde sam ja nekada. Tesio sam se u sebi. Da pomenem da je povela da prska i neka "letnja" kisica, ako se ovo letom moze uopste i nazvati. Vec oko 19 sati sam bio kod ulaza u prostorije da bi u iste zakoracio oko 19.2o. Tada sam bio siguran da necu stici na red do 2o.oo ali sam ostao u nadi da ce se raditi kao i u bankama, postama, prodavnicama i svim normalnim mestima. Zakljucaju se prostorije i zavrse sve osobe koje su se nasle unutra.

Pogled na saltere je bio uzasan. Radila su samo dva saltera na grad od 35o ooo stanovnika. Ja zaista nemam podatke koliko vozila ima u niskim opstinama ali to sada nije bitno. Normalno, u redu sam primetio i ljude koji se bave osiguranjima, kako se vracaju, kako drugi cekaju umesto njih, kako zavrsavaju po par automobila i sl. Sve ovo mi je dizalo pritisak.

Radno vreme sa strankama na salterima je do 2o.oo ali njihovo radno vreme tu ne prestaje vec traje do 21.oo. Zbog toga smo svi mi koji su ostali gajili laznu nadu. U pola osam, nekako tiho i stidljivo je jedna od salterskih slizbenica rekla kako ce oni raditi samo do 8. Druga je ustala i otisla. Nas dvadesetak, najvise dvadeset pet je uporno stajalo u cekalo. Sada je radio samo jedan salter. Odlucio sam da ostanem do kraja iz znatizelje. Bas me je zanimalo kakva ce biti desavanja. - Greska br. 3

U 19.45 jedna od radnica je ponovila kako ce raditi samo do 2o.oo sati sto smo mi negodovali rekavsi joj kako u zadnjih 15 minuta radi samo jedan salter i objasnili kako se svuda radi dok ima ljudi koji su se nasli u prostorijama pre zatvaranja. Zena je na to sve ocutala i nastavila sa radom. Sada je ispred bilo nekih 15-tak jadnika slicnih meni. U 19.55 vraca se ona radnica koja je otisla i kaze kako ce imati vremena da "obradi" samo jedu registraciju.  Srecnik koji je proveo vise od 3 sata u redu dolazi do nje i daje joj papire kroz mali otvor ispod podignutog masivnog stakla saltera. Zavrsio je kaze nekolicina nas. Ona gleda papire pomalo mrsteci se i kaze mu kako nesto u njima nije dobro i nema vremena da ga ceka kako bi on to ispravio. Spusta venecijanere saltera i zavrsava "svoj posao" za taj dan. Ona druga je jos uvek radila ali i spustila telefonsku slusalicu. Naravno, svi smo mi negodovali.

Nekoliko trenutaka zatim dolaze dvojica, pa moram reci, pandura jer su se zaista tako i ponasali. Jedan je visine oko 18o i krupan, stariji a drugi mrsav, suvonjav poput pritke za paradajz, znatno mladji - petlic reklo bi se, i mogao bi slobodno da igra centra u nekom kosarkaskom timu. Jedan ne iz interventne a drugi iz zandarmerije. Ovaj stariji je prvi porogovorio jakim glasom, konsultovajuci koleginicu sta i kako dalje. Naravno, usledilo je klasicno razbacivanje misicima, "povisen ton" razgovora izmedju njih i koleginice i drzanje za palicu. Secam se tacno jedne recenice upucene njoj: "Kada ti kazes gotovo, bice gotovo!". Mislim da su uplasili i onog jadnika koji je uspevao da zavrsi registraciju u samom cajtnotu. Njihovo ponasalje onde je bilo kao da smo mi tu zbog njih a ne oni zbog nas. Zaboravili su od koga se odbija novac kako bi njima legle uplate na vreme. Usledilo je jos nekoliko krupnih reci i mi smo se pokupili i napustili "sluzbene" prostorije nekadasnje "narodne milicije". Tada mi je bilo izuzetno zao sto sam spucao bateriju na telefonu raznoraznim igricama i citanjem novima pa nisam nista mogao da snimam. Osetio sam se, iskreno, posrano, izbaceno i odbaceno. Kao da smo poslednji slam i pijanica u kafani koji nema da plati racun pa je moralo da intervenise obezbedjenje. Govorio u sebi kako je ovo moguce samo u Srbiji i nigde vise. Neki kojima sam pricao desavanja od te veceri mi nisu verovali. Po dolasku kuci pravio sam akcioni plan. Da li poslati sutradan oca da ceka posle pauze, koju imaju od 3 do 4 popodne, pa da ga ja zamenim i nastavim cekanje ili dodjem kuci pa odem ponovo u red. Sve sam opcije ostavio otvorenim.

Cetvrtak. Onaj kolega s'posla koji nije zeleo da ceka oko podneva mi javlja kako nije dugo cekao, negde oko sat i po, da tog dana rade tri saltera i kako cu stici na vreme i ako dodjem posle pet. Nisam angazovao oca vec odlucio da ja cekam u redu. Imao sam nepuna tri sata da uradim registraciju. Naravno, ona popodnevna pauza o kojoj sam vec pisao je cinila da se opet stvori red. Medjutim, prilikom dolaska nisam bio sokiran kao prethodnog dana i cak bio nekih pola metara u prednosti. Stajanjem sam vec video ljude koji su sa mnom cekali u sredu. Svi oni su bili ispred i, moram Vam reci, sa saznanjem da rade tri saltera ovog puta nisam bio siguran hocu li zavrsiti. Naravno, sale, dobacivanja, pricanje anegdote od juce su ucinile da vreme brze prodje. Sada sam cuvao bateriju telefona. Negde oko 19 sam ponovo bio na ulazu. Deja vu - pomislih u sebi. Medjutim brojao sam ljude i brzinu rada. Sada je izgledalo da cu sigurno stici. Desetak minuta posle jednoj od njih se "pokvario" racunar pa je zvala prvo jednu, a kada ona nije mogla da pomogne, pa drugu koleginicu na "intervenciju". Razumete da je sve to vreme radio samo jedan salter. Izgleda da je bila prepuna ram memorija sto je za njih bilo zaista komplikovano. Jednostavno racunar je zablokirao a da ga resetuju im nije padalo na pamet. Dobro je ponovo rade sve tri. Ali je to trajalo samo nekoliko trenutaka. Ponovo ova u sredini ne radi. Ponovo zove jednu pa drugu koleginicu koje sada ne suatju s'mesta vec nastavljaju sa radom. Nekako ga je odblokirala. I ne lezi Vraze, nekako u 19.4o ja bas dodjem kod nje. Pomislio sam u sebi, 'ajde ponovo da se ukoci ... Medjutim posle desetak minuta sam i ja zavrsio svoju registraciju.

Zeleo sam ovo da upisem na forumu ali jednostavno misam zbog potencijalne duzine posta a i nisam zeleo da smaram ljude citanjem pa sam odustao.

Vreme - danas

Posto sem automobila imam motor a registracija mu istice za desetak dana resio sam da ove subote uradim papire i tehnicki i zavrsim tu registraciju. Nekako mi je lakse kada to ucinim na kraju nego li na pocetku sezone voznje. Jednostavno s'proleca samo sedim i vozim bez brige o tome kada registracija istice.

Otisao sam kod one zene u osiguranju da zavrsim sve medjutim kako nije bila tu produzio sam tamo gde sam radio tehnicki pregled. Ljudi su mi uradili tehnicki tako sto sam ja skinuo rol barove i jedan od bubrega sa Vespe, pokazao im gde se nalaze brojevi motora odnosno sasije, proverili mu rasvetu i to je bio kraj. Ne sluteci nista pokupio sam papire i krenuo ka mestu gde sam pre tacno tri meseca "preziveo golgotu".

Ulazim u dvoriste, vidim otvorena vrata i nekoliko osoba koje unutra cekaju. Kazem u sebi bice ovo brzo, ne brini. A po ulasku u prostorije SOK!!!! na svim salterima su spusteni venecijaneri i izlepljenei papiri A4 formata cirilicno napisanim slovima "STRAJK".

Uzas. Nisam mogao da verujem. Kazem sebi koliki sam ja baksuz da ne verujem. To je bilo negde oko 12.5o. Pitam ljude o cemu se radi i kako rade. Odgovaraju mi kako su pre izvesnog vremena otvorili saltere i kako samo zavrsavaju 4 stranke na sat vremena. Po njihovoj racunici ja stizem za "grupu" od pola 3 i ako zelim mogu da sacekam. Setim se kolege pa mu posaljem poruku i kazem kako cu od sada ici na mesta gde direktno daju registracionu nalepnicu i zaobici debile i mucenje sa njima a mozda i otvorim agenciju za registraciju vozila i osiguranje jer imam dosta iskustva cekajuci po redovima za to.

Iza onih saltera nema nikog, sve prostorije su im prazne i covek moze komotno sam uci i zavrsiti sve sta mi je potrebno.

Negde oko pola 2 su se videle dve siluete kako se krecu prostorijom i zauzimaju mesto na salterima. Tacno u pola 2 su se podigli venecijaneri a slizbenice koje znamo od ranijih cekanja su preuzele papirologiju prvo dvojice a zatim jos dvojice ljudi. Po zavrsetku sa njima nas troje su ovbavestile ono sto smo vec znali. Ponovo ce raditi u 14.3o. Usledio je jos sat vremena mukotrpnog cekanja. Ovog puta sam se nadao da necu biti izbacen. bio sam drugi po redu i morao sam stici. Ponovila se situacija opisana malopre. Siluete i prica iza saltera od nekoliko minuta a zatim podizanje venecijanera i rad!

Ovo je Srbija i nista nas ne sme iznenaditi pa i onda kada mislimo da vise ne postoji nesto sto nas moze iznenaditi, setimo se da uvek ima jos dosta toga,

Izvinite na predugom postu ali je na kraju moralo da izadje iz mene. Lektorisanje me mrzi da radim pa neka ide ovako sirov. Oprosticete mi na pravopisnim greskama i znacete sta sam hteo da kazem ili napisem.

Baksuz? Ma neeee ....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub