Jump to content

Photo

Chip Tuning Za2.0 V6 Turbo

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 brka

brka
  • Alfista
  • 179 posts
  • Alfa model:166 2.0v6 turbo

Posted 21 October 2013 - 11:34 AM

Da li neko ima iskustva ca cipovanjem 2.0v6turbo benzinca,u bilo kojoj varijanti(gtv,164,166)ja bi probao za moju 166icu.intrresuje me,koliko moze jos snage da se izvuce,i da li moze da se redukuje pitrosnja u normalnim rezimima voznje

#2 EnricoAdams

EnricoAdams
  • Alfista
  • 104 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1.9JTD 16v

Posted 21 October 2013 - 04:20 PM

Pa taj motor je i ovako prilicno svilen i skup za odrzavanje, ne bih ga ja jos i cipom dodatno mucio. Rale Gumetina je skoro uzeo sebi jedan takav da se igra, pa mozes sa njim da vidis oko eventualnog cipa (guglaj NovaSpeed). Ali imaj u vidu da je to rizik veliki, mada i normalna voznja sa tim motorom je rizik u neku ruku :-)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

#3 brka

brka
  • Alfista
  • 179 posts

Posted 21 October 2013 - 06:49 PM

Kad kazes skup na sta konkretno mislis,mene je original set za zupcenje,komlet sa pumpom izasao oko150-160e,svece sam dobio iz italije,champion kataloske za njega 44e...sve radi kako treba ima oko 160000,ja prelazim sa njim boga oca,uz to mu i dusu vadim,potrosi mi na 10000,oko7dl,selenije racing!jedino sam se iscimao da nabavim kablove,ali sve u svemu,mislim da ako ga redovno odrzavas,i kako treba,ne mora biti svilen

#4 EnricoAdams

EnricoAdams
  • Alfista
  • 104 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1.9JTD 16v

Posted 21 October 2013 - 08:36 PM

Pa skup u odnosu na TS i JTD, jbg sestaci su generalno skuplji a taj je egzotika medju sestacima :-) To za nepouzdanost sam cuo, da je generalno medju nepouzdanijim Alfinim motorima, ali ako si ubo dobar primerak i ako te sluzi lepo onda cepaj. Sto se chipa tice znam da je Rale Gumetina pre par meseci sebi uzeo spider sa 2.0 v6, verujem da ga je proucio do sada pa se njemu obrati

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

#5 brka

brka
  • Alfista
  • 179 posts

Posted 21 October 2013 - 08:47 PM

Hvala na preporukama,pozdrav!ako neko jos nesto zna o ovome neka pise

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub