Jump to content

Photo

Zvucnici Za Ar 147 17Cm

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:AR 147 2005 restyling 1.9JTD 85Kw

Posted 21 August 2013 - 05:03 PM

Pozz,skorije sam ugradio blaupunktovu bazuku + ground zero pojacalo i sve radi odlicno,ali fabricki (ne Bose( zvucnici mi sada prave problem,elem,auto je 2005god,a zvucnici nisu menjani od tada,stari su 8god..i ako samo na njima pojacam bas probija nenormalno ,kada bazuka i pojacalo ne radi,do sada sam bas drzao u minusu na njima,a bazuka je odradjivala posao,ali opet cuje se kako pomalo susti,krci,veoma blago,nista preterano,ali opet osecam da nece jos dugo :D Negde sam video da su fabricki zvucnici 20-30w snage,pa me zanimada li bi dobio neko poboljsanje kada bi ugradio ove?
http://www.audioplan... cm/LG LSC-6553
Znam,nisu nesto preterano,3sistemci 17cm,50w nominalne snage,za 5000din mogu da uzmem sva 4,ne bih da dajem vece pare posto su mi i fabricki odradjivali posao,samo sto im dolazi kraj jbg,zato i menjam jedino,zanima me da li uopste mogu da se ubudze u vrata ove 17ce,ako neko ima 147cu i radio je ovo neka mi pomogne ako nije prob :D Cale je probao pre da spoji Sony 17ce u alfu,mislimd a su stali,nisam siguran,ali nesto nije lepo povezao pa su se jedva culi :S I da li ce oni mali tviteri kod rucice za rvata da prave problem,posto na ovim LG zvucnicima vec postoje tviteri? Koliko poboljsanje mogu da ocekujem kad bih zamenio stare fabricke sa ovim LG od 50w nominalne,ako je uopste tolika? Hvala :D

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 31 August 2013 - 07:26 PM

Novo je novo. Verovatno cistiji zvuk.

#3 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 01 September 2013 - 11:19 AM

bolje neka ti neko sredi te zvucnike, ako imas nekog ko zna kvalitetno da odradi...

#4 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts

Posted 05 September 2013 - 04:25 PM

Nesko,kako mislis da sredi,mislis na fabricke? Da se srede pa njih da ostavim,ili da ih izavdi i slicno,da ne zeznem ja nesto,nisam razumeo ? Na izgled, sva 4 zvucnika deluju ok,nema ogrebotine,nigde znaka vidljivog da su nzm osteceni i slicno,samo akd im se bas malo pojaca zaprde dosta :/ Ali najveci problem je u onim malim,tviterima ili kako vec,pogotovo onaj pored vozaca,cuje se piskav zvuk odatle ja mislim,bas iritira :S Moze li to nekako da se sredi?

#5 djole alfa 164

djole alfa 164
  • Alfista
  • 107 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo.
  • Alfa model:Djole Beograd.

Posted 05 September 2013 - 04:50 PM

:xaxa: :xaxa:

#6 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 05 September 2013 - 06:33 PM

mislio sam da ih skine pa da ih reparira i vrati nazad... jel to oduvek bilo ili samo kad si povezao vufer?

#7 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 05 September 2013 - 06:44 PM

Pa ti mali i treba da daju takav zvuk to su piskavci

#8 djole alfa 164

djole alfa 164
  • Alfista
  • 107 posts

Posted 05 September 2013 - 07:44 PM

Svasta..pa naravno da trebaju da daju takav zvuk..Visokotonci..samo podesavanje,i nista vise..

#9 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts

Posted 07 September 2013 - 01:35 PM

Djole,znam da je smesno jbg,nisam toliko glup da ne znam kakav zvuk daju oni,ali pricam za ovaj do vozaca,to nije zvuk kakav treba da daje,kad kazem da pisti bas pisti, ostali ne rpave nikakav problem,ponekad jednostavno i ne moze da se slusa nista,mnogo retardiran zvuk,ne znam da nije ostecen,posto kad sam kupio auto ona zastitna rmezica je skroz iskrivljena i ulubljena oko njega bila,da l i je nek to cackao,razlupao nemam pojma,ali kazem da to niej zvuk kakav treba da dolazi iz njih ,bar iz tog sa vozaceve strane ...
@Nesto,oduvek ,msm probijali akd se bas stavi na +4 (od 12) i tu hoce da zaprdi,ali da li neko zna nesto o tome kako da zamenim zvucnike,stavio bih neke nove ,ali zbog velicine, 17ce ne mogu da stanu,ne znam mnogo o tome,ali znamd a sam negde procitao zbog nekog prstena koji je slepljen sa njima,pa moraju novi da se kupuju O.o Ako moze neko da me uputi malo?

Edited by TheDraganche, 07 September 2013 - 01:36 PM.

#10 djole alfa 164

djole alfa 164
  • Alfista
  • 107 posts

Posted 07 September 2013 - 05:53 PM

Mo

Djole,znam da je smesno jbg,nisam toliko glup da ne znam kakav zvuk daju oni,ali pricam za ovaj do vozaca,to nije zvuk kakav treba da daje,kad kazem da pisti bas pisti, ostali ne rpave nikakav problem,ponekad jednostavno i ne moze da se slusa nista,mnogo retardiran zvuk,ne znam da nije ostecen,posto kad sam kupio auto ona zastitna rmezica je skroz iskrivljena i ulubljena oko njega bila,da l i je nek to cackao,razlupao nemam pojma,ali kazem da to niej zvuk kakav treba da dolazi iz njih ,bar iz tog sa vozaceve strane ...
@Nesto,oduvek ,msm probijali akd se bas stavi na +4 (od 12) i tu hoce da zaprdi,ali da li neko zna nesto o tome kako da zamenim zvucnike,stavio bih neke nove ,ali zbog velicine, 17ce ne mogu da stanu,ne znam mnogo o tome,ali znamd a sam negde procitao zbog nekog prstena koji je slepljen sa njima,pa moraju novi da se kupuju O.o Ako moze neko da me uputi malo?

Mora da su probili ondak..Obavezno iz zameni,los zvucnik moze sluh da osteti.Pogotovo visokotonac.Sall firma ima dobar izbor zvucnika kao i cene.Pogledaj njihov sajt na net.. :)

#11 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts

Posted 09 September 2013 - 03:51 AM

Moracu da prosvrljam malo da vidim ima li sta povoljno i dobro da se nabavi,samo i dalje me muci da li ce 17ce stati u vrata i kako da se zbudze ako ne,ako neko zna :/

#12 Milano_Torino

Milano_Torino
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:147 JTDm 120hp

Posted 29 January 2017 - 08:56 PM

Moracu da prosvrljam malo da vidim ima li sta povoljno i dobro da se nabavi,samo i dalje me muci da li ce 17ce stati u vrata i kako da se zbudze ako ne,ako neko zna :/

Jel su uspeo na kraju? Imam isti problem.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub