Jump to content

Photo

Apel Za Pomoc Nataliji I Nikoliji

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 27 June 2013 - 02:13 PM

Bliznakinje su rodjene prevremeno u 6. mesecu , 12.05.2005. godine. Prvih 4 ipo meseca svog zivota provode u inkubatoru na "Institut za majku i dete " u Beogradu . Povecana koncentracija kiseonika u inkubatoru kod jedne devojcice izaziva slepilo , dok kod druge izaziva krvarenje na mozdanim komorama IV stepena , sto je baca u komu iz koje se budi nakon 17.dana . Prvi put je operisana sa 900 gr. gde joj je ugradjena privremena pumpica HIDROCEFALUS. Drugi put sa 2,100 gr gde joj je ugradjena stalna pumpica , koja gubi funkciju kad je dete bilo sedam meseci i tu mu se ugradjuje treca . Kasnije oboljeva od cerebalne paralize . Zbog prevremenog rodjenja i istorije bolesti obe devojcice kasne u razvoju . Radjene su im vezbe u drzavnim i privatnim fiziotarapeutskim ustanovama .Kod slepe devojcice se vidi pomak , dok je kod devojcice sa cerebalnom paralizom pomak neznatan . Devojcica sa cerebalnom paralizom odnosno Natalija je operisana u Cupriji ,od strane ruskih lekara radi opustanja tetiva. Ta metoda je spora i zahteva veliki broj operacija , pa smo se s'toga odlucili za metodu lecenja maticnim celijama , koja je kod Nikolije jedino resenje jer boluje od fibroplazije retinalis. Devojcica je 2006. godine operisana u Kaluga (Rusija) klasicnom metodom i operacija je bila bezuspesna. Obe devojcice imaju epilepsiju. Lecenje maticnim celijama zahteva vise tretmana od kojih svaki kosta 12.500 evra po detetu. S' toga molimo i unapred se zahvaljujemo svim ljudima koji mogu i zele da pomognu da Nikolija i Natalija imaju normalno detinjstvo !
KO ZELI I MOZE DA POMOGNE,NOVAC MOZE UPLATITI NA DINARSKI RACUN U BANCI INTESA broj racuna : 160-5400100956345-24 primalac Suncica Milic
BROJ RACUNA I INSTRUKCIJE ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:
BROJ RACUNA ZA UPLATE IZ KANADE :
Intermediary:
BOFMCAT2
The Bank of Montreal TOronto Canada
Account Whit Institution :
DBDBRSBG
Banca Intesa ad Beograd Milentija Popovica 7b,
11070 Novi Beograd
Republic of Serbia
Beneficiary Customer:
RS35160543020041694856
Suncica Milic Pasi Polajana bb 18106 Pasi Poljana Srbija
BROJ RACUNA I INSTRUKCIJE ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:
BROJ RACUNA ZA UPLATE IZ AUSTRALIJE :
Intermediary:
CTBAAU2S
Commonwealth Bank of Australia
Sydney
Australia
Account Whit Institution:
DBDBRSBG
Banca Intesa ad Beograd
Milentija Popovica 7b,
11070 Novi Beograd
Republic of Serbia
Beneficiary Customer :
RS35160543020041694856
Suncica Milic Pasi Poljana bb 18106 Pasi Poljana Srbija

Posted Image

#2 bojan886

bojan886
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:midzor

Posted 21 October 2016 - 03:38 PM

I ja sam bio u inkubatoru,neko je kazu mi zaboravio da na vreme ukljuci kiseonik ili sam inkubator nije valjao,pa se pitam gde bi moglo biti ostecenje u mom mozgu zbog toga,u pocetku su mislili da imam ostecenje sluha ali nije tako,dok drugi brzo razgovaraju ton mi postaje nejasan i nerazumljiv,kao da sam totalno gluv,dok u suprotnom i mogu da ih razumem uz poteskoce s pamcenjem.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub