Jump to content

Photo

Ar 147 Pomoc U Vezi Kljuca

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:AR 147 2005 restyling 1.9JTD 85Kw

Posted 24 June 2013 - 07:29 PM

Pozz,
na svojoj 147ci imam kod kljuc sa komandama za otkljucavanje/zakljucavanje ,i otvaranje gepeka,standardno, (skakavac),ali izgleda da baterije slabe,nece iz prve da otvori,pa me zanima kako da otvorim ja ono lepo,vidim koje abterije idu i zamenim,posto nisam video da ima nijedan sraf da se skine,ili samo da razdvojim one 2 plastike? najvise me buni ono malo s*anje kad kljuc iskoci pa se vidi "srafcic" sa strelicom koliko sam provalio,i 2 oznake za zakljucano/otkljucano,ima li to neku namenu ili? posto sam okretao ali nista se ne desava O.o Znam da je ovo glupo pitanje,ali sta cu kad ne znam jbg ,bolje da pitam nego da zeznem nesto sam,inace za sada ovo mi je jedini nacin da udjem u auto,posto mi je brava blokirana,kljuc dodje do pola i nece dalje kao da je nesto zalomljeno unutra,nemam pojma :\ kada bi mi kljuc,ne daj Boze riknuo,mogu samo da kukam :D
Hvala

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 24 June 2013 - 07:50 PM

Imas sraf ispod znaka. Znaci prvo moras da skines znak. Za zamenu baterije nemoras da rasklapas kljuc samo da izvuces kuciste baterije. A kuciste se skida kad okrenes taj srafic koji ti vidis ispod kljuca kad je sklopljen.

#3 BanE147

BanE147
  • Alfista
  • 98 posts
  • Alfa model:AR 147 jtd 8v

Posted 25 June 2013 - 08:13 AM

Nek ti auto bude otkljucan kad budes menjao bateriju :D
Neko je imao problem da mu nije hteo posle da otkljuca ni zakljuca auto :banghead: pa da bar mozes otici do majstora

#4 TheDraganche

TheDraganche
  • Alfista
  • 95 posts
  • Alfa model:AR 147 2005 restyling 1.9JTD 85Kw

Posted 25 June 2013 - 02:12 PM

Hvala :D Probacu sa baterijom,ako ne pajser je tu ^_^
Moram pod hitno da vozim kod majstora bravu da mi srede al nikako da nadjem vremena :\

#5 niidza

niidza
  • Alfista
  • 16 posts
  • Interesovanja:SPORT
  • Alfa model:147 1.6

Posted 03 December 2015 - 05:47 PM

alfa je masina ali zeza kljuc cesto :)

#6 Alfan

Alfan
  • Alfista
  • 11 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.9jtd

Posted 05 September 2017 - 11:07 PM

Meni jedino to daljinsko zaključavanje ne radi. Zamenjena je baterija (ludak je izvadih odmah i posle dva sata stavih novu) i reče mi ovaj što prodaje da je dekodiran sad... Kako to da rešim, preciznije, koliko bi mi majstor uzeo da ga ponovo kodira? Mada, meni tu nešto ''smrdi'' da uopšte nije problem do baterije... Nađoh bateriju s jedne strane izgrebanu, onaj logo nije bio na ključu... Šta mi predlažete?

Edited by Alfan, 05 September 2017 - 11:08 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub