Jump to content

Photo

Delovi i servisi za alfe u Nishu

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,356 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 26 October 2009 - 12:02 AM

Ovo je tema u kojoj treba pisati ne samo dobra iskustva vec i losa sa majstorima, da bi drugi nesto naucili i saznali ko je za izbegavanje.

Vecina nas iz vozi alfu pa je i naslov takav. Nekoliko pvt poruka i jos jedna stvar veceras me je naterala da otvorim i ovu temu. Ko zna na sta sve mislim ukapirace.
Dakle, ovde svako moze upisati neko svoje iskustvo o servisima i mestima za kupovinu delova u Nisu ili blizoj okolini.

Servisi:

Mitic:
Posto je uspesno skasao sve moguce BMW-e po gradu, presao je na italijane. Uzasno skup (dijagnostika pre par meseci je bila oko 3 500 hiljada) ali ima bolji "racunar" od Vojkana. Licno iskustvo, Vojkan nije umeo da mi utvrdi kvar. Kao ovlasceni, trebalo bi da imaju sve delove za noviji program ali ih ne savetujem. Postoji jedan tip koji radi kod Mitica i dobar je (njega mi je Vojkan preporucio) ali ne mogu nista da kazem.
Nema cekanja, preskup je i vrlo nesiguran za popravku.

Vojkan (za one koji ne znaju auto alfa):
Ponekad je kao neurohirurg ili kardiolog koji radi operacije na otvorenom srcu. Nedostupan danima, cena kao da zavisi od njegovog raspolozenja, moze da te odere a i ne mora.
Barata sa novim i polovnim delovima i ima svasta u onom svom ogromnom podrumu i na placu pored.
Ako licno radi odlican je, pomalo nesiguran kad rade njegovi momci, ali u redu, njima ozbiljnije stvari i ne prepusta.
Savetujem ga za novije automobile: 156, 147, 166...

Srdjan i Boza:
Sta reci o legendi Srdjanu koji repere za karburatore moze da nasteluje samo na osnovu sluha? istini za volju, meni je radio 33 i svaka mu cast. takodje je dobar i za ostale modele starije generacije, ali ima jedna stvar, ispravite me ako gresim, mislim da ga stizu godine i vreme vec lagano gazi. Na 166-ici mu je trebalo skoro ceo sat da mi kaze da nemam filter benzina koji se redovno menja, vec u rezervoaru verovatno, i to nije bio siguran.

Postoje i onaj servis na camurlijskom putu o kome ne znam nista sem gde se nalazi.

Za reglazu trapa kazu da je Brengalija jedan ob boljih majstora u sta sam se uverio ali ne sa alfom vec drugovom 306 i meganom.
Takodje, ima tip i Donjem komrenu koji je dobar za sve stvari vezano za trap. Za malo upucenije preko puta Conkica. Nesa kugla ili Nesa spona!

Servisi:

Za lepljenje hladnjaka (ako nije velika rupa i nije previse urnisana plastika) dobar je Rade Majmun (zbog cega ga tako zovu, ne znam) u jednoj od ulicica iznad Pantelejske crkve. Isti takodje i pravi hladnjake, ali ne sve. Cena zavisi od toga da li auto sprema za prodaju ili "za svoju dusu". Kolegi je pravio hladnjak za daihatsu cuore pre 4 ili 5 god. Proveren majstor. Dok sam vozio 146 imao sam kontakt sa covekom, ali je alfa otisla...

Mislim da lepljenje paknova nikog ne zanima ali ubacicu i to.
U naselju R. Jovic u ulici koja vodi ka teniskim terenima postoji tip koji lepi paknove i dobro ih radi. Provereno na Vespi T5.

Aupuh servis Markovic u jednoj od ulucica kod ekonomske skole. BaneJ je imao lose iskustvo sa njima a ja imam bas dobro. Medutim, utvrdili smo da Banetu nije radio "stari majstor" vec jedan od njegovih sinova. Lonce i cevi rade veoma kvalitetno sa godisnjom ili dvogodisnjom garancijom. Nekada je mladji sin Ivan pravio odlicne topove za auspuhe. Sada nema toliko vremena ali za one koje imaju strpljenja i zelju mogu ga konsultovati.

Elektricar Goran u Durlanu, uruga levo u ulicom koja prolazi ispod "slatke kuce" je tip koji za Vojkana radi komplikovanije stvari ali ima i svoju radnju. Malo ga je teze naci. Proveren i nije skup

AUTO DELOVI:

Ne znam koliko je to sad bitno u doba brze poste i isporuka danas za danas i danas za sutra.
U svakom slucaju:

Vojkan ima dosta delova na lageru (vec receno), sto polovnih, sto novih.

Auto Raca (to je onaj iz Blaca) se seljaka iz jednog u drugi deo grada u poslednjim godinama a trenutno je na uglu kod Kiceva, moze imati dosta stvari za italijanski program. Informacija se dobija odmah moze ili ne moze. Nekad su prodavali reparirane motore, dok se nije desilo sta se desilo, sada to treba proveriti. Update - preselio se u Dusanovu ulicu1

Autoshop nesto iznad Sojke saradjuje sa svim mogucim otpadima iz okoline (ka Prokuplju, ka Toponici, Mirkom Djavolom i onim ka Jelasnici). Svakog kog mrzi ili nema vremena da trazi Sale (vlasnik) ce mu naci ali se i ugraditi u cenu oko 10-20%. Preporuka: kad iscrpes sve mogucnosti tek kod njega a ako on kaze nema ili ne moze onda to u Nishu stvarno nije moguce naci.

Euro018 kod njih se isto dosta moze naci. U Medjurovu nisam bio pa ne znam sve njihove mogucnosti. Veoma je moguce dobiti popust za alfin program.

Auto impex savetujem za kupovinu filtera, ulja, rashladne tecnosti... Selenija (koju vecina upotrebljava, a ja tek od skoro) nije nista previse jeftinija u odnosu na ostale ali su mi sigurniji i sasvim sigurno je da imaju veci izbor. Takodje se moze dobiti info i u vezi ostalih delova kao i narudzbina.

Auto-limar Joca u Rujniku. Veoma pedantno i temeljno radi, a nije ni skup. Meni je pregledao kola kad sam ih kupovao i vec iz daljine je mogao da vidi koji deo je sredjivan a koji ne. Otprilike kao kad fotograf na osnovu neke fotografije analizira svetlo i tacno moze da vam kaze kako je bila postavljena rasveta.

@Gocy
Elektricar goran je u Solunskih ratnika, ako se neko zagubi u tim sitnim ulicicama pa ne moze da nadje.

Što se tiče električara Gorana, svojevremeno sam imao problem sa 155-ticom nece da pali ventilator, odnosno upali ga radi 10-15min i nagon toga stane a temperatura i dalje raste, posle par odlazaka kod njega nakraju je prevezao instalaciju i povezao na poseban relej, tačan razlog svega nije mogao 100% da utvrdi zato sto mi je auto bio sav rasčerupan i bila je izvađena klima i sama električna instalacija klime je prouzrokovala probleme oko releja ventilatora, elem čovek se snašao sve prevezao imao sam doduše samo drugu brzinu ventilatora, važno je da je posle toga sve besprekorno funkcionisalo, svakako bih ga preporučio, nije preterano skup mislim da me je sve koštalo 20-30E...
Vojkan mi je takođe popravljao 155-ticu, kupio sam i polovan klip za nju kod njega i baš je bilo skupo 45E ali šta da se radi, kasnije je sređivao dizne, neki regulator pritiska i još neke sitnice i bio je zaista brz (jedan dan), što je najvažnije sve je sredio kako treba i posle toga nisam imao nikakvih problema koštalo je 120E, u svakom slučaju čovek realno nema neku konkurenciju tako da su mu cene možda malo veće nego što bi trebalo, važno je da radi kvalitetno tako da je nakraju utisak više nego povoljan.

Bas gledam, niko nije pomenuo AP Sport?!
ja "redovno" tamo pazarim od kako vozim alfu, i uvek su imali sve na lageru tj. u prodavnici... Selenia ulja sve vrste, filtere, kaiseve, tamo sam uzo i termostat, pa zatezac (spaner) PK kaisa, evo danas sam pitao za remenicu alternatora, imaju Tako da, preporucujem...

AUTO CENTAR "MASLAK" u Prokuplju

(Nimalo ne treba zaliti benzin i svakako treba otici tamo!) Covek je bio u Italiji na obuci 14 meseci i ima sertifikat za to, tako da potpuno poznaje tematiku kad su u pitanju Alfa, Fiat, Lancia. Pored znanja ima i sve moguce od najnovijih alata, najnovije dijagnostike, najnoviji nacin pranja dizni itd... Bio je i u Nemackoj na obuci, tako da radi i sva vozila koja spadaju pod VW koncern, ali to nije bitno za ovaj forum. U okviru svog servisa ima i ugradnju originalnih Landi Renzo Gas sistema kao i sistema za metan, takodje sa licencom Landi Renza za juznu Srbiju, ima i deo za limarsko farbarske radove itd. Naglasicu: meni u Nisu niko nije resio problem, a bilo je "obicno" uzubljivanje 147-ice i covek mi je resio problem zahvaljujuci znanju, alatu i dijagnostici i SUPER SAM ZADOVOLJAN, pa ga svakom PREPORUCUJEM, ko je u ovom delu Srbije. Ono sto je takodje bitno covek je pristupacan za razgovor, postuje musteruju maksimalno, cena je korektna i utisak o njemu je potpun! Ako nekog zanima nesto vise moze da me pita ili ovde ili na PP. Posto sam bio preopsiran, ali moram , jer sam prezadovoljan, sada cu jos da ostavim njegove kontakt telefone:

AUTO CENTAR "MASLAK" PROKUPLJE 027/32-66-88, 063/73-70-106

+381642341872-Srđan AMSS

#2 mijalko33

mijalko33
  • Alfista
  • 307 posts
  • Interesovanja:Adrenalin & Relax
  • Alfa model:Alfa Romeo 8C-35 Scuderia Ferrari :)

Posted 26 October 2009 - 12:49 AM

Inace saznao sam da Auto Impex kupuje delove od Ap Sporta! zadnji put kad sam kupovao kablove i kapu za moju alfu sam saznao to(rekao mi je covek koji kupuje delove od njih),i kad sam ih pitao to u Ap Sportu oni se pogledase onako zbunjeno (zapitavsi kako to ja znam?) i rekose mi da to nije za pohvalu i da ne treba da se prica... ali eto,ja vam ispricah jer vam zelim samo kvalitetne delove... e da,i u Imprexu su mi nudili neku No Name nezapakovanu kapu i ruku za 50 dinara jeftinije nego u Ap Sportu gde je sve bilo uredno zapakovano marke Facet... Toliko od mene...

#3 Srdjan

Srdjan
  • Alfista
  • 45 posts

Posted 26 October 2009 - 09:19 AM

Blago vama Nislijama jer su Vam svi tu nadohvat ruke, al, ajde pomozite i nama sa juga malo (Vranje je u pitanju) jer mi osim Euro 018 za druge prodavnice i neznamo, a evo interesantan je ovaj AUTOSHOP pa ako ima neko telefone, nek ih postavi ovde
POZZ, i unapred zahvalan, Srdjan, Vranje

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,356 posts

Posted 26 October 2009 - 01:58 PM

Blago vama Nislijama jer su Vam svi tu nadohvat ruke, al, ajde pomozite i nama sa juga malo (Vranje je u pitanju) jer mi osim Euro 018 za druge prodavnice i neznamo, a evo interesantan je ovaj AUTOSHOP pa ako ima neko telefone, nek ih postavi ovde
POZZ, i unapred zahvalan, Srdjan, Vranje

Srle evo broja: o64/ 11 - 22 - 319 Sasa autoshop

Da se malo vratimo na temu.

Vecaras sam skoknuo do AMSS-a kod Naisa, ciljano da proverim kada radi Srdjan. Srecom navratio samo 5 minuta pre pocetka radnog vremena.
U svakom slucaju sta zelim da kazem, gore imaju identican uredjaj za dijagnostiku koji ima ovlasceni serviser za Alfe, Lanche i Fi(j)ati, nadaleko i nasiroko poznat i sto je najvaznije "hvaljen na sva usta" "majstor" Mitic. Komp je bolji od onog koji koristi Vojkan.
Zasto ovo kazem. Provereno!

@Icanik moze da radi kalibraciju na stilu, ali prvo popricaj sa njim jer je potrebno prikljuciti ga. Ima za 2.4 verziju (12V jel tako?) ali je ne pokazuje u celosti bez auta.

@Bane Isto to mozes da preneses i Goranu, jer postoji program za selespeed 147.

Srdjan mi je malo zamerio nepominjanje coveka kod koga je on "pekao" zanat . Izvinjenje sa moje strane. Ipak sam ja "malo" mladji.
Srle, kada si ti vozio alfu, vecina nas nije ni bila rodjena.

@Vlado, kada sretnes Mikija, molim te neka proveri imaju li i mogu li slucajno u EURO-u da mi nadju ABS racunar.

Drago mi je da je dosta njih culo za nasa okupljanja u gradu i da nesto pokusavamo. Trebace jos vremena u svakom slucaju, na dobrom smo putu!

#5 Srdjan

Srdjan
  • Alfista
  • 45 posts

Posted 26 October 2009 - 03:08 PM

Hvala veliko za broj, pa nije lose ako imate takvih informacija postavite na forumu jer stvarno, mi koji nismo iz Nisa imamo problema oko pronalazenja i delova i servisa (uglavnom znamo za AB motors i Euro 018) i za ovog Vojkana koji medju nama Vranjancima nije nesto popularan , jer vidim da i drugima nije dobro uzupcavao alfe, a lose iskustvo sam imao sa njim na mojoj nekadasnjoj 156-ici kada je takodje lose uzupcio auto, ali mozda su to pojedinacni slucajevi. Ima jedan servis u Nisu kod koga sam ja ranije vozio Alfu i koji je (pricam o 156-ici) odlicno uzupcio a zove se STOSIC (kada se predje preko pruge pa desno gledajuci sa ulazne strane), a da li ima alata za ove novije modele neznam.
POZZ

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,356 posts

Posted 26 October 2009 - 03:23 PM

Ovo je tema u kojoj treba pisati ne samo dobra iskustva vec i losa sa majstorima, da bi drugi nesto naucili i saznali ko je za izbegavanje.

#7 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 145 1.4 TS 103KS '99

Posted 01 November 2009 - 01:47 AM

Ja bio danas kod Maslaka auto servis u Prokuplju.

Covek je ok i pun znanja, zna svoj posao i nije uopste toliko skup.

Preko reda me ubacio i odradio mi dijagnostiku, sve profi, daljinska komunikacija sa laptopom i stampanje gresaka sve crno na belo. Softver mu je najnovije generacije.

Zna sve i prihvata sve da radi sto se tice bilo kog Alfa Romeo modela, a radi Fiat i ostale automobile marke Audi,WV, Skoda, Seat.

Video sam samo da ima ogromnu guzvu, a u dvoristu samo najnoviji automobili sto dosta govori o kvalitetu servisa.

Tako da mislim da sam pronasao svoj servis za veliko sredjivanje svoje alfe.

Bio sam kod coveka i provereno je da stvarno ima dosta iskustva. Ne znam sto ste svi toliko skepticni kada je u pitanju novi majstor, ajde ja cu da budem prvi mada vec nisam prvi kod Maslaka koji ce da radi servis pa da vidimo kako ce covek da odradi.

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,356 posts

Posted 01 November 2009 - 08:16 PM

Ma ne, zasto, mozda je Maslak dobar majstor ali neproveren. Uskoro cemo znati, kada LanMi i fun zavrse svoje alfe. Fun je mozda i zavrsio...
E, sad, to sto sam se ja ili neko od nas opekao trazeci majstore i pokusavajuci da ne odem kod Vojkana je druga stvar. Sada znam (bar za sebe) da ne smem da "lutam" jer je sve, mozda uludo bacanje para. Ovako idem na zicer. Doduse, ni Vojkan ne daje moju alfu drugima, vec on radi licno, i pokazuje onim njegovima. Zna se ko kosi a ko vodu nosi.
Inace, zovi sutra Lorena <_<

#9 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 145 1.4 TS 103KS '99

Posted 01 November 2009 - 08:20 PM

Znas kako vecina je po mom misljenju navikla samo na Vojkana koga bije dobar glas da je dobar majstor za alfe, ali opet mislim da ne treba da se ponasa prema nama ovako. Preskup je. Ne znam coveka licno ga nisam upoznao pricao sam samo jednom sa njim preko telefona i stvarno je neljubazan. Srdjana ne znam Ivan mi je pricao za njega da je prezauzet poslom, tako da sam ja odlucio kod Maslaka da radim servis, pa cemo videti.

Ja zelim da nadjem samo jos jednog takvog doktora za moju alficu, pa cu videti da li cu uspeti, a ne zelim kod dr Vojkana da je vozim.

#10 Srdjan

Srdjan
  • Alfista
  • 45 posts

Posted 01 November 2009 - 09:28 PM

Evo i ja da se malo umesam posto mislim da sam najkompetentniji po pitanju majstora i losih iskustava sa njima, a pogotovu Vojkana, Naime, prosle godine sam ga (posto sam cuo za njega od mojih Vranjanaca) pitao da mi reparira varijator na mojoj bivsoj 156-ici i on je rekao kao nema problema, vidimo se tad i tad, a cena je tolika i tolika. Ja sam prihvatio i dosao u zakazano vreme, a on je poceo da radi normalno i to sam bez pomoci ostalih pomocnika. Skinuo mi je stari varijator i koji nije bio uopste u losem stanju (malo samo prilikom paljenja se je cuo par sekundi), uzeo neka tri stara i iskombinovao od svakog po nesto i sklopio jedan. Uz posao konstatovao je da treba da zamenim poklopac na zupcastom kaisu jer kao moj je los (on mi je stavio isto nista bolji), kao auto mi je bio lose uzupcen (a isao je ladno 200 jer je bio1.6) i on ga je uzupcio komparatorom i svim potrebnim alatima, a umesto dogovorenih 4000, naplatio mi je 13200din. (????). Kada sam posao za Vranje, auto nije mogao da mrdne preko 160 i poceo je varijator tako neprijatno da se cuje kada se motor zagreje i to u vaznji sto se ranije nikad nije culo. Ali kulminacija je nastala posle dva dana kada je pukao sraf koji drzi senzor obrtaja i normalno morao sam da otvaram motor i menjam sve ventile i hidropodizace i to je izaslo oko 300e (to mi je radio moj majstor u Vranju). Vojkan je po mom pozivu i zalbama od prvog momenta bio dosta neljubazan ali takav mu je stil i ja se ne ljutim zbog toga, pa mi je verovali ili ne vratio novac i sa te strane ispao fer. Cinjenica je da poznaje Alfe i kada hoce moze da uradi dobro, a cinjenica je da u zadnje vreme poceo (po pricanju ostalih i to bas iz Nisa) da fusari i sve vise ga ljudi izbegavaju. Ja sam sa njim ostao u korektnim odnosima, cak sam mu i slao neke musterije, ali ja kod njega vise necu ici, jer auto koje sam pre 6 god. uvezao iz Nemacke i koji je prosle godine vredeo minimum 6000e prodao sam ga bud-zasto za 4500e jer su posle toga poceli neverovatni pehovi da mi se desavaju. Mozda je covek imao los dan, trudio se da odradi posao ali sve je to NULA u odnosu na servis u Skoplju koji je nazalost postao preskup za nas.
Cujem da ovog Maslaka hvale, neznam videcemo kako ce Milanu (Fun) da odradi posao pa cemo videti, cujem da je i u nekom Medjurovu otvoren servis (to su mi rekli ovi momci sto drze EURO 018), valjda je njihov, ali dobro je da ima sve vise servisa, ser se i ALFE SVE CESCE VIDJAJU PO NASIM PUTEVIMA.
Izvinjavam se na opsirnosti, ali ko zeli moze me kontaktirati putem telefon ili e-mailom koje sam naveo u onom predstavljanju.
POZZ, Srdjan

#11 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,258 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 01 November 2009 - 09:55 PM

Ljudi, pa nije Vojkan izmislio toplu vodu... Ako dere, bar neka odradi posao kako treba i sve ce biti ok. A ovako, em naplati kao da popravlja space satl, a ne odradi posao... Dosta se ljudi zalilo da je poceo da fusari... Ja necu da gresim dusu, ja sam imao jedno pozitivno iskustvo s njim, ispao je fer, a mogao je da me "odere" da je hteo...
E sad, Lanmi, ukoliko me secanje ne vara, ti se spremas da odradis taj servis od februara meseca, pa ako je vozis, u medjuvremenu se problemi samo gomilaju... cuo sam da treba da menjas zupcasti i spanere? Nemoj mnogo da razmisljas, to moze svaki ozbiljniji majstor da ti odradi bez problema, a ovako pronalazenjem "doktora" mozes samo izgubiti, tj otici u debeli finansijski minus.

#12 fun_alfe

fun_alfe
  • Alfista
  • 65 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147, 1.6 TS progression 120 KS, '02.

Posted 02 November 2009 - 06:20 AM

E ovako, ne znam odakle da pocnem, ali od negde cu morati... UNAPRED SE IZVINJAVAM STO CE POST BITI BAS DUGACAK, ALI MORA...

Kao sto je Gocy lepo rekao, a to i jeste sustina ove tema, ovde treba pisati ne samo dobra, vec i losa iskustva sa odredjenim servisima...

Dugo sam oklevao da napisem bas sve o Vojkanu, mada sam nesto malo i rekao i ovde u jednoj drugoj temi, a i na "onom" forumu tamo, ali cu sada ovde napisati sve do detalja...

Posto se konta da imam BAS NEGATIVNO ISKUSTVO S VOJKANOM, sada cu to da argumentujem:

Sve je pocelo ovako(neki vec znaju, neki ne, ali saznace...): Imao sam problem sa varijatorom koji se cuo i bio je zreo za reparaciju... Posto nisam imao bilo kakvog iskustva sa majstorima(jer mi je ovo prva Alfa, ranije sam imao druge automobile), krenuo sam na neki nacin u resavanje problema varijatora... Nisam znao gde da odem na reparaciju varijatora i odem da radim kod majstora u Svrljigu(da ne davim sada o njemu) i majstor mi je odlicno uradio reparaciju, zamenio sta treba i kako treba i varijator se nije cuo nimalo, auto je radio kao sat, medjutim, nije umeo da je lepo uzubi i nakon toga ja odem kod Vojkana, posto ga svi pominju kao nekog ko zna svoj posao, da mi on samo uzubi auto, posto je jedino to ostalo da se uradi...

Cim sam otisao kod Vojkana, pocinju prvi problemi, a da jos nismo ni haubu podigli! Naime, rekao mi je kada i u koliko sati da odem kod njega i ja tako i uradim, ali kad sam stigao, on meni pocne odmah da nesto *ere: sto sam sad dosao, on ima mnogo posla, ja njemu ne postujem vreme i sl... Zamislite, dogovoren termin, a on me doceka ovako! Odmah sam se pokajao sto sam dosao, jer se po jutru dan poznaje, ali sta cu, tu sam gde sam i idemo dalje. Krene on da radi, skine poklopac glave da bi dosao do bregastih i da uzubi auto i pocne da ga uzubljuje i kad je poceo da ga uzubljuje, pocinje dalji bezobrazluk: kaze meni doticni "dr za Alfe" ne valjaju ti spaneli, ja ne mogu ovo ovako da ti uzubim, jer ako ti uzubim sa losim spanelima ima da krenes i posle 2 ulice ima auto da ti prezubi i da polomi sve redom i bice ogroman trosak. Sve to sto mi je on tada rekao, ne bi ni bio problem, jer i ja znam da ako su losi spaneli(mogu da proklizaju), moze da dodje do prezubljivanja i velike stete, ali stvar je u tome sto su mi spaneli bili sasvim dobri i sasvim ok, to se videlo, jer se i ja razumem koliko toliko, ali on je izgleda smatrao da sam potpuna neznalica po pitanju automobila. I iskreno, ne bih pristao da mi zameni spanele, ali je toliko insistrao i zapeo i maltene nije ni hteo da sklapa auto i samo je rekao sklopicu ti, ali ce ovo da se polomi sve posle 200m. i bice na tvoju odgovornost i ja kud cu, gde cu, pristanem, jer razmisljam u sebi iako su mi spaneli dobri ima namerno da mi lose uzubi auto i ima da mi prezubi i sve pokrsi i da mi napravi ogroman trosak, ali ne zbog mojih spanela, nego zbog loseg uzubljivanja!

Promeni on oba spenela(napravi mi nepotreban trosak, ali nisam imao gde i razmiljam zadnje su to pare koje ces ti od mene da uzmes), nastavi da uzubljuje auto i uzubi ga nekako. Probamo je da vidimo kako ide i uopste nije to to... Napravili smo mozda kilometar i auto ne ide kako treba(eto kako Vojkan uzubljuje kola) Kad smo stali opet ispred njegove radnje nakon tog probnog kruga, a ono sve zivo lupa, udara, kao da se cuju lancanici neki, takav zvuk(mada Alfa nema lancanike) i sve u svemu katasrofa! I kaze on meni, ovo nesto ne valja, moras ti da ostavis auto, pa cu ja da ga gledam sutra opet! Ostavim ja kola kod njega, zove me on posle 2 dana da odem kod njega, kaze mi preko tel. da nesto i dalje ne valja, ali da dodjem, pa cemo da pricamo...

Odem ja kod njega i krene on sa pricom: otvarao sam ti opet kola do bregastih, zamenio sam ti varijator, stavio sam ti moj drugi polovan, navodno tek repariran(naravno naplati mi taj svoj varijator, a bez da me je pitao sme li da ga menja), a moj varijator, koji sam bukvalno 30km pre toga reparirao i koji je bio bio odlican i koji se nije cuo ni malo, je Vojkan bukvalno sredio za kantu za djubre! Svi znamo da se varijator otvara onim specijalnim kljucem, koji on najverovatnije ima, ali je zato moj udarao cekicem(sa navodnim objasnjenjem kako nije mogao da ga otvori jer je kao zapekao, samo ne znam kako je mogao da zapekne posle 2 dana) i mogu samo da ga bacim(mada sam ga sacuvao kao rekvizit posle Vojkana i imam ga i pokazacu ga svakom od vas da vidite na sta lici) Znaci, jos jedan nepotreban trosak, sem spanela i varijator. Inace, moram da kazem da mi moje "stare i lose" spanele nije vratio, jer ce verovatno nekom drugom da ih ugradi, drugi razlog ne vidim, a vidim da stavlja i polovne delove ako neko hoce i ako su dobri.

Nastavlja on dalje sa pricom: Zamenio sam ti varijator, ali ti auto i dalje lose radi i mogu da ti kazem da ti jedna bregasta ne valja. Dalje kaze kako je jedna bregasta sa nekog drugog modela i da tu jos nesto ne valja i kaze da mu ostavim kola da skida i glavu da vidi sta je dalje. Naravno da nisam prihvatio i uzeo sam kola, ne bi li ih spasio dalje stete i ne bi li sacuvao svoj novcanik bespotrebnog troska!

TO JE MOJE ISKUSTVO SA VOJKANOM!

Idem dalje... Posto problem nisam resio nastavljam da tragam za nekim drugim majstorom! I posle nekog vremena, posto u Nisu svi otpadaju, inace, moram da kazem da sam se cuo par puta sa SRDJANOM AMS i COVEK je stvarno ZA DESETKU, to moram da naglasim i ljubazan i sve stvarno na mestu, ali je on ipak za starije alfe extra majstor, a i u tonu sam mu primetio da nije bas siguran oko novijih alfi, a i kad mi je rekao da treba da od Vojkana pozajmi blokirace bregastih da mi uzubi kola, jer ih on nema, pa da mu ovaj pozajmi, ja odustanem od Srdjana, ali kazem, jeste skroz korektan, ali ne uliva sigurnost kad je u pitanju rad na 147 i tako ja nekako cujem za MASLAKA iz PK!!!

O MASLAKU sam ranije pisao, pa sad necu previse! Odem ja kod Maslaka, pogleda on auto komplet na dijagnostici, otvori da je uzubi, pogleda bregaste i nasmeje se kad mu ja kazem da vidi da li mozda stvarno neka nije od nekog drugoh motora, kako rece Vojkan i rece mi bregaste su ti original i kao nove su! Uzubio on auto i auto ide kao zmaj!!! Cena korektna, ljubaznost takodje, jednom recju kompletan utisak, a sto je najvaznije, zavrsen posao! Odem ja od njega, takodje sam o svim utiscima pisao na "onom" forumu i to je bilo tako.

Medjutim, ubrzo posle toga, nema ni nekih 200 km onaj Vojkanov (kako on rece tek repariran) varijator, "coka" li "coka"!!!

Opet posle toga sam odvezao auto kod MASLAKA da mi reparira i taj Vojkanov varijator i auto je sada tamo. Medjutim, kada ga je otvorio, posumnjao je da jos nesto ne valja, pa me pozvao da me pita DOZVOLJAVAM li da skida glavu, a ne radi kao Vojkan bez pitanja i ja sam dozvolio, jer imam povrenja u coveka, jer se dokazao i zaista nesto oko ventila nije bilo ok i jos neke stvari u glavi motora, pa smo i to menjali(sumnjam da je ostecenje ventila izazvala Vojkanova intervencija, ali posto nisam siguran 100%, mada debelo sumnjam, necu da gresim dusu. Kritikujem samo ono u sta sam siguran, mada kako je napisao Srdjan iz Vranja i on je morao posle Vojkanovog loseg uzbljivanja da popravlja glavu motora!).

STAVLJA SE SVE NOVO I DOBICETE IZVESTAJ ZA KOJI DAN, jer treba da bude gotova ubrzo!

Moram jos par stvari: Kada sam prvi put isao kod MASLAKA, tek nakon sto mi je sve zavrsio i naplatio, pitao sam ga nesto. Nisam hteo pre naplate, da ne bi ispalo da mu se nesto uvlacim. Pitao sam ga, hoce li da da popust za servisiranje auta nas iz Nisa, koji budemo popravljali kod njega i odgovorio je potvrdno.

A evo dokaza vec sa Lanmijem. Kad sam ja prvi put isao kod MASLAKA za dijagnostiku mi je uzeo 2000d, jer mu je to verovatno cena za sve, a sada, kada se Lanmi predstavio kao clan kluba iz Nisa, njemu je naplatio 1500d i primio ga preko reda. Toliko o Maslaku!

#13 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,356 posts

Posted 02 November 2009 - 12:35 PM

Pazi sad...
Ne branim nikog ni ja.
Cena dijagnostike kod Mitica (bila prosle godine): 3500 din.

Vijkan: 1300 (skoro) i par puta mi nije cak ni naplatio

Izgleda da ima fazon, da kada upozna, da kazem "stalne" musterije, vremenom postane drugaciji. Sticajem okolnosti ja ga poznajem skoro 10 godina pa nemam problema. Ne znam.
Zbog problema sa ABS-om (koji jos uvek nisam resio) planiram da odem do AMSS-a i Srdjan uradi dijagnostiku, cujem njegovo misljenje i resavam dalje. Kao sto sam i ranije napisao u AMSS imaju identican uredjaj sa Miticem koji je ovlasceni serviser, pa cemo videti da li sam i kako resio problem i ko je u pravu.
Inace, za one koji ne znaju, Vojkan je zamenio prvo senzore na tocku, (postavio polovne a zatim nove), radio dijagnostiku vise puta, i sve to kada sam otisao ni nije naplatio, vec dao kljuceve i rekao teraj trazi racunar a trazim i ja pa ko pre nadje...

Ne znam razlog Ivanovog ne pisanja iskustva sa Vojkanom jer on ima i dobro i lose (vrata za 33, kocione celjusti, keder guma... - samo da te potsetim).

#14 Ivan

Ivan
  • Alfista
  • 129 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 33 1.5

Posted 02 November 2009 - 02:23 PM

Sta da pisem?Vidim da svako od nas ima razlicita iskustva sa Vojkanom.
Ne branim ni ja Vojkana.
Kao i svi mi sigurno i on ima svoje "zute minute".Mozda malo cesce.
Meni je za zadnja leva vrata trazio 50 evra,ista sam naso za 20.
Dok sam imao cetri karb. stelovao ih je bez greske.
Keder gumu dao dzabe!Ko neveruje,Gocy mi je svedok.Cako mi trazio 10 evra.
Za i protiv Vojkana,ima za ceo roman!
A i neznam ima li taj varijator da se kupi kao nov deo?Vidim da je najcesci problem.Ako ima, koliko kosta?500 dukata!
Ta reparacija mi lici na pravljenje ''od babe -devojka".

#15 fun_alfe

fun_alfe
  • Alfista
  • 65 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147, 1.6 TS progression 120 KS, '02.

Posted 03 November 2009 - 12:05 AM

Milane, ajde kada ides kod Maslaka, pitaj ga za znak - da ne narusavam lepu sliku o njemu za nesto sto je od sekundarne vaznosti - POZZ, Srdjan

Pitacu ga naravno i javljam ti to oko znaka, ne brini! Maslak je rekao da ce ti dati gratis taj znak, a ako je problem oko slanja za Vranje, preuzecu to na sebe da ti ja posaljem! Nista ne brini, nije mi tesko. :P

Dobro Fun Alfe budi iskren pa kazi sto sada radis ventile i glavu na auto?
Jel to zato sto ti Vojkan reko da ti motor sastavljan od 3 razlicitih motora?
Sta te on zajebo u celoj prici?

Uvek sam bio iskren, sa ovim opsirnim postom pogotivu, pa cu i sada!!!

Pored toga sto mi je Vojkan rekao kako mi jedna bregasta nije original, nego je od nekog drugog motora (sa druge kubikaze, kao da to uopste moze tako i kao da bi auto onda uopste i radio kako valja, ali vec sam rekao da je Vojkan verovatno mislio kako sam ja neznalica po pitanju kola), takodje je i rekao nesto da mi je navodno motor sklapan iz 3 motora! To sam u onom opsirnom postu ispustio da kazem, jer sam se ionako potrudio da napisem sve, ali je zaista bilo puno detalja, pa nije uopste cudo da sam nesto propustio, zbog cega se izvinjavam.

Nimalo mi ne smeta sto si to pomenuo, cak naprotiv drago mi je zbog toga, da bi i to objasnili! Jedino mi je zanimljivo sto i ti znas za to, a nisam to pomenuo, nego sam nekom iz nase druzine nekad pomenuo to, pa to potvrdjuje da se o mojim kolima govori i u mon odsustvu, ali i to mi ne smeta, jer nista ne krijem i nemam nikakav problem s tim, a pogotovu ce kola posle Maslaka sa svim ovim zamenama izaci kao iz fabrike, jer je sve ostalo na njima extra!

Idemo dalje: Vojkan je rekao kako mi je auto satavljan iz 3 razlicita motora, samo se pitam kako je to mogao da zna, kad ga nije otvarao!!!??? Da mozda nema neki skener, pa moze da vidi sta ima unutra!? (morao sam malo da se nasalim). Ljudi, da se ne zavaravamo: rekao mi je da mi je motor takav, da bi ga otvarao i zamenio sve zivo i napravio trosak! A jedino je skidao poklopac glave, pa je mogao da vidi bregaste i za jednu je rekao da nije dobra! Medjutim ja sam posle kod Maslaka video svoj motor otvoren do glave(a ne samo do poklopca) i video sam i da su obe bregaste kao nove i da treba sredjivati glavu i ventile! Kakva 3 motora, kakvi bakraci!

Dalje, pitanje zasto radim ventile i glavu? Prost odgovor: zato sto mi je Vojkan lose uzubio auto! (Isto je uradio i Srdjanu iz Vranja, nisam ja jedini!) Ali time nije napravio posao za sebe, nego za Maslaka! Time je pored mene, malo zajebo i sebe.

Ako me time nije zajebo, ne znam sta jos treba da dodam u prilog tome? El malo i to sto mi je na moje oci nasilno prodao i ugradio spanele, a moje dobre skinuo i sacuvao za neku sledecu ugradnju? El malo to sto mi je bez pitanja, u mom odsustvu, kad je auto ostao kod njega, stavio svoj varijator, koji je odmah bio los i kog moram opet da repariram, a moj tek reparirani skinuo i sve ostetio udaranjem cekicem, pa mogu samo da ga bacim(pisao sam o tome u onom postu, pa da se ne ponavljam).

Bas mi je drago Neso sto si postavio ova pitanja! (stvarno to mislim!) Pitanja su odlicna i nadam se da vise nema nedoumica! Ako ima, svako moze da pita sve! I za to sluzi forum i treba sve iscackati!

Izgleda da ima fazon, da kada upozna, da kazem "stalne" musterije, vremenom postane drugaciji. Sticajem okolnosti ja ga poznajem skoro 10 godina pa nemam problema. Ne znam.

Mozda Vojkan ima taj "fazon" kako ti kazes! Ne znam. I mozda da kada neko stalno kod njega vozi auto na servis, on vremenom postane i ljubazan i korektan i popravi ono sta treba, a mozda i ne dere onda! Kako Vlada vec rece, cenu i da zanemarimo, ali kada naplatis skupo, a pritom i ne resis problem, o cemu uopste pricamo...

Mozda je sve to tako i zaiste nemam nista protiv bilo koga ko kod njega servisira auto, ali ja zaista posle svih ovolikoh neprijatnosti i nekorektnosti, zaista nemam nameru da vise nikad ne odem kod njega, jer da posle svega toga ponovo odem kod njega, sebe bih smatrao ili budalom ili ludim, je se svaki covek na greskama uci.

A po meni se poverenje stice od prvog puta, a ne tako sto prvi i jos nekoliko puta posle toga budes ovakav ili onakav(da vise ne pominjem reci nekorektnosti i jos neke teze), pa tek posle budes ok! Ja mislim da od pocetka treba biti ok...

A i neznam ima li taj varijator da se kupi kao nov deo?Vidim da je najcesci problem.Ako ima, koliko kosta?500 dukata!
Ta reparacija mi lici na pravljenje ''od babe -devojka".

Naravno da ima nov da se kupi,cena je preko 200e...ako ne i 250,tu je negde uglavnom.
Da moram sada da sredjujem varijator,uvek bi se odlucio za nov,jeste da je dosta suplje nego reparacija,ali vise ne bih razmisljao o njemu... :xaxa:

Stvar je u sledecem: uopste mi nije bila namera da ustedim tih 200-otinak evra, pa da ga zato nisam kupio i da zato repariram stari!

Radi se o tome da i ako kupite nov on strada! Pitao sam u nekoliko radnji i u Nisu i u Bg i svi kazu uglavnom isto: "Ne drzimo nove varijatore, jer se i oni kvare i ne mozemo da damo garanciju ni kilometar! Mozemo da Vam narucimo i prodamo, ali Vam ne preporucujemo, jer ce i on "propevati"...!" Ako ne verujete, pozovite Euro 018, svi imate njihov broj i pitajte. Dobicete isti odgovor!

Bavim se temom varijatora zadnjih 6 meseci: razgovor sa ljudima, domaci, strani forumi, razni servisi i sl...

U osnovi treba kupiti original set za reparaciju,(Imaju ga u Bg-Zemunu u Ricambiju) u kome je ona plasticna podloska kvalitetna i onaj feder i resili ste 70% posla. Ostalih 30% se odnosi na odrzavanje i neke sitne cake, koje cu rado preneti svakome ko me pita... Nesi digujem tu pricu jos od one nedelje, kad je bio radni sastanak, ali tad nismo stigli, pa cemo pricati o tome obavezno! I ako se covek svega toga drzi, i taj reparirani varijator moze da potraje 60-70.000km bez problema!

#16 Srdjan

Srdjan
  • Alfista
  • 45 posts

Posted 03 November 2009 - 11:07 AM

Brate aj napisi roman o tome kako te je Vojkan zajebo. Pa lud li si citam ovo 15min.
Pazi da si reko nesto drugo mozda bih i poverovao,ali da ti Vojkan nije uzubio Alfu kako treba necu nikad da poverujem. 25 god on radi samo Alfe i kad pogleda Alfin motor mora da vidi sta je menjano i dal je sastavljen od tri razlicitih motora kao tvoj.Kakav Maslak bre,otkad je taj majstor? Sto je zajebo Nina kad mu je trebao?

Slusaj, ne bih da se prepucavam oko "strucnog umeca" Vojkana, mozda je covek dobar, mozda je nekad ovakav, nekad onakav, ali meni licno nije dobro uzubio alfu i od rutinske operacije "dr. Vojkana" pretvorilo se u kosmar za mene. Opet tvrdim, trudio se maximalno, delovao mi je dosta iskusno i mislio sam da je dobro uradjen posao, ali po povratku za Vranje, auto nije hteo da predje 160km(?????) i sto je najveca sramota MOLIO sam mog majstora u Vranju Ristic Sasu (imenom i prezimenom) da mi ponovo uzupci auto, a on je obican majstor "svastar" sto se kaze i jos me zajebavao u stilu "pa koji si k...c trazio u servisu, pa tamo imaju specijalne alate, ja to nemam, a sada opet trazis da ti ja uzupcim auto" itd. itd., normalno uzupcio mi covek auto bez ikakvih alata i plus odradio ventile i hidropodizace jer je sve to puklo posle Vojkanove intervencije i taj takav "svastar" mi je sredio auto za koji i dan-dnas covek koji ga je kupio od mene nema problema evo vec vise od godinu dana. Ne bih da nikog branim, cinjenica je da Vojkan poznaje Alfe, cinjenica je da nekad verovatno nenamerno nesto zajebe, ali verujte mi svi ovi majstori su MALA deca naspram servisera profi servisa u Skoplju, al jebiga, mnogo su skupi.
IZVINJAVAM se zbog duzine posta, a kada se jednom vidimo popricacemo opsirnije o svemu - POZZ

Molim gore pomenute drugare (Gocy i Nesu) koji odlaze kod Vojkana da ne pominju nasa imena (barem moje) jer sam ja i dalje u korektnim odnosima sa njim i cak sam mu poslao neke ljude i pored loseg iskustva za koje smatram da je bilo "trenutacno" jer se Vojkan meni izvinio kasnije i cak vratio novac (sto je za ne poverovati)
Forum bi trebao da bude kao nasa mala tajna gde mi iznosimo nase probleme i iskustva i trebamo jedni druge jer nas ALFISTA je malo, al dao bog bice nas sve vise i vise
POZZ, Srdjan

#17 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,367 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 06 November 2009 - 03:19 PM

Evo da i ja nekog pohvalim ovde. Danas sam bio u jednom servisu,odvezo sam kumovog Brava da se zameni antifriz. Momak radi Fiat,Alfu i Lanciu. Veliki je zaljubljenik u motocikle i Alfa Romeo. Trenutno ceka da mu stigne GTV iz BGa i reko je da ce nam se pridruziti . Inace je prvak Srbije 2009god u motosportu u klasi motora od 1000ccm. Ima svoj sajt,a uskoro ce otvoriti i forum na kome ce davati savete.
Veoma je korektan sa cenama. Naravno ima kompjutersku dijagnostiku.
I jos nesto,mnogo mi je pohvalio JTD motore.

Dr.FIAT Bul.Cara Konstantina(put Nis-Niska Banja) kod kafane Porta.
Tel: 064/1755442 i 018543221

#18 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,535 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 06 November 2009 - 11:34 PM

Molio bih vas da u ovoj temi iznosite iskustva i detalje o servisima i Alfa majstorima... Da ne izgubi svoj smisao.... :neam:

#19 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,897 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:146 Junior

Posted 07 November 2009 - 07:01 PM

Danas kupio TRW Lucas pločice za kočnice AR 146.

Prodavnica "Auto Bale"
Obilićev Venac 50A
018 4 511 311

...imaju svašta nešto za Alfe...

#20 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,399 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 07 November 2009 - 08:45 PM

Evo da pohvalim EURO 018.Za komplet dihtunga zvao sam više radnji.Kod jednih ima za glavu,kod drugih za izduv,usis.
Kupio sam i ulje i filter za ulje i čovek mi dao 5l sredstva za brisače

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub