Jump to content

Photo

T.t. Podaci Alfe 33 Stradale

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 13 January 2013 - 09:51 PM

e ovako nesto sam ovih dana pricao sa starim i dosli do ideje da napravimo jedan moglo bi se reci u neku ruku unikatan projekat. bice to dug i skup poduhvat ali ima da gi isteram do kraja. dakle ono sto mi treba su tehnicki podaci alfe 33 stradale... sve sto imate, sto ste culi, slike enterijera, ako je neko vido negde u radnji igracku/model ove alfe nek mi javi,

#2 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 13 January 2013 - 10:09 PM

A internet???????

#3 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 13 January 2013 - 10:19 PM

:ok: Podržavam

#4 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 13 January 2013 - 10:49 PM

A internet???????

slabo po internet.. po internet mnogo al nista konkretno, sve slike nes izdaljine nista ono sto mene treba.. a tt podatke nasao na nekom sajtu al moras da platis da bi sve video.. a mene treba sve.. :S

#5 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 13 January 2013 - 11:00 PM

Izradom replika 33 se bavio Giovanni Giordanengo

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 13 January 2013 - 11:09 PM

http://books.google....danengo&f=false

#7 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 13 January 2013 - 11:33 PM

u bre pa to je bila i kabrio verzija? :S uf mnogo bre varijanti.. :S ali kabrio stima, lakse prolazi atest.. moze kao bagi da prodje isto kao citcar Lotus :)

#8 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 13 January 2013 - 11:35 PM

Postojala je urbana legenda da je jedna u Hrvatskoj,ali je dokazano da to nije tačno.Hmmmmm,V8 motor.....good luck :)

#9 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 13 January 2013 - 11:43 PM

ta kakav v8 nemam ja te pare za to :D radim sa onim sto imam :D buba ispod cirade koja stoji 300 godina i 1.7 16v iz 33 ke koji ce da dobije blago pojacanje u vidu turbine, inter kulera i O2 boost-a :)

#10 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 13 January 2013 - 11:44 PM

E pa ili jesi ili nisi :) Nemoj skrnaviti Stradale,kao što je radio Atanacković ukrštajući 155 i Fiću.Stradale je.....Stradale :)

#11 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 14 January 2013 - 12:19 AM

Jes brate, ako pravis cirkus, nemoj ni da se igras. Aj nek ima i bubin motor da se cuje "bom, bom, bom" al nema sanse da lim sklepas autenticno, Kolko vidim auto ima vrlo prefinjene obline. Pa od cega ces farove da stavis npr. Nemoj da ispadne neki zesci Frankenstajn? :)

#12 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 14 January 2013 - 12:36 AM

-ta kakav bubin motor, a iz cega da uzmem v8 jedino iz audija a8 4.2 i sta da radim sa tim ni na susret da teram. nece se cuti boom booom veruj mi :) a i koristicu takozvane trubice i iznad njih postaviti dizne da brizgaju direkt u cilindar ;) turbina i inter kuler dodaju jos nekih 40% snage sto je onda nekih 135ks+55ks i plus nekih 10% prilikom ubrizgavanja hladnog cistog 02 tako da ono 6s do 100ke garant zagarantovano :) razmisljam ako uspe ikako da se izmajmunise da se iskoristi 4x4. mada sumnjam posto motor naravno ide nazad. i ne pravim od lima :P karbon druze karbon ;) razucese armaturna mreza pa se od poliestera napravi kalup preko mreze pa onda karbon ;) kolko sam skontao kod nje su klasicni stari fiatovi farovi 2 komada samo sto su spakovani u kutiju tako da u "haubu" kao i sto jeste napravim otvore i zatvorim providnom napoliranom plastikom kao na sadasnjim kolima :) u krajnjem slucaju ce mi zavrsiti drugav iz kraljeva sto drzi glas servis, on moze i soferke da mi napravi cuo se vec sa njim :)

p.s. mada imam jedan v6 3.0 sa komplet instalacijom iz pasata b5+

e da kolko se secam nije samo 155 i fica ima i formule reno u toj fici :)

Edited by los, 14 January 2013 - 12:40 AM.

#13 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 14 January 2013 - 12:39 AM

-ta kakav bubin motor, a iz cega da uzmem v8 jedino iz audija a8 4.2 i sta da radim sa tim ni na susret da teram. nece se cuti boom booom veruj mi :) a i koristicu takozvane trubice i iznad njih postaviti dizne da brizgaju direkt u cilindar ;) i ne pravim od lima :P karbon druze karbon ;) razucese armaturna mreza pa se od poliestera napravi kalup preko mreze pa onda karbon ;) kolko sam skontao kod nje su klasicni stari fiatovi farovi 2 komada samo sto su spakovani u kutiju tako da u "haubu" kao i sto jeste napravim otvore i zatvorim providnom napoliranom plastikom kao na sadasnjim kolima :) u krajnjem slucaju ce mi zavrsiti drugav iz kraljeva sto drzi glas servis, on moze i soferke da mi napravi cuo se vec sa njim :)

p.s. mada imam jedan v6 3.0 sa komplet instalacijom iz pasata b5+

e da kolko se secam nije samo 155 i fica ima i formule reno u toj fici :)

Aaaa, karbon! Gledao sam i ja na Diskaveriju kako se lije. ;) U svakom slucaju nek je sa srecom rabota i bas bi voleo da je vidim nekad. :ok:

#14 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 14 January 2013 - 12:50 AM

mene matori godina ubedjuje da pravimo onog starog lotusa od te bube. a meni to brate ono... i nije nesto a i sad ima na svakom cosku ko to pravi i ko ima.... a ovo nema nigde :) pravio sam vec od poliestera neke pi**darije. nesto malo sam radio i sa karbonom mada ne nista veliko... a i mogu da imam propusta jer gi obradjujem posle pa farbam nece biti ona "mreza" nesto kuckao po internetu i slucajno naletrim na neki klip od lika sto ima fabriku za kitove od selice prave ferarija itd... i ja tu gledam dza-bu i sa matorim pokazem mu neke slike i tako dodjosmo na ideju. sam izgled tj gorjni deo karoserije mi najmanji problem. i ako za njega treba najvise. veci problem mi je vesanje, prenos,kako postaviti motor, felne. felne pogotovo onakve felneko na stradale neces nadjesnigde i ako nadje kopiju ima kosta djavo i po... pa se razmiljam o onim zbicastim sto su se furale kraj 70ih p[ocetak 80ih ali neke od 8.5jota :) a trubice koristim bas zato sto je bio v8 u njoj i kroz zadnju soferku si video te trubice pa ono barem ak nema za v8 nek bude slicno :D

ja bih voleo kad bi uspeo za godinu dana napraviti... msm mogo bi ali $ su uvek problem.. ali ako polako jedno po jedno kad tad ce izadje na drum :) a i na pomolu je reparacija jednog Alfasud-a tako da zapocetak ce biti 'ske :D

Edited by los, 14 January 2013 - 12:52 AM.

#15 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 14 January 2013 - 06:55 AM

Wtf? Pa ovo bilo skuplje za petinu od Lamba Miure tj. bio najskuplji auto na svetu! Ove narodne felne bi joj se kolko tolko upasovale ako su uopste postojale jer mislim da ih nisam nikad video.
http://www.facebook....&type=3

Edited by Zverco, 14 January 2013 - 06:55 AM.

#16 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 14 January 2013 - 11:09 AM

Secam se da je bilo problema pri atestu,tj da je morao da dokazuje da zvanicno Alfa pripada Fiatu,jer se ne mogu ukrstati razlicite familije.....tako neka glupost je bila,ali ne mogu sad tacno da se setim.U svakom slucaju,ocekujemo novu temu i fotke :)

#17 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 14 January 2013 - 02:44 PM

`mozes i u hobi juga bilo sta alfino da tutnes ;) moram da nabavim prvo "blueprints" da bi znao kako da savijam armaturu itd da bi nalio purpenu pa na to poliester pa napravio kalup... za sad imam brdo slobodorucnih crteza, bubu i mnogo dobre volje :)

#18 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 15 January 2013 - 06:47 PM

danas burazer dobio zadatak da zagreje malo prste u autocad-u, dok sam ja pravio neke osnove za model kalupa. slike minijaturnog modela kalupa kasnije a evo malo iz autocad-a Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

stavio sam na papir koliko me izadje da je napravim :) izmedju 7k i 8k evica za karbon varijantu odnosno izmedju 6 i 7 za poliester variantu. ruke ne racunam :D

Edited by los, 15 January 2013 - 06:49 PM.

#19 Boxer

Boxer
  • Alfista
  • 68 posts
  • Interesovanja:www.alfa-corse.com
  • Alfa model:156 1.8 TS, Sprint 1.7 QV

Posted 15 January 2013 - 08:01 PM

Koji podaci ti trebaju ako radiš repliku stradalea na temelju bube? pa goru bazu nisi mogao odabrati

#20 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 15 January 2013 - 08:10 PM

moram na bubi jel prolazi lagano atest kao bagi... gledam neke crteze i skice i izgleda da ce i buba otpasti i da cu morati da pravim cevnu konstrukciju i celu donju platformu :S moram tj burazer mora da mi uradi u autocad-u pa da nosim nacrt na masinksi pa da vidim jel ima sanse da prodje atest.... inace podaci koji mi trebaju su razmere tacnije duzina kriva ovo ono itd... da bi skratrio vreme sa izradom kalupa i modela jer bi onda mogao odma da pravim kalup i da ne gubim vreme a ni da bacam pare na model.

inace na bubinu osnovu se pravi 80% replika u svetu a i kod nas ;)

Edited by los, 15 January 2013 - 08:12 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub