Jump to content

Photo

Људи И Њихови Ставови Према Алфама

• Please log in to reply
216 replies to this topic

#1 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 911 posts
  • Pol:Male

Posted 28 December 2012 - 09:11 PM

Сваки дан причамо са људима из окружења о аутомобила. Имам много колега, пријатеља, познаника, рођака који када год виде неку алфу прокоментаришу: ''Лепа је, нема шта! Италијан је то направио! Прави спортски ауто...'' Мада има и оних који пљују по алфама и лично мислим да не постоји марка аутомобила коју људи више критикују од алфе, што је мени нарочито драго, јер, као што је и познато, за добрим коњем се увек прашина диже! Овде би могли да постављамо те интересантне дискусије. Моја прича од јуче: прво наиђем на човека средњих година (ради у некој радњи, видео ме како сам паркирао ауто) кренемо да причамо о алфама. Он има 156ицу, често је виђам... И види се да није неки фанатик, али једноставно је задовољан и крајње непристрасно коментарише како га служи. Након тога наиђем на комшију, много је добру алфу имао, али је продао и онда крене да пљује како је алфа најгори ауто, да ниједна не ваља (као да их је све возио на овом свету), да су споре?! Аууу! Стварно се нисам ни мало изнервирао нити наљутио, јер таквих комплекса немам, али неке приче... А стварно овако ок лик, али чему то?

#2 Igor ARBL

Igor ARBL
  • Alfista
  • 96 posts
  • Alfa model:A.R. 145 LIMITED EDITION-500 No.136

Posted 28 December 2012 - 11:53 PM

Jednom , a bilo je prilicno davno od druga sam cuo komentar , kako nema ruznijeg auta od Alfe ,iskren da budem , nekako sam se nasao uvrijedjenim :) kao prvo , da je bilo sta drugo rekao za Alfu ne bi me cini mi se uvrijedilo koliko to da je ruzan auto , mogao je reci i da su kvarljive i da ne valja ovo i ono ali da je ruzan auto to nema veze sa mozgom , a kao drugo to je rekao covjek kojem je Golf 6 kraj svijeta (vozi vectru onu prvu), ok Golf kao Golf , ali ono sto hocu da kazem , to su ljudi ogranicenih razmisljanja , koji zive dosadnim i monotonim zivotima , osim fudbala ne znaju za druge sportove , kada mu spomenes Formulu jedan on tu ne vidi nista zanimljivo , Jelena Karleusa mu je kraj svijeta.... i tome slicno , da ne idem dalje , neda mi se ... i tako kada vidim njega i sebe dodje mi da se napijem od srece sto nisam takav i sto volim Alfu ... Pozdrav

#3 NS156

NS156
  • Alfista
  • 49 posts
  • Alfa model:156 1.6 TS 16v 147 2.0 SS

Posted 28 December 2012 - 11:57 PM

Na svaki zlurad komentar odgovor je jednostavan, dam kljuceve i kazem da predje 4k obrtaja....Kad izadje iskezen iz auta sva prica je zavrsena :arflag:

#4 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 29 December 2012 - 12:08 AM

Cetiri od sest zena starosti 27-33 god. su izjavile da im se ne svidja alfina maska, tj. prednji deo.

#5 NS156

NS156
  • Alfista
  • 49 posts
  • Alfa model:156 1.6 TS 16v 147 2.0 SS

Posted 29 December 2012 - 12:23 AM

:banghead:

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,114 posts
  • Pol:Female

Posted 29 December 2012 - 11:03 AM

Na svaki zlurad komentar odgovor je jednostavan, dam kljuceve i kazem da predje 4k obrtaja....Kad izadje iskezen iz auta sva prica je zavrsena :arflag:

Ma ne mozes posle suzavcem da ih isteras.... :D

#7 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts
  • Interesovanja:sve i svasta XD
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1,9 JTD

Posted 29 December 2012 - 05:17 PM

alfa ružan auto? svašta... :xaxa:
jedini auto koji je sa svake strane i u unutrašnjosti podjednako lijep je alfa... ovo ostali kao da dva različita tima rade prednji i zadnji kraj ili svana i unutrašnjost... bar na većini vozila (čast izuzecima)..
al et... o ukusima se ne raspravlja..

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,820 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 29 December 2012 - 09:04 PM

Kao sto sam oduvek pricao. Alfu ljudi vole ili ne vole. Jednostavno je tako. Nema neutralnih i nema sredine, Samo postovaoci i oni koji je mrze.

#9 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 29 December 2012 - 09:29 PM

Bravo mr.Presidente! Lepo to kazes! Oni sto je ne vole ne mozes ni da ih krivis, jer jednostavno nemaju osecaj za takve stvari. Secam se svog prvog susreta sa nekom starijom rodjakom moje sto...sestice, ne secam se kad je to tacno bilo i koje godine ali se secam da sam bio balavander u srednjoj skoli i prvog utiska kolji je ostavila na mene. U to vreme i pre mi je ideal auta bio crni presretac pobesnelog Maksa i Opel Monza. :D Elem, prvo sto mi je upalo u oci je bila vrlo, preterano duboka maska, dok mi se zadnji deo dopadao i secam se karakteristicnog natpisa oznake motora T-spark . Sve u svemu auto mi je izgledao preterano sminkerski, ma smrdeo je koliko je moderan. Verovatno mi je zato bio toliko odbojan... ali ljudi se menjaju tj. i ja sam u medjuvremenu odrastao.

#10 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, FIAT, Lancia :)

Posted 03 January 2013 - 03:10 AM

Bicu slobodan pa cu uradi samo copy/paste rasprave sa covekom koji voli Nemacku auto industriju kao sto ja volim Italijansku...inace brat mi je pa se cesto drekenjamo jedan na drugog kada krene tema o kolima mada kako vreme ide nemamo vise zivaca i izbegavamo takve price :D Elem ... :ar:

Ja:sergio marchionne spusta maserati lestvicu nize da bi uleteo da se takmici sa AUDI-em i ostalima. Plan je Ferari,Maserati odma iza Alfa Romeo Lancia je ugasena da bi Alfa opstala 500 ce biti brend u brendu slicno nesto sto je i BMW uradio sa minijem ko je uzgred ukrao ideju oreginalnog FIAT-a 500 bar sam tako citao (nemoj me sad ubiti) sam FIAT se drasticno nece menjati sem sto ce kvalitet ici gore...Sto se tice mecke i ostalih bracene ja nisam slepi fanboy tako da sve sbave postujem kad bi mi neko dao nova galebova krila naravno da bi ih vozio
to se tice prvog mesta u brazilu nije bitno za koliko su ispred vazno je da si prvi makar i za 0,1 %

*su

Brat:prvo, j**o te fiat.
drugo, to je g**no a od go**na pita ne moze.
trece, jeste, ukrao je sir aleks isigonis dizajn fiata 500, ono, motor nazad itd
cetvrto, jesi slepi fanboy i j**o te fiat

Dopis od pre 10-tak dana...Stariji je od mene i ima vise iskustva sve to stoji ali Alfa-u mrzi iz dna duse ako se setim neke smislenije dopiske kacim ovde...

Edited by Pandion, 03 January 2013 - 03:16 AM.

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,820 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 03 January 2013 - 07:15 PM

Iskreno, ni ja ne volem FIAT niti sam ga nesto voleo. Umeju ponekad da iznenade dizajnom ali su to retke prilike. Inace, unutrasnjost mi je sva nekako prosta i jeftina za razliku od Alfe ili Lance koje su za klasu iznad, po slobodnoj proceni. Sada, sto je Fijat vecinski vlasnik 4/5 auto moto industrije u Italiji, to je sasvim druga stvar.

#12 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, FIAT, Lancia :)

Posted 03 January 2013 - 08:03 PM

Prica je krenula tako sto sam rekao da je u Brazilu FIAT grupa ispred VW grupe. Ja ga ipak cenim, a i volim zato sto vozim platformu modela 127 :)

Edited by Pandion, 03 January 2013 - 08:03 PM.

#13 baksuz021

baksuz021
  • Alfista
  • 140 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD 16v SW

Posted 04 January 2013 - 10:05 AM

jel je ovaj novi fijatic al ne znam kako se zove.prvi put sam ga video juce na auto putu.to jest proleteo pored njega :) nije fiat 500,malo je izdignut pa izgleda kao mali kombi i uopste nije los i ima 5 vrata

izvinjavam se tastatura mi poludela.hteo sam da napisem Lep mi je ovaj novi Fiatic

#14 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 911 posts

Posted 18 February 2013 - 08:32 PM

Људи, не знам да ли играте conquiztadora на нету, али морам да вам цитирам један дијалог између мене и једног играча са именом ''520d'':
ја: алфа је закон
520d: не бих рекла
ја: бемве је канта на точковима
520d: алфа је италијанска копија бемве-а
ја: помери се с места
520d: читај мало ауто-часописе
ја: само ти читај

#15 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 18 February 2013 - 08:49 PM

Pa zar ne vidis da je sva nacitana :xaxa:

#16 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 18 February 2013 - 08:52 PM

Pa jel se vi igrate ili dopisujete?

#17 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts

Posted 18 February 2013 - 08:56 PM

U pocetku je bila samo igra sad....

#18 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 18 February 2013 - 08:57 PM

Na kraju ce da se vencaju i kupe Mercedesa. Zlatna sredina. :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa:

#19 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 911 posts

Posted 18 February 2013 - 09:58 PM

Ма какви, ја сам ожењен, а мојој жени се свиђа алфа, тако да ми друга жена не треба, поготово не оваква која се ложи на немце! Што се тиче игре, играмо се ми, али морам да боцнем у току игре.

#20 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts

Posted 18 February 2013 - 10:10 PM

Samo ti bockaj,pa kad te zena provali bice ti :banghead:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub