Jump to content

Photo

164 by Alfamen

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:automobili, motori, i tak to sve što ima veze sa benzinom i mehanikom, nešto informatika i elektronika, pc igrice, svašta nešta.......
  • Alfa model:164 2.0 TS

Posted 07 April 2010 - 12:54 PM

evo i da predstavim svoju alfu, znači model 164 2.0 TS 8V, 150 KS 1993 godina, oprema QV, ima sve osim ABS-a i airbaga, kožu, muziku, felge, auspuh i ostatak električnog paketa sam ja ugradio u nju,ništa nije imala pri kupnji, doma me još čekaju farovi sa lećom od superice, i xenon u njima, trenutno u fazi slaganja mehanike, sada saniranje kilera grijanja koji curi :) pa onda reparacija kočionih čeljusti, diskovi, pločice, kugle,krajnici, seleni, set kvačila.............. još dosta toga, neda mi se sve nabrajati :o
motor je u iznenađujuće dobrom stanju, u 2 godine samo dvaput mjenjano ulje sa filterima i jdanput svječiće, ne stvara baš nikakve probleme, samo benzin u rezervar i vozi
nakon mehanike ću ju dati pretapicirati iznutra, onaj zeleni poluraspadnuti tepih ću zamjeniti crnim, u garaži mi stoje zenderice od 17" idu gume 225/45/17, spuštanje auta, crna folija na stakla, felge ću isto farbati u crno, i kompletno lakiranje cijele alfe u crnu boju :arflag:
znači posla ima, ali će biti sve tip-top na njoj, možda čak i dokraja ove godine. dosta priča evo i malo slika

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

otprilike bi trebala biti ovakve boje sa felgama, samo felge nebi imale bijeli rub već bi bile potpuno crne i imala bi crne folije na svim prozorima

Posted Image

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 07 April 2010 - 01:02 PM

Dobra,dobra. Koza joj je dobro ocuvana.
Zatvori protokomer,ne valja da bude otvoren. Ako mozes ofarbaj felne isto kao i na slici. Mislim da ces je mnogo zatvoriti sa skroz crnim felnama i folijama na staklima.

#3 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 07 April 2010 - 01:54 PM

:arflag: pozdrav za Alfa mena :o
To je Alfa sa najljepšom instrument tablom-koja je to gomila satića i sijalica,a pogotovo kad daš kontakt noću.
Nego vidim svi instrumenti rade osim najglavnijeg-mjerač tlaka ulja/pritiska ulja.Kako ti tu stoje stvari????Mjerač tlaka se nalazi sa zadnje strane motora ispod usisne grane desno(iza termostata)velika metalna buđža sa jednom žicom koja ide u buđžu.Izvadi je i spoji na masu,ako kazaljka ode do kraja onda nevalja mjerač pritiska.Kupi taj mjerač za Ladu,preuredi navoj na Alfin navoj(10 x 1mm navoj čini mi se ili 1.5 mm,pošto je za Ladu mnogo veći navoj ima materijala za skidanje(na strugu ili ti tokarskom stroju)ja to radio za moju 155 i sve savršeno šljaka-sve odgovara-napon 12V,opseg mjerenja,otpor, sve,sve.
Ja kad vozim,gledam samo taj instrument i termometar za temp.rashladne tečnosti i obrtaljku-samo ponekad gledam brzinomjer-jer su to najvažniji parametri za motor-a taj motor-savršen ili mrcina(izdržljiv i trajan)ide ko lud. :) :)

#4 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 07 April 2010 - 02:14 PM

lepo, lepo... :arflag:

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 April 2010 - 03:17 PM

:) Bravo alfamene :arflag: Odlicna je!
Dobrodosao jos jednom!!!

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 07 April 2010 - 03:27 PM

Prelepa je!Prava drumska krstarica......nije za džabe direktorka!Udobna,sigurna,stabilna........odlična!Što reče Siki.....motoru nema izdera!

#7 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts
  • Interesovanja:automobili, motori, i tak to sve što ima veze sa benzinom i mehanikom, nešto informatika i elektronika, pc igrice, svašta nešta.......

Posted 07 April 2010 - 03:52 PM

:arflag: pozdrav za Alfa mena :o
To je Alfa sa najljepšom instrument tablom-koja je to gomila satića i sijalica,a pogotovo kad daš kontakt noću.
Nego vidim svi instrumenti rade osim najglavnijeg-mjerač tlaka ulja/pritiska ulja.Kako ti tu stoje stvari????Mjerač tlaka se nalazi sa zadnje strane motora ispod usisne grane desno(iza termostata)velika metalna buđža sa jednom žicom koja ide u buđžu.Izvadi je i spoji na masu,ako kazaljka ode do kraja onda nevalja mjerač pritiska.Kupi taj mjerač za Ladu,preuredi navoj na Alfin navoj(10 x 1mm navoj čini mi se ili 1.5 mm,pošto je za Ladu mnogo veći navoj ima materijala za skidanje(na strugu ili ti tokarskom stroju)ja to radio za moju 155 i sve savršeno šljaka-sve odgovara-napon 12V,opseg mjerenja,otpor, sve,sve.
Ja kad vozim,gledam samo taj instrument i termometar za temp.rashladne tečnosti i obrtaljku-samo ponekad gledam brzinomjer-jer su to najvažniji parametri za motor-a taj motor-savršen ili mrcina(izdržljiv i trajan)ide ko lud. :) :)

#8 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 145 1.4 TS 103KS '99

Posted 07 April 2010 - 10:50 PM

Dobrodošao. Lepa je sviđa mi se zadnji spojler. Samo napred da je središ kao što želiš da izgleda kao na slici.

#9 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 08 April 2010 - 12:30 AM

:lol: pozdrav za Alfa mena ;)
Ja kad vozim,gledam samo taj instrument i termometar za temp.rashladne tečnosti i obrtaljku-samo ponekad gledam brzinomjer-jer su to najvažniji parametri za motor-a taj motor-savršen ili mrcina(izdržljiv i trajan)ide ko lud. :) B)

ploča je slikana sa ugašenim motorom, zato je pritisak 0 bara B) i da senzor stvarno ne radi, znam gdje je, mjenjao sam ga i taj drugi isto ne radi, budem napravio onaj test sa masom iako je prije radio. najprije je pokazivao na hladan start 4 bara, pa 3 pa 2 i nakraju 0 :clapping:
još ga nisam zamjenio jer u Zagrebu je skup, dođe 60€ :147:
nego, kako podesitit okretomjer da mi točno pokazuje okretaje, ploča je skinuta sa 164 3.0 v6 12v i isvi mi instrumenti dobro rade osim njega (i tlaka ulja B) ) dok je auto u praznom hodu pokazuje da se vrti na 500 o/min, kao bus! a blokada mu je na 4500, pa me zanima kako to baždariti bez da otvaram ploču, prošle dvije sam otvarao i nije dobro završilo :D

#10 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 08 April 2010 - 09:38 AM

Pozdrav mene,
Uzmi od Lade specijal mjerač tlaka i daj ga tokaru nek ti preradi navoj po starom mjeraču-ovdje je oko 70-80 kuna original Ruski na pijaci kod snabdjevača djelovima za Lade.
Što se tiče obrtaljke-teško će ići bez skidanja instrument table-zašto zato što ti imaš 4 cilindrični motor,a tabla je bila od 6 cilindričnog-dobija drugačije podatke sa bobine,a sa nje ide signal za obrtaje.U najboljem slučaju(bar kod univerzalnih obrtljki)koje se kupuju pojedinačno kao dodatna oprema sa donje strane iza postoji dugme koje treba da postaviš prema tipu motora-broju cilindara(2-4-6-8 cilindara)i onda radi ispravno.Pogledaj zadnju stranu ploče sa obrtaljkom-možda ima nešto slično da prebaciš-promeniš položaj i dobiješ realne podatke ili tačan broj obrtaja motora. :clapping:

#11 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 08 April 2010 - 01:58 PM

Pozdrav mene,
Uzmi od Lade specijal mjerač tlaka i daj ga tokaru nek ti preradi navoj po starom mjeraču-ovdje je oko 70-80 kuna original Ruski na pijaci kod snabdjevača djelovima za Lade.
Što se tiče obrtaljke-teško će ići bez skidanja instrument table-zašto zato što ti imaš 4 cilindrični motor,a tabla je bila od 6 cilindričnog-dobija drugačije podatke sa bobine,a sa nje ide signal za obrtaje.U najboljem slučaju(bar kod univerzalnih obrtljki)koje se kupuju pojedinačno kao dodatna oprema sa donje strane iza postoji dugme koje treba da postaviš prema tipu motora-broju cilindara(2-4-6-8 cilindara)i onda radi ispravno.Pogledaj zadnju stranu ploče sa obrtaljkom-možda ima nešto slično da prebaciš-promeniš položaj i dobiješ realne podatke ili tačan broj obrtaja motora. :147:

nema ništa ni približno slično tome, samo motorić koji pokreće kazaljku, a na toj drugoj ploči mi je pokazivalo da je blokada na 8000 obrtaja!!! na ploči koja je došla sa autom okretomjer je bio točan ali nije brzinomjer, kad piše da vozim 100, vozim 150!! druga ploča isto tako, treća nije uopšte radila i sad ovoj ne valja okretomjer, mislim da ću ja to dati onom majstoru koji baždira kamionske tahografe, ako išta može da napravi ili u potragu za petom pločom na kojoj će sve raditi :clapping:

#12 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 31 August 2010 - 12:05 AM

Pozdrav svim članovima, evo mene opet nakon dosta mjeseci pauze. Dosta je napravljeno na alfi u to vrijeme, 17" Zender felge sa 225/45/17 gumama, reparirana sva 4 amortizera, metnuti farovi od superice i xenon 6000k u njih, sređena muzika, pojačalo i sub, popravljena i napunjena klima, ugrađeni električni podizači na stražnja stakla, promijenjen kiler grijanja........ U planu su crne folije na sva stakla, parking senzori, branici i oplate vrata od modela super (stoje u garaži čekaju bolje dane :neam: ), otvaranje motora i generalka istog, reparacije getribe i lakiranje kompletne alfe nanovo :P

#13 Alfaro Vrsac

Alfaro Vrsac
  • Alfista
  • 34 posts
  • Alfa model:166 2.0 TS

Posted 01 September 2010 - 02:25 PM

Pozdrav druze,

svaka cast za trud. Ja nisam siguran da bih imao toliko strpljenja,jer znas i sam da ta ulaganja visestruko prevazilaze vrednost auta na trzistu. Ja sam zadrzao stock moju 164 osim sto sam stavio prelepe felne 17".
Pa kada me je jedan covek pitao da mu prodam auto,zamalo se nije onesvestio kada sam mu rekao da je svaka guma placena 120 Eura pa plus felne 600.

Ali ljubav prema Alfi nema cenu.
Kozni enterijer ti je VRH. Nisam video stari model a sa tako ocuvanim enterijerom. Ako odlucis da prodas kozuricu,javi se :neam: :P

Daj jos neke slike.

Pozdrav iz Vrsca!

#14 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 02 September 2010 - 02:21 AM

Svaka cast Alfamene na entuzijazmu. Dosta njih bi odustalo pri samoj pomisli da bar deo navedenog pocne da radi ali kada je alfa u pitanju ... ...pa, zna se cija je ljubav bezgranicna ...

:huh:

#15 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 09 September 2010 - 10:18 AM

Pozdrav druze,

svaka cast za trud. Ja nisam siguran da bih imao toliko strpljenja,jer znas i sam da ta ulaganja visestruko prevazilaze vrednost auta na trzistu. Ja sam zadrzao stock moju 164 osim sto sam stavio prelepe felne 17".
Pa kada me je jedan covek pitao da mu prodam auto,zamalo se nije onesvestio kada sam mu rekao da je svaka guma placena 120 Eura pa plus felne 600.

Ali ljubav prema Alfi nema cenu.
Kozni enterijer ti je VRH. Nisam video stari model a sa tako ocuvanim enterijerom. Ako odlucis da prodas kozuricu,javi se :) :(

Daj jos neke slike.

Pozdrav iz Vrsca!

bude još slika, čekam ljepše vrijeme, non-stop pada kiša i vrijeme je užasno a alfu treba oprat, sada prespajam struju, spojio sam radio da mi se automatski pali na kontakt i gasi kad se ključ izvadi, kočiona klješta ofarbao u crveno i naljepio na njih crne "alfa romeo" naljepnice, a cijena? ko pita za cijenu, auto u ovom stanju sada nije na prodaju i mislim da neće biti a ako bude bit će za 5-6000€ kada bude skroz sređen pa ko da da, a ako ne onda ostaje meni!
a kožni sicevi su električno podešavani u svim smjerovima i imaju grijanje, sve radi! a po njih sam išao u Sloveniju, neki dan sam ju gazio po autoputu 210km/h po GPS-u sa upaljenom klimom, a na satu je pisalo 230, prosječna potrošnja na otvorenoj cesti od 8-10L a u gradu ZGB) od 10-12, ja zadovoljan!! :clapping:

#16 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 09 September 2010 - 11:30 AM

ipak sam se predomislio u vezi slika i nabacio sam dobar fotosession

za početak:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#17 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 09 September 2010 - 11:36 AM

kočione čeljusti:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#18 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 09 September 2010 - 11:45 AM

bijele LED-ice su metnute u kompletnu unutrašnjost auta, u sva vrata čak i u osvijetljenje pretinca za stvari i u kutiju za osigurače :clapping:

Posted Image

Posted Image

malo starija slika:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#19 Alfamen

Alfamen
  • Alfista
  • 18 posts

Posted 09 September 2010 - 11:54 AM

Posted Image

Posted Image

kontrole sica i grijanje

Posted Image

Posted Image

Posted Image

i ručica mjenjača je tapecirana u kožu da paše uz interijer

Posted Image

#20 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 09 September 2010 - 11:57 AM

E svaka čast za sličice!Čeljusti si sam farbao?Meni se to jako svidja,još od mog Fiat Coupea,a pošto su Brembo origigi preskupe,čeličnu četku i farbu u ruke,pa će da budu ovakve!
Alfaro........120eur 17........pa nije mnogo,moje 15 su 100 eur..........

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub