Jump to content

Photo

Žene Su Bolji Vozači!

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 sotir

sotir
  • Alfista
  • 86 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark

Posted 11 December 2012 - 06:47 PM

Žene su bolji vozači!
Muškarcima je teško da poveruju, ali rezultati jednog britanskog istraživanja pokazuju da se žene bolje parkiraju.
Zene-su-bolji-vozaci
Statistika pokazuje i da nežniji pol ređe učestvuje u fatalnim saobraćajnim nezgodama i manje krši saobraćajne propise.
Parking kompanija snimala je mesec dana oko 2.500 vozača kako se uparkiravaju na 700 parking mesta širom Velike Britanije. Utvrdili su – žene bolje manevrišu u prostoru i lakše pronalaze mesto za parkiranje. Kod nas u podatke tog istraživanja muškarci ne veruju.
Žena vozač, noćna mora muškaraca vozača i san osiguravajućih društava. A opaska „mora da je žena”, najčešće se čuje u saobraćaju. U Britaniji, ali i u Srbiji, zamera im se cimanje u vožnji, naglo kočenje, zaboravljanje na žmigavac.
„Vozi kao Fanđo”, uzrečica je koja se možda ne odnosi na sve žene vozače. Međutim tri činjenice su nepobitne bar kada je parkiranje u pitanju. One su preciznije, brže nađu mesto, i lakše pamte lekcije instruktora.
Da žene ipak mogu dobro da voze i parkiraju se, muškarce ne može da ubedi ni statistika koja važi i za našu zemlju, po kojoj su žene ređe učesnici u fatalnim saobraćajnim nezgodama, ređe plaćaju kazne zbog prebrze vožnje i manje krše saobraćajne propise.
Pretpostavlja se da su žene plašljivije i obazrivije, pa zato imaju lošiju motoriku i osećaj za orijentaciju nego muškarci. Zbog toga i instruktori vožnje smatraju da bi tokom obuke trebalo posvetiti više časova parkiranju. „Žene više vole sve da prostudiraju.
To kod nas muškaraca znate samo kažete tako, a kod žena je malo drugačije – pa zašto tako, pa zašto ovde, pa zašto onde, ali bez obzira ipak su dobri vozači i ima ih sve više”, rekao je instruktor vožnje Novica Todorović za RTS.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,049 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 11 December 2012 - 07:22 PM

U redu, mozda su one pazljiviji vozaci a ovakvih primera je previse, cast izuze'cima.

„Žene više vole sve da prostudiraju.

Ne znam samo na sta je ova obracala paznju.

Molim Vas, naka neko nadje klip one koja je parkilrala na preuskom prostoru i stalno udarala auto ispred i iza a sve je snimano sa prozora sprata neke zgrade. Zaboravio sam kako se zove ...

#3 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 11 December 2012 - 09:30 PM

I ova je dobra

#4 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 11 December 2012 - 10:04 PM

Statistika je kurva.Po njoj je krevet najopasnija stvar na svetu,jer najviše ljudi umire u istom.Zato manite statistiku.
Ono što vidim u saobraćaju,dijametralno je suprotno "statističkim" podacima.Ali isto tako sam video i vozio se sa
ženom,koja vozi bolje od 90% muškaraca.

#5 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 11 December 2012 - 10:55 PM

Posted Image

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 11 December 2012 - 10:57 PM

Magic :ok:

Ovde pojedinci ozbiljno hejtuju žene........zabrinjavajuće :P

#7 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 11 December 2012 - 10:57 PM

@Gocy:Evo je ovde,treća po redu...ako misliš na tu

#8 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 11 December 2012 - 11:56 PM

:xaxa:

#9 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 12 December 2012 - 08:31 AM

Zna se za sta je zena. :evilgrin0007:

#10 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 12 December 2012 - 10:29 AM

Ajde ravnopravnost- u redu, al sto su u poslednje vreme poceli da zene proglasavaju superiornim polom... bice skoro propast sveta. :lol: Sotire, trebao si ovu temu da stavis u viceve. :D

Edited by Zverco, 12 December 2012 - 10:31 AM.

#11 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 12 December 2012 - 10:43 AM

E evo je jedna zena koja bolje vozi od 90% muskaraca

Pazi,pazi jos jedna... Ovo je zabrinjavajuce.

Gocy ova ti ukrala auto :xaxa: :xaxa: :xaxa:

Sto volim kad zensko veze pojas . Uhhh....

Auuu Gocy pa nisi li ti ovo snimao? Sto pipkas devojku dok vozi?

#12 biki

biki
  • Alfista
  • 49 posts
  • Alfa model:146,boxer 1.6

Posted 12 December 2012 - 11:34 AM

Na izlazu iz mog dvorista postoji jedan jaz,vodim statistiku vec 10 godina jos uvek nijedna zena nije upala u taj jaz,samo muskarci he,he,he

#13 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 12 December 2012 - 11:51 AM

To je zato sto vozite ko zene i sto od 50 vozila koja prodju u 49 vozlia vozaci su muskarci a u 1 zena.

#14 biki

biki
  • Alfista
  • 49 posts
  • Alfa model:146,boxer 1.6

Posted 12 December 2012 - 12:54 PM

To je zato sto vozite ko zene i sto od 50 vozila koja prodju u 49 vozlia vozaci su muskarci a u 1 zena.

:xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa:

#15 siki

siki
  • Alfista
  • 1,585 posts

Posted 12 December 2012 - 02:09 PM

Zna se za sta je zena. :evilgrin0007:

daj namaa malo starijima objasni-podseti za šta služe žene-skleroza čini svoje :neam: :banghead: :neam:

#16 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 12 December 2012 - 02:24 PM

daj namaa malo starijima objasni-podseti za šta služe žene-skleroza čini svoje :neam: :banghead: :neam:

Dovedi koleginicu pa da njoj objasnim

#17 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 12 December 2012 - 08:31 PM

Моја жена у граду не спушта испод 100км на сат, пролази на црвено, обилази преко пуне, јуре је пандури, а онда оде до кухиње да заврши ручак, а ја искључим need for speed и дођем овде на форум!

#18 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 12 December 2012 - 09:33 PM

Моја жена у граду не спушта испод 100км на сат, пролази на црвено, обилази преко пуне, јуре је пандури, а онда оде до кухиње да заврши ручак, а ја искључим need for speed и дођем овде на форум!

:xaxa: I mene skoro svako pre podne moja zena me vara sa mojom Alfom. :lol:

#19 sotir

sotir
  • Alfista
  • 86 posts

Posted 16 December 2012 - 09:21 PM

Žene vozači

Posted Image

Da li ste i vi jedan od onih koji kada vide neko loše ili nerazumno ponašanje u vožnji automatski pomislite ili kažete: „Žena!“? Ovaj stav ne samo da je rasprostranjen u realnom životu već je i internet prepun „Yes! It is a woman!“ duhovitih fotografija i video snimaka neverovatnih situacija u vožnji, koji kao da nesumnjivo potvrđuju da na tu temu nema šta dalje da se kaže.
„Mislim da su žene prilično ležerne po pitanju vožnje, nemaju žustrinu i potrebu da se dokazuju dok voze. Mislim da je to jedan od razloga što se smatraju lošim vozačima. Moje je iskustvo dobro što se tiče žena i vožnje, mislim da mnoge žene sjajno voze. Takođe mislim da ima muškaraca koji su katastrofa u saobraćaju, ali da im se to prašta zato što su muškarci.“ – Ljiljana
Posted Image

„Jedva čekam da moja žena počne da vozi, kako bih mogao da uživam na suvozačkom sedištu i da spavam! Šalim se, naravno! Generalno mislim da nema mnogo razlike u tome kako se ponašaju muškarci i žene za volanom, samo su žene procentualno brojnije u smislu smotanih ili manje skoncentrisanih vozača. S druge strane, imao sam prilike da uživam u baš dobrim vožnjama sa ženama, boljim nego što bih za sebe mogao da kažem.“ – Milan
„Žene su po prirodi plašljive, obazrive, pa se to reflektuje i na vožnju. Imaju goru motoriku i osećaj za orijentaciju nego muškarci. Pozitivna stvar je što kao takve mnogo manje izazivaju saobraćajne nesreće, ako ne računamo parkiranje! Osim toga, nemaju urođenu sklonost i interesovanje za automobile, i većina njih vožnju doživljava kao nuždu.“ – Aleksandra
Posted Image

„Mislim da postoje dva glavna tipa žena vozača, pažljive i ležerne. Pažljivih ima neiskusnih, koje idu previše polako i generalno nerviraju muškarce, ali mislim da je ipak više iskusnih a pažljivih. Dok muškarci ako su iskusni nisu pažljivi nego imaju tendenciju da manje ili više divljaju. Ležerne dame često vole da puše dok voze, ne znam razlog ali izgleda im ne smeta, voze slično kao muškarci i ne treba im stati na put. Sve u svemu, ženama treba dati da voze dosta kako bi postale utrenirane. Mnogi i muškarci i žene vožnju smatraju muškim poslom tako da realno muškarci cešće voze, imaju više iskustva i zbog toga su ubeđeni da su žene loši vozači.“ – Mladen
Vozim više od deset godina, najveći deo od tog vozačkog staža po Beogradu. Ne spadam u vozače teške kategorije koji ne izlaze iz kola po ceo dan, ali sam prešla popriličan broj kilometara za to vreme. Do sada sam imala dve lakše nezgode, a oba puta je za to bio kriv moj umor i loš osećaj za prostor po kome su žene poznate. Ni jednom nisam bila kažnjena, mada ne vozim sporo, ne propuštam svakoga i ne ometam druge u saobraćaju svojom neodlučnošču ili nejasnim ponašanjem. Vozila sam i mlade i stare, i žene i muškarce, a svi se slažu da sam dobar i pouzdan vozač, i da se pored mene u vožnji osećaju opušteno i sigurno.
Posted Image

Pa ipak, doživela sam mnogo puta da me muški vozači na neki način maltretiraju u vožnji: trubljenjem, ablendovanjem, verbalnim neprijatnostima, grubim presecanjem i sličnim ponašanjem. Čak mi se jednom desilo da me je tip na autoputu pretekao i vozio ispred mene tako što je stalno usporavao i kočio, ne bi li me izazvao da ga udarim, zbog toga što nisam htela da se pri brzini od 140 km/h sklonim iz najbrže trake dok ne završim sa preticanjem.
Svi mi sedamo za volan sa svojim vrlinama i manama, brigama i radostima, željama i strahovima. Ono što je jedino bitno jeste da bezbedno stignemo tamo gde smo krenuli, a to je nemoguće ako na isti način ne razmišljamo i o drugima sa kojima delimo puteve. Neodogovoran i bezobrazan vozač je jednostavno loš vozač, bilo da je žena ili muškarac.

#20 sotir

sotir
  • Alfista
  • 86 posts

Posted 17 December 2012 - 11:10 PM

Ova žena je genije

[14.12.2012.] Posted Image
Mnogi ljudi koji voze pod dejstvom alkohola ili drugih opijata, često misle da mogu da pobegnu od policije ako nagate gas do daske. Ovakav metod vrlo retko daje rezultate, a takvi vozači brzo završe iza rešetaka.

Ipak, jedna Amerikanka iz mesta Mirtl Bič u Severnoj Karolini je pravo osveženje, kada je reč o takvim slučajevima, pre svega zbog svoje originalnosti.

Naime, Dženifer Melisa Hering, stara 37 godina, je bežeći od policije pozvala upravo policiju, tražeći 300.000 dolara (228.000 evra) da se zaustavi.

Potera se nastavila još petnaest minuta, da bi Heringova na kraju bila uhapšena. Sada je čekaju optužbe za vožnju u pijanom stanju, opiranje hapšenju i nasilničku vožnju.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub