Jump to content

Photo

Kazna Za Nepropisno Parkiranje!

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 sole

sole
  • Alfista
  • 11 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1.6 ts

Posted 20 November 2012 - 10:41 PM

Danas sam bio u Sapcu i vozeci kroz grad primetim da mi temperatura na alfi raste,kontam da mi fali antifriza, i normalno prvo sto sam uradio trazio sam gde da stanem... Kako su sva mesta zauzeta,zaustavio sam se izmedju pesackog i autobuskog stajalista,ne razmisljajuci o posledicama. Ugasio auto i rekoh da sacekam malo da padne temperatura. Ispred mene se zaustavljaju jos dva vozila i zauzimaju stajliste. Ja sam ukljucio sva 4 zmigavca i cekam. Odjednom se pojavljuje saobracajac niotkud,dolazi do mene i trazi mi isprave. Ja mu normalno dam i on mi saopstava da ce da mi pise kaznu za nepropisno parkiranje. Ja mu kazem koji je razlog mog zaustavljanja,na sta mi on odgovara da to nije njegova briga i da on mora da mi pise. Napisao je zapisnik koji ja nisam potpisao,kazna je 5000,rok za uplatu 8 dana,a ako ne uplatim da se javim u stanicu policije odredjenog datuma.Ostala vozila nije ni pogledao.Da li je neko imao slicnu situaciju,sta da radim,nisam nesto finansijski u mogucnosti da platim. Inace sam ja iz Platiceva, Rumska opstina, Rumske table,pa me i ne cudi sto je bas meni pisao.Bio sam 4 metra udaljen od pesackog.

#2 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 20 November 2012 - 11:00 PM

Ако си срећник, па је саобраћајни полицајац попунио записник латиничним писмом, онда записник не важи и на то се ''вади''. Кад имаш проблем са колима није довољно да укључиш сва четири показивача, већ мораш и прописно да обележиш сигурносним троуглом, у супротном ти показивачи праваца много не помажу (то је као да их упалиш и прођеш на црвено под изговором да имаш квар па мораш брзо до мајстора... мало престрожи пример али тако се третира). Међутим и даље можеш да се ''вадиш'' да је саобраћајац дошао минут после твог заустављања и да ниси имао времена да обележиш. Није добра ствар што ниси дао никакав коментар у записник, јер то може да иде само у твој прилог. Заблуда је да је потписивање записника признавање кривице. Ако је фотографисао место прекршаја и ако си стварно био на 4 метара од пешачког и ту имаш мало простора за ''маневар'' код судије за прекршаје. Али ако није направио фотографију онда опет можеш да тврдиш како си стао на 5 и више метара од пешачког (једног мог колегу су казнили јер је стао на 4,70 од ''зебре''... он мерио).

#3 sole

sole
  • Alfista
  • 11 posts

Posted 20 November 2012 - 11:29 PM

Slikao je,sve je odradio. Nije mi u tom trenutku palo na pamet da izadjem i stavim trokut. A nisam se setio ni primedbu da stavim,jer sam bio besan sto je bas meni napisao. A kakav je postupak ukoliko ne platim,sta se desava kada odem u policijsku stanicu???

#4 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 20 November 2012 - 11:48 PM

A kakve veze ima latinicno pismo sa zapisnikom?

#5 sole

sole
  • Alfista
  • 11 posts

Posted 20 November 2012 - 11:58 PM

Ima veze... Cirilicno pismo je sluzbeno pismo koda nas,tako da sve pisano na latinici ne pije vodu. Ali nazalost u mom slucaju je cika policajac bio pazljiv pa se na moju nesrecu nije zajebao :(

#6 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 21 November 2012 - 07:52 AM

Odlicno. Sad mogu da trazim da mi vrate dozvolu.

#7 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 21 November 2012 - 06:32 PM

A kakve veze ima latinicno pismo sa zapisnikom?

Члан 10. Устава Србије каже: У службеној употреби у Републици Србији се користи српски језик и ћирилично писмо. Записник је службени документ, према томе латинично писмо у њему нема никакву тежину.

Slikao je,sve je odradio. Nije mi u tom trenutku palo na pamet da izadjem i stavim trokut. A nisam se setio ni primedbu da stavim,jer sam bio besan sto je bas meni napisao. A kakav je postupak ukoliko ne platim,sta se desava kada odem u policijsku stanicu???

У принципу, ако је службено лице све лепо документовало са исказом у записнику и фотографијама, а ти ниси ставио никакав коментар, судији за прекршаје неће бити много тешко да пресуди да си крив на основу тог записника. Пошто је прошло мало више времена сад ти ништа не значи да идеш у полицијску станицу и упутиш приговор командиру или евентуално покренеш неку тужбу против службеног лица. јер ти није дозволио да означиш возило и остало што треба. Е, сада, ако хоћеш да ''тераш'' до краја... можеш, јер те следује по члану 78. Закона о прекршајима: ''Пре доношења решења о прекршају окривљеном ће се пружити могућност да се изјасни о чињеницама и доказима који га терете и да изнесе све чињенице и доказе који му иду у корист''. Међутим, саветујем ти, пре уласка у ту причу, да се лепо припремиш, јер није једноставно.

#8 sole

sole
  • Alfista
  • 11 posts

Posted 21 November 2012 - 06:51 PM

Ok, u krajnjem slucaju sam razmisljao o varijanti da platim... Da li bih mogao da odem i da kazem da nemam odakle da platim i da se vadim na to da sam student, da nemam nikakve imovine na sebi??? Cuo sam da je moguce da smanje kaznu ili da ti daju mogucnost da platis u ratama.

#9 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 21 November 2012 - 07:01 PM

О томе су причали у емисији САТ. Мислим да већ сад постоји могућност плаћања на рате, а од Нове године ће бити још повољности у смислу плаћања. Пробај.

#10 sole

sole
  • Alfista
  • 11 posts

Posted 21 November 2012 - 07:59 PM

Ok, hvala na odgovorima...makar znam na cemu sam :)

#11 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 21 November 2012 - 08:13 PM

Пиши шта си урадио и надамо се да ћеш ускоро да представиш своју 147ицу.

#12 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 22 November 2012 - 09:05 AM

Ok, u krajnjem slucaju sam razmisljao o varijanti da platim... Da li bih mogao da odem i da kazem da nemam odakle da platim i da se vadim na to da sam student, da nemam nikakve imovine na sebi??? Cuo sam da je moguce da smanje kaznu ili da ti daju mogucnost da platis u ratama.

Ja sam se skoro vadio na pricu da sam lud,al me ne poslase u Toponicu,nego u zatvor. :banghead:
Sve zavisi od raspolozenja sudije kod kojeg treba da se javis.

#13 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 29 January 2013 - 12:28 AM

Odlicno. Sad mogu da trazim da mi vrate dozvolu.

kako oduzeta? tebi i ako je vozacka oduzeta sama vozacka bi trebalo da je kod tebe. jer se vise ne upisuje u vozacku nego u bazu podataka i na cip ukoliko imas novu. ja skoro godinu dana vozim bez nje ivzaustavljali me i sve... jedino je problem ako te provere kad napravis sr*nje i dobijes novu kaznu

mozes da trazis na rate ali na osnovu visine msm da neces dobiti. mozes barem msm da mozes da produzis rokk do mesec dana. sta bi radio da si na mom mestu pa dobijees oko 200k za 4 kazne :) zadnju i najvecu su mi dali u 3 rate (sto je max po zakonu) i to u max 3 meseca. prva rata-rok zadnji dan mesecaa itd... ukoliko zakasnis nadrljao si. e sad ukoliko ode kod tuzioca za prekrsaje msm da mozes na neku foru da se pozoves na zakon o ne informisanju il tako nesto... menee je to izvuklu od 30 dana zatvora sto sam dobio uz novcanu kaznu kad sam slepao ne reg. auto na krutu vezu umesto na slepu.

#14 Brankov

Brankov
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:6

Posted 16 February 2013 - 02:18 PM

Ne pije vode ta priča o socijalnom statusu i slično.. Iskreno, on je bezobrazan što je tako postupio - kad si stvarno bio u problemu trebao si na lijep način pokušati objasniti na licu mjesta :)
Sad ne možeš ništa - platiti ne moraš dok ti ne zatreba vađenje nekog dokumenta, registracija vozila i slično. Ja ipak preporučujem da prihvatiš grešku, odmah platiš (ako imaš) i riješiš se tog belaja. O parnici na sudu i ne razmišljaj - nikad ništa od toga.

#15 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 28 February 2014 - 11:54 PM

A evo i novina u Beogradu pa nemojte se cuditi ako ugledate ovako nesto.

Ono je jeftinija varijanta od pauka pa se mozda moze prosiriti na sve automobile koji su lose parkirani. Ne znam ali bi od dva zla odabrao manje. Nema jurcanja automobila po gradu, nema pocetnog stresa da nije ukraden, zvanja prijatelja ili taksi za prevoz do placa gde se auto nalazi, ne postoji sansa da auto bude izgreban ili ostecen sem ako se ne primetu da su "lisice" postavljene, nema placanja lezarine auta na placu, manji broj ljudi oko vozila za naplatu (ekonomicnost jer nema vozaca pauka i onog koji opsluzuje, samo policajac), manja stopa zagadjenja jer pauk ne prevozi auto, manja kazna, i jos dosta toga ...

Društvo | petak 28.02.2014 | 18:19

"Lisice" za strana vozila

Izvor: Beta

Beograd -- Privremeni organ Beograda je danas dopustio "Parking servisu" da "lisicama" blokiraju vozila sa stranim registarskim tablicama, ako nije plaćeno parkiranje.

8513377275310cd5ac4009376976421_640x480.
Foto: wikimedia.org

Služba "Beoinfo" je saopštila da je Privremeni organ Grada Beograda prihvatio izmene i dopune Odluke o parkiralištima koje se odnose samo na vozila sa inostranim registarskim tablicama.

Time je "data je mogućnost 'Parking servisu' da primenom prava zadržavanja, a u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima, postavi 'lisice', to jest uredjaje kojima se sprečava odvoženje vozila ukoliko vlasnik ili vozač vozila sa stranim tablicama nije platio parkiranje, te mu je izdat nalog za plaćanje dnevne karte", piše u saopštenju.

Ta odluka je obrazložena time što je Privremeni organ grada Beograda utvrdio da ukupan dug vlasnika vozila sa stranim registarskim tablicama za parkiranje u poslednje tri godine iznosi više od 378 miliona dinara.

Beogradska vlast objašnjava da vozači vozila sa stranim registarskim tablicama koriste to što ih nije moguće identifikovati preko evidencije MUP-a, a nije moguće ni pokrenuti postupak za naplatu potraživanja sudskim putem jer su stranci.

Privremeni organ Grada Beograda izričto ukazuje da se današnja odluka "ne primenjuje na automobile sa domaćim regsitarskim tablicama, odnosno tim automobilima nije dozvoljeno stavljati lisice, i za njih režim plaćanja parkinga ostaje isti kao i do sada".

Grad Beograd, piše u saopštenju, pregovara sa MUP-om Srbije o povezivanju sa informacionim sistemom pogranične policije kako nijedno vozilo sa stranim tablicama koje duguje za parkiranje ili za saobraćajni prekršaj, neće moći da napusti teritoriju Srbije dok se te obaveze ne plate.

Takav sistem postoji u mnogim zemljama Evrope, piše u saopštenju.

Izvor: b92

#16 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 02 February 2015 - 01:13 AM

Vesti | nedelja 1.02.2015

Niš: "Lisice" za nepropisno parkirana vozila

Odlukom Veća grada Niša, radnicima "Parking servisa" omogućeno je da postavljaju posebne mehanizme, takozvane "lisice", na točkove automobila koji su nepropisno parkirani, a do kojih "pauk" ne može da priđe.

66060740654ccce0ca8ba2329461011_640x4278
Ilustracija (Foto: Tanjug)

Kako bi doskočili vozačima koji svoje automobile parkiraju na mestima na kojima je parkiranje zabranjeno, predstavnici grada odobrili su radnicima "Parking servisa" da mogu da stave "lisice" na točkove onih vozila koje zbog gabarita ili nekog drugog razloga nije moguće odneti "paukom".

Da bi oslobodili svoje automobile na koje su postavljene "lisice", vozači će morati da plate određenu nadoknadu, ali tačan iznos još nije saopšten.

Veće grada Niša takođe je odobrilo JP "Parking servis" primenu nove tarife za uklanjanje vozila "paukom" sa mesta na kojima je parkiranje zabranjeno. Umesto tarife sa samo dve kategorije vozila, uvodi se tarifa sa šest kategorija, u zavisnosti od težine vozila.

Za četvorotočkaše težine do 800 kilograma nadoknada za uklanjanje "paukom" ostaje 5.000 dinara, za vozila težine od 800 do 1.300 kilograma koštaće 6.000 dinara, za one čija je težina od 1,3 do 1,9 tona koštaće 8.000 dinara, a 13.500 dinara iznosiće nadoknada za vozila težine između 1,9 i četiri tone.

Preduzeće "Parking servis" primenjivaće od 1. februara i novu cenu doplatne kaznene karte za prekoračenje vremena parkiranja ili neplaćanje parkinga. U ekstra i prvoj zoni cena doplatne karte snižena je sa 980 na 900 dinara, a u drugoj zoni poskupeće sa 800 na 900 dinara.

Dobra vest za vozače je da je Gradsko veće naložilo "Parking servisu" da obustavi naplatu parkiranja na tri parkirališta u gradu sa oko 200 parking mesta.

Parkiranje će ubuduće biti besplatno na parkingu "Rovče" pored glavne autobuske stanice, u Jadranskoj ulici preko puta teniskih terena, i na parkingu u Ulici kolo srpskih sestara.

Gradsko veće nije prihvatilo zahtev "Parking servisa" da se parkiranje naplaćuje i u Niškoj banji, ali je dozvolilo da se ponovo uvede naplata parkiranja na platou ispred stadiona "Čair".

Izvor: B92, Beta

Pa ljudi, pazite kako i gde parkirate!

#17 Marko986

Marko986
  • Alfista
  • 27 posts
  • Alfa model:156 1.8TS

Posted 02 February 2015 - 07:37 PM

A gde je ta ulica Kolo srpskih sestara i taj parking?

#18 petar

petar
  • Alfista
  • 30 posts
  • Alfa model:156 Crosswagon Q4 JTDM 1.9 16V 150HP

Posted 02 February 2015 - 09:28 PM

Izgleda da je između železničkog i mosta kod Grčkog konzulata. Tako bar nađoh ovde:

http://www.planplus....-zivote-Đosica)

Nije zgoreg znati, a nisam znao...

A na sajtu parking servisa - ništa o ''lisicama'', bruka. Najsvežija vest iz oktobra 2013. Naravno tu je i vestda je direktor parking

servisa dobio priznanje kao najbolji menadžer u javnom preduzeću regiona.  :banghead:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub