Jump to content

Photo

Alfa Vs Bmw

• Please log in to reply
121 replies to this topic

#1 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 02 November 2012 - 10:32 PM

Bio sam malo dokon pa sam svratio do prijatelja sa Bmw fun... foruma da ih malo poducim ociglednim stvarima. http://www.bmwclubse...showtopic=24110

#2 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 02 November 2012 - 10:45 PM

:xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa:
Sve si luuuuuuuuuud bre :D

E sad samo čekam da me prozove kolega Miloš,za X seriju :D

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,068 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 02 November 2012 - 10:57 PM

Dobro, dobro ... :D.

#4 Milos

Milos
  • Alfista
  • 199 posts
  • Alfa model:Golf R

Posted 03 November 2012 - 12:51 AM

Ovo je jako ruzno i glupo sto si uradio ljubiteljima BMW,kako bi se ti osecao da ti neko dodje na ovaj forum i da se raspituje o 156,a onda kaze da je E46 bolji auto.
Ako volis Alfe ne moras da omalovazas druge proizvodjace.

E sad samo čekam da me prozove kolega Miloš,za X seriju :D

Kakve veze imas ti sa X serijom :xaxa:

#5 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 03 November 2012 - 01:06 AM

323i mu djavola! Ko to ovde vredja BMW?! :huh: :)

#6 Milos

Milos
  • Alfista
  • 199 posts

Posted 03 November 2012 - 01:12 AM

Da je pitao da li je bolje da kupi Passat ili 159 pa bi razumeo :D
Ovako za E90 i 159,svaki ima svoje mane i prednosti,nek vozi ko sta voli.

#7 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 03 November 2012 - 03:05 AM

Ovo je jako ruzno i glupo sto si uradio ljubiteljima BMW,kako bi se ti osecao da ti neko dodje na ovaj forum i da se raspituje o 156,a onda kaze da je E46 bolji auto.

Nisam postupio ni priblizno kako bi trebao kad smo kod omalovazavanja, iz razloga sto su se javili naizgled fini i kulturni ljudi. Ocekivao sam da navucem one naduvene.

#8 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 03 November 2012 - 08:42 AM

Bravo za Milosa. Ja naprimer obozavam Alfu,ali nikada necu omalozavati auto koji je bar jedno 5 puta kvalitetniji i bolji od Alfe.

#9 genca

genca
  • Alfista
  • 542 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd SW 03

Posted 03 November 2012 - 04:08 PM

Bravo za Milosa. Ja naprimer obozavam Alfu,ali nikada necu omalozavati auto koji je bar jedno 5 puta kvalitetniji i bolji od Alfe.

Tako je :ok:

#10 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 03 November 2012 - 09:49 PM

Sa vlasnikom X5 hteo si da kazes?Paaaaaaaa........ :D

#11 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, FIAT, Lancia :)

Posted 03 November 2012 - 11:02 PM

Bio sam malo dokon pa sam svratio do prijatelja sa Bmw fun... foruma da ih malo poducim ociglednim stvarima. http://www.bmwclubse...showtopic=24110

Svaka cast za topik na BMW forumu :xaxa: :xaxa: :xaxa: .... :eusa_clap:

Edited by Pandion, 03 November 2012 - 11:03 PM.

#12 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,068 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 04 November 2012 - 03:18 AM

Ja sam ovo vise shvatio kao sitno bockanje a ne neko omalovazavanje.

#13 baksuz021

baksuz021
  • Alfista
  • 140 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD 16v SW

Posted 04 November 2012 - 06:10 AM

ahhaha...neka si im rekao.

#14 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 05 November 2012 - 12:37 AM

Izvinjavam se svim Alfistima kojma sam uvredio jednu od omiljenih marki automobila. Nisam od onih koji voze Alfu jer nemaju para za Bmw-a. Nikad ne bi kupio Bmw po ceni koje ih prate.Zato sto ne osecam nikakvu emociju kada vidim ili sednem u nekog Bemvejca. Ne kazem ja da je losiji od Alfe. Verovatno jeste kvalitetniji ali mislim da ne opravdava cenu-kvalitet. A da ne pricam kakva se vrsta ljudi vecinom lozi na njih. Cast izuzecima! Ne bi voleo ni Alfu da je skupa kao Bmw. Verovatno bi kupio Audija kad bi morao da izaberem izmedju Nemaca.

Edited by Zverco, 05 November 2012 - 12:38 AM.

#15 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 05 November 2012 - 12:57 AM

Auto dosta govori o karakteru svog vlasnika. Vidi se ko je ko. Alfe mahom preferiraju skolovani a cini mi se koliko sam primetio dobri ljudi. Bmw slozicete se asocira na nesto lose.

#16 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 05 November 2012 - 01:13 AM

Auto dosta govori o karakteru svog vlasnika. Vidi se ko je ko. Alfe mahom preferiraju skolovani a cini mi se koliko sam primetio dobri ljudi. Bmw slozicete se asocira na nesto lose. A ti polupismeni fanovi smatraju Alfe za djubre. Njima je najbitniji taj crno plavi znak jer se uz njega osecaju snaznije i muzevnije. Citiracu jednog mog prijatelja vlasnika odlicno ocuvanog Bmw-a E 36, koji vredi bar 3000e. Na pitanje sta ti se svidja kod njega odgovorio je da ga pi... mnogo vise gledaju kad vozi Bmw nego li Pezoa 206 kojeg takodje poseduje. Dobro a voznja...? Pa nekako se osecam jako...ona velika hauba ispred... gestikulira: (podize ramena i siri ruke). Ja ga opet pitam, a upravljivost...uzivas li kad vozis, nesto sto bi izdvojio??? Nije bio ni malo ubedljiv.

#17 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 05 November 2012 - 01:14 AM

Mene i Alfa i BMW asociraju na mene. Nekada sam vozio BMW, sada Alfu, a volim i jedno i drugo. Svaki je dobar na svoj nacin...
Moje misljenje o starijim Alfama i BMW-ima (posto nisam vozio novog BMW-a i npr. Breru) je da je BMW zajeban preko zime zbog zadnje vuce, ali ko ume da kontrolise zadnji pogon po suvom brze prolazi krivinu nego onaj sa prednjim pogonom, a prilicno je kvalitetniji i pozdaniji od prednjeg (i Alfa ce se vratiti na zadnji pogon). Estetika je na strani Alfe, niza cena prilikom kupovine, a Alfa je mnogo interesantnija za voznju. Posebno je interesantan Alfin upravljac. Iz iste kubikaze Alfa izvlaci vise konja, ali se zato BMW ne libi velikih kubikaza. 1.4 BMW i ne postoji, a pravi BMW ima 6 cilindra (ono ispod 2.0 sa 4 je igracka) i kida na malim obrtajima. Ne znam kako stoji na papiru, ali mu je obrtni moment prilicno upecatljiviji...
Estetski jeste kud i kamo grdji od Alfe, ali mu je krajnja obrada definitivno bolja. I ja volim Alfu, ali mora se priznati da zabari umeju da padnu na "sitnicama". Kod BMW-a se ne kvaruckaju sitne gluposti koje "nisu bitne", a ako su kod njega pohabana sedista, znaci da je taj navio 400.000 + km.

Svako ima ponesto, ali niko nema sve...

Edited by idekius, 05 November 2012 - 01:16 AM.

#18 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 05 November 2012 - 01:39 AM

A i nesto ne primecujem da je moja Alfica sad tu nesto fuserajski odradjena kao sto kazu ovi sa Bemvejcima. Za predjenih pet i kusur iljada km ovde po nenormalno losim putevima juzne srbije pokazala je kvarove dva selen bloka i jednog stabilizatora.Sto mislim da je zanemarljivo s obzirom da me je kostala dve i po iljadarke. Pa kako da ne volis takav auto?!!!! :wub: :arflag:A da, jos uvek ne krcka i lupka. :D

Edited by Zverco, 05 November 2012 - 01:40 AM.

#19 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 November 2012 - 10:30 PM

Primetno,u poslednjih 5 godina,sve je manje Alfista.Sve je vie vlasnika Alfi,koji je kupuju jer je jeftina,jer nemaju za bolje.....Iz tih Alfi viri praziluk dotičnih,koji bi da se qrče sa autom koji je jeftin a atraktivan,voze kao da su Nino Farina lično,bitno da gruva muzika od koje se trese asfalt,a to što urla varijator,ili škrip trap,nema veze.Proleću pored mene,sa sve laktom na prozoru,ubedjeni da su najbrži i najbolji.Kad vidim ko sve vozi Alfu,dodje mi da okčim vozačku o klin,i orijentišem se na sopstveni pogon!

#20 Milos

Milos
  • Alfista
  • 199 posts

Posted 05 November 2012 - 10:33 PM

vis kakav sam auto kupijo,trosi 5 kila nafte a ide ko ferari.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub