Jump to content

Photo

Pomoc Oko Kompova

• Please log in to reply
65 replies to this topic

#21 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo, FIAT, Lancia :)

Posted 16 October 2012 - 05:21 PM

pa graficka je bila ati radeon(nemogu sad tacno da se setim oznake) izasla je 2008 al je 512mb na ddr4. znam da ces da kazes tad nije bilo grafike na ddr4. e vala jeste pise i na gragickoj karti.. lepo ugravairano na samoj ploci. inace nisam obratio paznjau i izmdju peraja mi se nakupilo prasine. i nije mogao da hladi procesor i pregreje se(citaj crkne)... ali je kuler i dalje ispravan i ocescen... sa zakasnjenjem :D

Moze biti da je Radeon HD iz serije 3000 na primer 3870. Necu ti reci da nije bilo verovatno neki "strucnjak" iz komsiluka ti je rekao da nije bilo :D Mala ispravka GDDR ovo G znaci da je graficka memorija cisto da znas za ubuduce :) Elem slaba vajda da ces da prodas za neke vece pare, ali okaci na sajtove koji se bave prodajom ne bih da navodim da ne ispadne reklama znas sigurno na sta mislim :)

Nekima se zaprlja PCIe 16X slot, a oni otrče pa kupe novu konfiguraciju :( :banghead:

Najzesce kad me zove i kaze nemam internet, a platio sam racun. Okej nema frke docu da vidim sta je dodjem kad ono ikonica od internet explorer-a obrisana komedija :xaxa:

Edited by Pandion, 16 October 2012 - 05:27 PM.

#22 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 16 October 2012 - 05:25 PM

ma brate ja sam zadovoljan i sa 500 dinara :D taman 3l benzina za gujicu :D eeeee mohguce da je 3870... sve sa gurao na high sa tom karticom...bez seckanje bez ikakvih problema.. i sad sam tutnuo neku gigabajtovu ddr2 i kao 1gb memorije.... :/ nisam u opste zadovoljan.... doduse polovna je :D

#23 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts

Posted 16 October 2012 - 05:30 PM

Okaci na sajtove pa vidi :) Ne znam nikog da mu treba kuler za tu seriju.

#24 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
  • Guests

Posted 16 October 2012 - 05:37 PM

Šta ti vredi memorija ako je gpu slab... :)

Nego, valja li ovo: http://www.emmi.rs/m...productId=25798 ?

Došlo je vreme da penzionišem matori SyncMaster 940n...

#25 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts

Posted 16 October 2012 - 05:44 PM

Valja :) Ako nisi definitivno odlucio evo nekoliko mojih predloga sa slicnim karakteristikama i cenom:

http://www.itsvet.co..._monitor/1/3178 (ovaj odma mozes da vidis kod tebe u gradu zato sam i stavio na prvo mesto)

http://www.itsvet.co...monitor/20/2160

http://www.itsvet.co..._monitor/9/3585

Jel si razmisljao mozda da uzmes 24" za 20-tak evra vise mozes da uzmes malo veci ekran? :)

Edited by Pandion, 16 October 2012 - 05:46 PM.

#26 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
  • Guests

Posted 16 October 2012 - 07:01 PM

Teško sada 24'', cena Asusa je ok ali ga napljuvaše dosta...
Kupujem i novu grafičku, planirao sam 23'' + 7850 i ako se nekako skrpim za neki SSD.
Ne bi budžet bio tako ograničen da nisam menjao skoro celu konfu...

#27 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 16 October 2012 - 07:15 PM

'ajde kad bas ocete ovakvu temu dajte mi jedan savet ...
Na vindousu7 nesto mi "jede" C particiju. Kada je konacno dosla na minimum pre mesec dana ocistio sam sve moguce stvari: kes, sifre, tumnails, ... preko disk klin apa i dobio oko gigabajt i 2oo slobodnog prostora, sada se ista stvar ponavlja ali prilikom ciscenja izgubim samo tridesetak megabajta.
Napominjem da u ovom periodu nisam nista instalirao niti apdejtovao programe (sem Noda koji to automatski radi). sada ste culi sta imam i kao zastiti. Prilikom skeniranja takodje ne pronalazi nista ... Pregledao sam sve fajlove i skrivene i one koji nisu i nema niceg neobicnog ...
Dajte savet sta da radim i bar malo povratim tu particiju.

#28 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 16 October 2012 - 07:16 PM

vule kolko para za 940?

#29 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 16 October 2012 - 07:26 PM

Na vindousu7 nesto mi "jede" C particiju.

Imaš jedan mnogo zajeban virus. Ali virus tvog računara se ne nalazi na HD-u, već sa spoljne strane kućišta. Sedi za stolom i kucka po tastaturi... :xaxa:

#30 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 16 October 2012 - 07:31 PM

I za taj tip virusa postoji samo jedan lek:motka neokastrena

#31 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 16 October 2012 - 08:53 PM

Hvala na pomoci, nadam se da ce se neko javiti sa konstruktivnijim predlogom :P.

#32 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 16 October 2012 - 09:01 PM

I za taj tip virusa postoji samo jedan lek:motka neokastrena

:ok:

#33 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 16 October 2012 - 09:07 PM

Karike ne valjaju.

#34 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 17 October 2012 - 09:53 AM

Imaš jedan mnogo zajeban virus. Ali virus tvog računara se ne nalazi na HD-u, već sa spoljne strane kućišta. Sedi za stolom i kucka po tastaturi... :xaxa:

:xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa:

#35 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
  • Guests

Posted 17 October 2012 - 11:17 PM

@Gocy: skini CCleaner(džabe je) pa probaj da očistiš malo > http://www.piriform....leaner/download

@ Nesko: neće ići na prodaju, dobija drugu funkciju...

#36 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts

Posted 19 October 2012 - 11:33 AM

Teško sada 24'', cena Asusa je ok ali ga napljuvaše dosta...
Kupujem i novu grafičku, planirao sam 23'' + 7850 i ako se nekako skrpim za neki SSD.
Ne bi budžet bio tako ograničen da nisam menjao skoro celu konfu...

Mislim da je ASUS bolji izbor od BenQ monitora, ali dobro tvoja rec je zadnja. Probaj da se otvoris za 7870 :) SSD ostavi za sledecu godinu nije to bas toliko sazrela tehnologija kao sto je slucaj sa hard diskovima. Tako da ti je moj predlog da ulozis pare u jacu graficku kartu i milina. Nadam se da ti napajanje nije doslo sa kucistem i da nije neki no name "brend". Od vendora ti preporucujem ili ASUS ili GIGABYTE. Sapphire je nekad bio dobar, ali poslednjih godinu dana i vise je los izbor. Od MSI-ja, PowerColor-a i ostalih bezi glavom bez obzira. Moji predlozi

ASUS 7870 : http://www.itsvet.co...omp_vga/20/3209

GIGABYTE 7870: http://www.itsvet.co...omp_vga/16/3276

Na vindousu7 nesto mi "jede" C particiju. Kada je konacno dosla na minimum pre mesec dana ocistio sam sve moguce stvari: kes, sifre, tumnails, ... preko disk klin apa i dobio oko gigabajt i 2oo slobodnog prostora, sada se ista stvar ponavlja ali prilikom ciscenja izgubim samo tridesetak megabajta.
Napominjem da u ovom periodu nisam nista instalirao niti apdejtovao programe (sem Noda koji to automatski radi). sada ste culi sta imam i kao zastiti. Prilikom skeniranja takodje ne pronalazi nista ... Pregledao sam sve fajlove i skrivene i one koji nisu i nema niceg neobicnog ...
Dajte savet sta da radim i bar malo povratim tu particiju.

Pored skeniranja sa Nod-om 32 procesljaj komp sa ovim http://www.malwareby...warebytes_free/
i ovim http://www.superanti...m/download.html . Oba programa su skeneri koji ciste dobro skrivenu gamad. Na oba odaberi opciju full scan i vidi sta ce da izbaci. Oni rade skriveno u pozadini i jedino kada ih ti pokrenes i samim tim nema konflikta sa anti-virusom tako da moras da im uradis update baze i onda da krenes. Kada budes skidao instalacije ovih programa nemoj se prevariti nego odaberi FREE verzije jer razlike gotovo i da nema. Ako ne dobijes nista u rezultatima resenje je reinstalacija Win-a. Imao sam isti problem na drugovom kompu i jedino je reinstalacija pomogla. Ne bih da te plasim ali objasnjenje koje imam je da verovatno neko koristi tvoj komp za skladistenje piratskog software-a i slicno. Elem prvo ti prodji sa Nod-om, Malwarebytes-om i SUPERAntiSpyware-om pa javi rezultate i jos jednom da napomenem osvezi definicije i jednog i drugog i odaberi iskljucivo full scan mod skeniranja celog hard diska.

Edited by Pandion, 19 October 2012 - 11:37 AM.

#37 Sakal

Sakal
  • Alfista
  • 30 posts

Posted 24 October 2012 - 05:11 PM

Kada iskeniras racunar onda lepo odes na C disk i na jedan po jedan folder desni klik pa properties...nadjes onaj koj zauzima najvise prostora pa onda udjes i u njega i opet ista procedura dok se ne provali koji je najveci.Moja pretpostavka je da neka aplikacija ili sam OS pravi dump fajlove...proveri event viewer da li ima ih gresaka pa javi da vidimo sta cemo dalje :)

#38 Boki

Boki
  • Alfista
  • 247 posts
  • Interesovanja:Tehnika uopšte, kompjuteri, automobili, F1; plivanje, ronjenje; knjige...
  • Alfa model:156 2.0 JTS SW Distinctive 2k3, ex. 33 Imola '93

Posted 28 October 2012 - 07:39 PM

Ne. Win 7 ne funkcionise na taj nacin. Ako saberes velicinu foldra koje ti kaze, umesto 20GB (kolika je npr velicina particije) dobices 30 podataka!
Iskljuci hibernaciju, prebaci swap na drugu particiju, i dobices 3-5GB. Ostalo trazi malo vise znanja.
Za iskljucenje hibernacije, prvo iskljuci UAC ako vec nije (UserAccountControl, trazi restart), pa kucas u cmd: "powercfg -h off"

Edited by Boki, 28 October 2012 - 07:41 PM.

#39 Pandion

Pandion
  • Alfista
  • 153 posts

Posted 28 October 2012 - 07:56 PM

Moze biti da je hibernacija, ali nisam do sada vidjao da ona nesto preterano jede prostor. Naravno sa kompovima je sve moguce :)

Edited by Pandion, 28 October 2012 - 07:56 PM.

#40 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 28 October 2012 - 08:02 PM

Uspeo sam nekako da oslobodim oko 6oo MB ali se ponovo spustilo na 3oo ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub