Jump to content

Photo

8.martovski rally u Nišu - Alfa GTV

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 06 March 2010 - 07:13 PM

Sutra prepodne, u 10:00 A.M. će biti održan ženski osmomartovski rally, na parkingu kod Elektronske Industrije Niš.
Na rally-ju će učestvovati i nadamo se pobediti i Spasina Alfa GTV (nick na forumu -"nipower").

Alfu GTV će voziti Spasina rodjena sestra, Dragana Moles, za koju je teško utvrditi da li je bolji vozač, ili operska pevačica! Malo je kasno za organizaciju, a bilo bi lepo da smo organizovali pratnju od jedno 5,6 - 10 Alfi (kao i svi normalni sektaši) :unsure:

Ja sam u 10 A.M. na mestu dogadjaja, pa ko želi, može da mi se pridruži :evilgrin0007:

Draganin snimak od prošle godine:

Novinski članak o prethodnom takmičenju:

"Za volanom automobila - 20 odvažnih žena sa još 20 koleginica na mestu suvozača u nedelju je protutnjalo centralnim gradskim ulicama na jedinstvenom Osmomartovskom reliju, koji je ozbiljno uzdrmao uvreženo definisanje muškaraca kao pripadnika jačeg pola. Njih su, naime, ''suknje'' za volanom fantastičnim manevrisanjem između čunjeva na testovima spretnosti i spretnim garažiranjem dostojnim profesionalaca bez daha ostavljale - na trotoaru.
Među takmičarskim ekipama koje su se borile za tradicionalno priznanje Osmomartovskog relija "Carica Teodora" našle su se žene svih profila, zanimanja, generacija, položaja, čak bake, unuke, majke, uspešne poslovne žene, dame iz sveta politike, vrhunske umetnice. Sve njih povezuje ljubav prema vožnji i želja da na Dan žena, 8. marta, pokažu ko je glavni. Već na startu to je učinila poznata operska pevačica Dragana Moles.
- Obožavam da vozim, od 17. godine to činim uspešno - kaže za "Novosti" šarmantna Dragana Moles, supruga čuvenog italijanskog dirigenta Daniela Molesa. - Verujte da sam u životu vozila i šlepere, umem da upravljam i kamionima. Na reliju sam prvi put, ali uvek idem na najbolji rezultat, kao i na operskoj sceni!
Pepa Kitanović (51) je stomatološka sestra u Zavodu za hitnu medicinsku pomoć, a reli vozi još od sedamdesetih godina. Najvatreniji navijač bila je njena ćerka, koja za "Novosti" kaže da će naredne godine sigurno biti u kolima, uz mamu.
- Nama je puna kuća maminih trofeja - priča Pepina ćerka. -Takmičila se i osvajale medalje još u staroj Jugoslaviji. Od nje sam naravno naučila da vozim i nasledila njen hobi.
Prvi put na reliju spretnosti pojavila se na opšte oduševljenje brojnih posmatrača i popularna gradska većnica Dušica Davidović. Nije došla da pobedi, priča, već da podrži ovu originalnu manifestaciju koja slavi ženu i nedvosmisleno dokazuje njenu ravnopravnost u društvu.
- Znam puno žena koje mnogo bolje voze od muškaraca, publika se lično uverila koliko umeju da budu vešte, imaju osećaj za parkiranje, prostor, udaljenost, voze brzo i sigurno ili nešto sporije, ali maksimalno precizno - objašnjava nam Vlasta Stanojević, predsednik Safari kluba Niš, koji je ovu smotru osmislio još 1996. godine. - Odlučili smo da ih "okušamo" na dve lokacije u centru i na prostoru kod Aerodroma "Car Konstantin", ali i da ih obradujemo vrednim poklonima. Narodni muzej otvorili smo specijalno za njih i da gošćama iz Beograda, Novog Sada, Vranja i drugih gradova odakle su nam došle učesnice prikažemo arheološke dragulje Naisusa.

TEODORINE NASLEDNICE
OSMOMARTOVSKI ženski reli dobija sve veću podršku Sekretarijata za sport Niša i Tirističke organizacije grada, jer osim što su umešne žene za volanom praznik za oči, ceo događaj ima sve izglede da preraste u ozbiljnu turističku manifestaciju.
Organizator, Safari klub Niš, ističe da ovaj "koktel" adrenalina, sporta i reklame za grad predstavlja pravu turističku razglednicu Niša."

http://www.naissus.i...t.asp?vest=3246

Edited by idekius, 06 March 2010 - 07:13 PM.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 March 2010 - 07:33 PM

Racunajte na nas, najverovatnije :evilgrin0007:

#3 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 06 March 2010 - 07:38 PM

Imali koja koleginica da vozi moju gtv na reliju :arflag:
:evilgrin0007: :clover: (ili da nekog iz kluba obučemo u ribu pa nek vozi.),a Goci....?
Mimmy pali mašinu i dolazi,osim ako se ne takmičiš tu negde. :alfa: :unsure: :angry:

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 March 2010 - 07:39 PM

Siki jel dolazis?

#5 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 06 March 2010 - 08:04 PM

Siki jel dolazis?

:evilgrin0007: još pitaš??? :unsure:

#6 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 06 March 2010 - 08:04 PM

Što se mene tiče, ja moram da pružim Alfi podršku! U pobedu sam siguran :evilgrin0007:
Stvarno je šteta što ovo nisam znao ranije... Super bi bilo da Mimmy učestvuje!

Ako dolazi gazda Siki, odmah posle idemo u neku kafanicu :unsure:

Edited by idekius, 06 March 2010 - 08:05 PM.

#7 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 06 March 2010 - 08:12 PM

:unsure: ko da sam znao(šesto čulo)pa danas sredio auspuh-jedva zašrafili drugu izduvnu cevku gde su ispali šrafovi-namučili se pošteno u servisu i dotegao glavu na 10 kila momentključem.
Ebiga posle kad sam je probao nešto secka na 180 ko mali prekid palenja ili goriva,pa onda probije i ide dalje.
Moram staviti nove usisne flanđe(zbog radi saonda) :evilgrin0007: :clover:

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 07 March 2010 - 12:11 AM

Racunajte na nas, najverovatnije :unsure:

Zaboravio sam da ujutru imam neke obaveze, videcu sta mogu ali tesko, veoma tesko!!! :evilgrin0007:

#9 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 07 March 2010 - 04:08 PM

Hehhh... propustili ste divnu manifestaciju i priliku da promovišete klub.
Stvarno je bilo dobro, a pravo je čudo kako neke žene voze! Očigledno su zagrižene za to. Ribi sa žutim i budženim Peugeot 106 posebno svaka čast! Da bi joj muškarac stao na crtu, morao bi da bude baš dobar vozač! Mada, koliko sam čuo tamo, u pitanju je profesionalka, tj. riba zaista vozi Rally.
Što reče čika Siki, za kamere televizije "5", 90% prisutnih muškaraca ne bi smelo da izadje na stazu iz straha od potencijalne bruke :xaxa:

I naša Dragana je bila super! U generalnom plasmanu je osvojila (po nezvaničnim rezultatima) peto mesto. Da je prvu vožnju odvozila kao drugu, verovatno bi zauzela treće. U prvoj vožnji se desio maler da se auto ugasi prilikom polaska u rikverc, pa je u drugoj bila za čitavih 8 sekundi brža nego u prvoj. U Alfu GTV je prvi put sela juče, a već danas izašla na stazu sa njom :P Ali dobro... i peto mesto od 25 učesnica je dobar uspeh!

Usput... popravio sam image grada Niša barem delimično u Sikijevim očima tako što sam ga odveo u pravu, toplu, prijatnu i domaćinsku kafanu sa dobrom klopom, za razliku od onog prohladnog kvazi fancy chuda gde smo prošli put bili :P

#10 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 07 March 2010 - 04:28 PM

Inače, pošto je u pitanju očigledno O.K. i medijski lepo propraćena manifestacija, iduće godine OBAVEZNO moramo da nateramo miss Mimmy da dodje par dana ranije da bi odradili pripreme na mestu zbivanja, da joj pripremimo "Alfisti Srbije" obeležja za auto i da napadne što bolji plasman...
Dobrovoljno se javljam za mehaničara u njenom timu! Do duše ne umem da popravljam baš nešto automobile, ali mi super stoji fancy kombinezon :xaxa:

#11 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 07 March 2010 - 05:49 PM

Deki a sta ako Mimmy nece da vozi?
Bolje ti pusti kosu jos malo i spremaj se,a ja cu da obelezim tvoju 146(popkicu). :xaxa:

#12 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 07 March 2010 - 05:55 PM

Voziće Mimmy! Sve sam smislio! Privući će je to što ćemo sa organizatorima da sredimo da glavna nagrada budeš TI :P
Inače, danas smo Siki i ja padali u iskušenje da stavimo plave perike i izadjemo na startnu liniju! :xaxa: :P

#13 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 07 March 2010 - 06:01 PM

Odlicno Deki. Prva tri mesta samo za mene.
Tebi perika ne treba,trebao si samo karmin da kupis i da cepas. :xaxa:

#14 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 07 March 2010 - 07:12 PM

Mimmy će sa posebnim guštom voziti naredne godine,lepo pripremljena,šef na meaniku se prima(mislim na meane).Mislim da bi na mesto Luke di Monticemola trebao Siki jer vole da se slika,a i oko motora da čačka!E sad.......kondicione pripreme vodi ko?

#15 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 07 March 2010 - 07:20 PM

Već par sati pokušavam da ubacim slike i poneki komentar sa reliya al nikako mi ne polazi za rukom.
Da nije nešto sa forumom :P :xaxa:

#16 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 07 March 2010 - 07:33 PM

Ma forum šljaka... A stvarno bi mogla da padne koja fotka i video snimak. Da vide frajeri kako žene umeju da nagaze auto! :xaxa:
Da.. dobra je fora Mercedes kombi koji je nastupio u takmičarskom delu (do duše, više da bi reklamirao Nišlijsku Mehanu, a primetio sam da se i više auto škola reklamiralo preko učesnica. Mislim, Peugeot 206 sa natpisom auto škole i L tablicom... Ali, O.K., To je potpuno u redu). A ova žena je ´ladno vozila veliki Mercedes Sprinter medju čunjevima. Naravno da nije imao šanse sa Peugeot 106 i Yugićem koji su bili klasični tkački automobili, ali... dobra fora i skreće pažnju :P

@Mimmy -Sa tobom iduće godine računamo na prvo mesto. Da malo pomutimo slavu onoj profi ribi sa Peugeot 106 :P A i organizatori... zaista mala zamerka na to što su pustili profesionalku u trku amatera. Nije fer... ali, O.K., bitno je da su napravili lepu manifestaciju.

#17 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 07 March 2010 - 08:13 PM

Reli Carica Teodora.
Niške carice(vozačice)se danas pokazale u svom svom sjaju-sjajne vozačice,atmosfera puna sportskog duha,takmičarke nabrijane za dobru vožnju i plasman,25 posada-sve pohvale za masovnost. :rolleyes:
Dragana vozačica gtv-šta reći osim pravo cuore sportivo,odlična vožnja sa autom koji je tek juče uzela u ruke.
Kao osoba fantastična,pleni sa šarmom,a i dobro gazi onu gtv-mene sve duša boli kako je cepa i ne štedi na onoj stazi koja je bila očajna u smislu rupa,prljavog asvalta,čak i leda,razbijenog asvalta pretvorenog u šljaku-gde auto obavezno proklizava.
Dok Dragana krugove niže,prašina se za njom diže....,,
Malo su alfisti iz Niša podbacili što nisu došli-odlična prilika za vatanje novih članova i prezentaciju kluba. <_< :unsure:
Nije mi žao onoliko benzina što ga spali po auto putu-ali moja stara dama je dobro protegnula noge-nigde ispod 5000-6000 o/min.
Jedan Mercedes 270 cdi popizdio dok me nije prestigao,al jedva.Njegova suvozačica prekinula šminkanje tokom vožnje i samo gleda i ne veruje očima kako njen frajer u takvoj Meci jedva prestiže vremešnu gospoju od 34 leta.Al i kroz Niš kad smo ušli ja ga dobro opere i ostavi u čudu.
Slično i u povratku BMW 520 ili 530 nije se videlo od prljvštine-noviji tip(oko 98-2000 god)mučio se dosta dok me nije prestigao-al jedva :rolleyes:
Mimmy obraz da nam osvetlaš na prvom sledećem nekom ženskom reliju-ili trci.Ma svi mora da budemo uz tebe kao podrška :arflag: :clover:
Nišlike(vozačice) me terale sa njima u kafanu da im delim poklone-one naše od Kompanije Dunav al i da im potpišem račun za klopu i piće :rolleyes: :xaxa: ,al nisam imao ovlašćenje od generalnog-zamalo me navatale :P
Kako cure vole kad im iskreno plješćeš nakon dobre vožnje-fantastične su,sve se tope od miline.
Bogami su se pokazale kao odlične vozačice,pola muškaraca nebi smelo da voze današnju stazu od straha da se ne
obrukaju. :P
Deki kao domaćin(u nedostatku drugih alfista)odličan,kao i kafana-od sad samo OVČU pljesku jedem.
Deki onog sa 166 obavezno da dovučeš u klub(mi smo ga dosta zarazili-fali još malo)

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#18 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 07 March 2010 - 08:42 PM

Deki onog sa 166 obavezno da dovučeš u klub(mi smo ga dosta zarazili-fali još malo)

Ma čovek jeste zainteresovan! Čak je predlagao da se kolektivno provozimo do Ploče, a za to jeste u pravu! Nov asvalt, redak saobraćaj, prelepe krivine i još lepša priroda!
Samo smo napravili glupost što ne razmenismo brojeve telefona :xaxa: Pojavila se Dragana, pa smo krenuli da joj dajemo savete pre poletanja :P Tipa: -Ako ne srušiš onu crvenu trafiku, sve je o.k. :P
Na sreću, čovek ima karakterističan registarski br., pa ćemo ga naloviti nekako!

Dakle, raspisuje se "poternica"! Ko prvi vidi Alfa romeo 166 2.0 TS Ni-15-59, neka ga zaustavi kako ume! Neka mu blokira put, puca u gume, ili šta već... :rolleyes:
To je naš čovek, a pre 166 je vozio 145 i 146... Da.... može i Vojkan da pomogne u "poteri", jer tamo održava auto. Neko ko se zna sa Vojkanom može da pita za br. telefona.

Edited by idekius, 07 March 2010 - 08:46 PM.

#19 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 07 March 2010 - 08:48 PM

Dakle, raspisuje se "poternica"! Ko prvi vidi Alfa romeo 166 2.0 TS Ni-15-59, neka ga zaustavi kako ume! Neka mu blokira put, puca u gume, ili šta već... :xaxa:
To je naš čovek, a pre 166 je vozio 145 i 146...

Bez brige, ja je vidjam po gradu ... :P

Ista moja sa starim felnama, prepoznaje se lako!

#20 siki

siki
  • Alfista
  • 1,593 posts

Posted 07 March 2010 - 08:49 PM

Deki,al ti novi auspuh(IMASAF)lepo čuči,vidi se da je nov,novcat.
A đe si ti Predsjedniče-obeća da ćeš doći,ja se naložio-doša ,a ti

Edited by siki, 07 March 2010 - 08:50 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub