Jump to content

Photo

Clanstvo I Clanarina U Klubu

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 11 October 2012 - 01:09 AM

Postovani prijatelji,

Clanstvo u klubu je potpuno besplatno i svako ko zeli da postane clan kluba moze poslati zahtev sa svojim podacima nekom od administratora ili na mail alfistirs@gmail.com. Clanska karta omogucuje popuste unapred dogovorene kod sponzora ili trgovinskih radnji.

Rad kluba i foruma finansirace se iskljucivo od dobrovoljnih priloga clanova. Minimum potreban za rad pokusacemo da sakupimo na nasim sastancimaili okupljanjima a takodje svaki clan, na dobrovoljnoj bazi, moze donirati izvesnu svotu novca a sve donacije bice javno prikazane uz postovanje prava na anonimnost. Donacijama se, nazalost, ne dobijaju nikakve dodatne pogodnosti ali se na ovaj nacin pomaze u radu kluba.

Ukoliko neko od clanova zeli da uz clansku kartu dobije set suvenira sa logoom Alfa Romea, kluba ili foruma uz zahtev za clanarinu potrebno je da uplati izvesnu svotu novca koja ce naknadno biti precizirana za troskove izrade i postarine. Takodje se ni prilikom ove uplate ne dobijaju dodatne pogodnosti u klubu. Svi detalji ovog dela ce naknadno biti precizirani.

Uplate je moguce izvrsiti na racun Alfista Srbije u VolksBanci (Sberbanka) :

285-2415090000006-94

uz obaveznu naznaku svrhe uplate.

Hvala

EDIT by G: U medjuvremenu su Alfisti postali pravno lice pa je logicno da dobiju svoj racun ;) . Zbog toga nepovezanosti u nekoliko narednih postova.

#2 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 11 October 2012 - 05:21 PM

:eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :arflag:

A tko je "PRIMALAC"?

#3 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 11 October 2012 - 05:54 PM

U pitanju je moj lični račun koji je u ove svrhe privremeno stavljen na raspolaganje klubu. Nakon registracije, a najkasnije za mesec dana, klub će dobiti svoj žiro račun.

Dakle,: -Ilić Dejan

Ukoliko neko sumnja u moje poštenje, ili poštenje drugih članova upravnog odbora, ne mora da daje ikakvu donaciju. Članstvo je i onako besplatno, a klub će svakako biti registrovan našim ličnim novcem, na isti način će biti plaćen zakup domena i hostinga, licenca za forum, izrada članskih karata... Do sada plaćali, platićemo i sada... Ovde se radi isključivo o onome što piše:

-Apsolutno dobrovoljna donacija, ne bi li malo smanjili sopstvene troškove.

Edited by idekius, 11 October 2012 - 05:56 PM.

#4 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 11 October 2012 - 05:56 PM

:ok:

#5 rekesidim

rekesidim
  • Alfista
  • 306 posts
  • Alfa model:alfa romeo 147 1.6 TS

Posted 11 October 2012 - 08:25 PM

:ok: lepo,lepo.... :arflag:

#6 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts
  • Alfa model:Alfa romeo 147 1.6 TS 105 CV 2003 5P

Posted 11 October 2012 - 11:14 PM

:arflag:

#7 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 11 October 2012 - 11:22 PM

ja slao crvenima za detaljnije informacije al jos ne stize odgover. i vuleta sam iscimo on covek ne zna. pa ako nije problem da se samo napise koliko su nalepnice, majce itd..?

#8 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 11 October 2012 - 11:45 PM

ja slao crvenima za detaljnije informacije al jos ne stize odgover. i vuleta sam iscimo on covek ne zna. pa ako nije problem da se samo napise koliko su nalepnice, majce itd..?

Odgovor je saržan u prvom postu/obaveštenju:

"Ukoliko neko od clanova zeli da uz clansku kartu dobije set suvenira sa logoom Alfa Romea, kluba ili foruma uz zahtev za clanarinu potrebno je da uplati izvesnu svotu novca koja ce naknadno biti precizirana za troskove izrade i postarine."

Dakle... Samo malo strpljenja ;)

#9 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 11 October 2012 - 11:50 PM

oket. :) :arflag: :clapping:

Edited by los, 11 October 2012 - 11:50 PM.

#10 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts
  • Alfa model:Giulietta 1.4 Tb, ex 147 1.9 JTD

Posted 12 October 2012 - 12:13 AM

Bice simbolicno, cena troskova izrade + cena postarine. Ili da sve bude transparentno - samo troskovi izrade, a postarinu placate sami. Posto sam ja za svoj posao radio neke reklamne blokove i upaljace i ispalo je prilicno jeftino, palo mi je na pamet da to mozemo da uradimo i za klub. Recimo blok formata A6 za znakom Alfa Romea ili Alfista, a takodje bi i za sve listove mogao da se uradi dizajn i da se diskretno provuce logo kroz njih. Ili neki notes sa crvenim povezom i utisnutim logom. Inace svi suveniri bili bi u crvenoj boji. Osnovni set sadrzao bi neke sitnice za koje postarina ne bi bila skupa, tipa olovka, privezak ili upaljac i gorepomenuto. Bar 3 stvari. Dodatno mogle bi da se rade majice i neke krupnije stvari, ali po porudzbini. Ne zelimo da pravimo nesto tipa Alfisti shop i da razvijamo biznis, znam da ce biti i zahteva za skupljim stvarima ali ne znam kako to da izvedemo da ne bude komercijalno.
Sve u svemu, ne bih da platite 1000 dinara i da dobijete samo privezak, kao sto sam ja na jednom mestu dobio, vec da dobijete 3 kvalitetne sitnice koje ce vam nesto znaciti, a da to ne predje 200-300 dinara +ptt. Nemam ovlascenje da izlazim sa cenama u javnost, nemamo ni tacne proracune koliko ce to da kosta, za sada je to samo ideja, ali nadam se da ce naici na dobar prijem. Jedini problem je sto ne moze da se stampa po komad, vec treba da se naruci odredjeni tiraz, a to treba da se isfinansira.
Da ponovim, ovo ce biti fakultativno, i dalje ostaje opcija sa besplatnom clanarinom.

#11 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 12 October 2012 - 12:28 AM

sto se tice nalepnica one su najeftinija stavka od svega. skoro smo pravili neke nalepnica za tjunere. ono sto mene konkretno interesuje jeste: nalepnica sa oznakom kluba(da je metnem na zadnju sajbnu), upaljac(to ne bi bilo lose neke kvalitetnije tipa kriket ili tako neki), olovka, privezak.

p.s. samo jedan savet. kad budete stampali olovke i upaljace. ja sam za svoje neke potrebe stampao pa sam pronasao po knjizarama da su upaljaci na veliko dosta povoljni. ono pakovanje od 50-ak komada mislim da je bilo oko 300-400 dinara i jos toliko da se ostampaju. pa ne bi bilo lose da obidjete knjizare...

#12 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts

Posted 12 October 2012 - 02:31 AM

Ima jedna firma u Nisu koja se bavi stampanjem svega i svacega, a posto ih ja znam oni mi naprave cenu ili ako nemaju mnogo lufta onda mi bar odrade manji tiraz, imaju solidan izbor, tako da mislim da se moze dobiti dobra cena, s tim sto i ja mislim da ne treba da idemo na nesto najjeftinije, vec na kvalitetno po pristupacnoj ceni. Nalepnice ako budu bile mnogo jeftine mozda bi mogle i da se dele besplatno uz clansku kartu, naravno, ako imamo budzet za to. Jos jedna stvar, ja imam dva dobra graficka dizajnera, tako da bi oni uradili graficko resenje besplatno.

#13 genca

genca
  • Alfista
  • 542 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd SW 03

Posted 12 October 2012 - 03:40 PM

:ok: :ok: :arflag: :arflag: Samo napred zemljaci :arflag: :arflag: :ok: :ok:

#14 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts

Posted 12 October 2012 - 05:59 PM

Majice ,obavezno da se razmisli o tome i da se predlozi dizajn.Moje je misljenje da ce vecina sa foruma uzeti majicu.Ako je problem da se isfinansira izrada istih,mozete ih raditi po porudzbini,ja bi prvi uzeo majicu sa nasim obelezjima,a platio bih i unapred,samo da budu kvalitetne,ne one za dva-tri pranja.

#15 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 12 October 2012 - 06:02 PM

Blizi se kraj godine a deo tih sitnica moze biti i jedan stoni kalendar, zaboravicu ovo pa upisujem ;).

#16 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts

Posted 12 October 2012 - 07:24 PM

Dobra ideja. I da razmislimo na vreme za online wallpaper kalendare. Ja sma za proslu godinu napravio samo za jedan mesec, nisam stigao vise, a kako gocy kaze bilo je dobro interesovanje.

@ yuhica
Mejice smo mi radili pre tri godine, skupili pare i covek nam odradio. Nije problem da to bude ponovo, samo da vidimo na koji nacin da to regulisemo, ne bih da pravimo biznis od toga. Ali trebace svakako, mislim da ce biti interesovanja.

#17 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts

Posted 12 October 2012 - 07:45 PM

Ma ne mora biznis,ako niste u fazonu da uzmete neke pare,onda neka budu po ceni celokupnih troskova.Pa lepo predlozite,mozemo da radimo,ove,i ove ,ovakve i onakve po tim i tim cenama.Usaglasimo se svi zajedno oko predloga i onda se krene u izradu po porudzbini,pa ako treba i da se ceka neko vreme,da se napravi spisak zainteresovanihi da se plati unapred.Kako god,ali bi stvarno trebalo da ih bude.Da postanemo vise stvarno klub,sa obelezjima,ramovi za tablice su interesantni,stikeri ....Ja sam vec kod Petra radio neke stikere sa obelezjima i adresom naseg foruma,i zalepljeni su na krilima.

#18 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 12 October 2012 - 07:51 PM

joj da da da da. okvir za tablice!!!

#19 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts
  • Interesovanja:sve i svasta XD
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1,9 JTD

Posted 12 October 2012 - 07:52 PM

Ma ne mora biznis,ako niste u fazonu da uzmete neke pare,onda neka budu po ceni celokupnih troskova.Pa lepo predlozite,mozemo da radimo,ove,i ove ,ovakve i onakve po tim i tim cenama.Usaglasimo se svi zajedno oko predloga i onda se krene u izradu po porudzbini,pa ako treba i da se ceka neko vreme,da se napravi spisak zainteresovanihi da se plati unapred.Kako god,ali bi stvarno trebalo da ih bude.Da postanemo vise stvarno klub,sa obelezjima,ramovi za tablice su interesantni,stikeri ....

:ok:

#20 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts

Posted 12 October 2012 - 07:55 PM

Pominjani su davno i okviri za tablice. Mozemo da iznesemo predloge za obelezja / suvenire pa da vidimo sta mozemo od toga da radimo (a verujem da mozemo sve). Bilo bi dobro da se otvori i posebna tema o tome.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub