Jump to content

Photo

Cilindar Kvacila

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 10 October 2012 - 11:52 PM

kako i u menjacu?! ima jedan na menjacu, jedan pod pedalom? ne verujem zamajac bi naglasio da je pri kraju... barem bi se stresao auto pri gasenju u krajnjem slucaju.... ako nisu cilidri druk lezaj... cekamo da vidmo...

#22 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 11 October 2012 - 11:52 AM

Sasko JTD je u pitanju.

Jedino da mi date broj sasije i reci cu vam dali ima i cilindar u menjacu.

E sad ja ne citam postove. Ako ima cilindar na menjacu onda nema u menjacu.

Edited by Nesa, 11 October 2012 - 11:53 AM.

#23 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 11 October 2012 - 03:53 PM

pa da i ja sam se malo pogubio.. vec poceo da mislim kako to da ima 3 cilindra na koju foru radi :D ima jedan pod papucicom(plasticni) i jedan na menjacu ispod 'komolatora.

#24 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 11 October 2012 - 06:59 PM

korpa je kaput...crko kot'o... jel ima neko dobru polovnu?

#25 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 11 October 2012 - 08:42 PM

Sasko JTD je u pitanju.

Jedino da mi date broj sasije i reci cu vam dali ima i cilindar u menjacu.

E sad ja ne citam postove. Ako ima cilindar na menjacu onda nema u menjacu.

obrisi malo inbox ne mogu da ti posaljem brojeve :)

#26 zzz156

zzz156
  • Alfista
  • 267 posts
  • Alfa model:Giulietta 2.0 TCT 170hp

Posted 02 December 2012 - 12:34 AM

kod mene se isto desilo na pred prosloj alfici....u durgoj sam pritisnuo gas, preticao, krenem da saltam u trecu......hmmmm, nesto nece, drz tamo vamo, malo gas pipnem uleti u trecu i tako do parkinga.....ugasim, brzine saltaju samo tako, ali kad je upaljen ma ni pod razno, provjerim crijeva, cilindre, sve ok, nivo ulja ok, otjeram majstoru, jedan me htjeo onako operutati sa nekih 540 eura, kao sve je otislo....reko sta ba sve, kaze i cilindri i jedan i drugi, i lezaj, i korpa i lamela.....sad je samo pitanje sta je sa ...i tu ga prekinem, de reko majstore, nemoze sve odjednom otici bez ikakvih znakova, cuo bi se lezaj, proklizavala bi lamela, treslo bi kad bi kretao da je korpa......pustio bi ulje da je cilindar......na kraju dam drugom, otvori mjenjac i korpa je pukla, zamjenio sam polovnu korpu i lamelu stavio (hebiga nije bilo cifre za novu) a gledali smo i druk lezaj, kad je rastavljen posto je kod mene na cilindru u mjenjacu, u kakvom je stanju...ma cuje se bruji zuji....reko evo jos troskova, kad kaze majstor to tako treba, to je normalno, posto nije pod opterecenjem...tako da znate, da se ne prepadate i ne fatate za glavu kao ja....eto mozda nekome dobro dodju informacije!! i da ..kada sam stavljao lamelu i korpu "novu" nije bila ista, dobio sam neku vecu, (lupam sada napamet 210stara/230nova) ali nije bilo problema kad smo je spakovali, isla je odlicno posle toga...samo je pitanje hoce li se majstor s tim zahebavat...da li smije riskirati!

Edited by zzz156, 02 December 2012 - 12:35 AM.

#27 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 02 December 2012 - 04:07 PM

naravno da svaki majstor sme da reskira, ali na tvoju odgovornost ;) nijedan majstor sa i ole mozga nece hteti da reskira i stavlja svoju zadnjicu u procep da bi musterija ustedela... ja to radim vako: vid druze moze novo tolko para, polovno moze da ide ne garatnujem koliko, ima taj budz, razlika ovo ono, ali na tvoju odgovornost, ako se nesto desi nemoj mene vuces za rukav ;)

novo je uvek novo...ako moze da se nebavi nov deo ja sam uvek za tu opciju ;)

#28 emix

emix
  • Alfista
  • 6 posts
  • Alfa model:145 boxer 1.4 i 1351ccm 66 kw

Posted 25 November 2013 - 11:44 PM

Imam slican ovakav problem na 145 tici,samo kod mene ne vraca pedalu kvacila,kada ispustim vazduh na druk,ugasen je vrati,upaljen teze..

#29 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 26 November 2013 - 12:06 AM

Servo uredjaj 80% to ti je onaj veliki dobos na koji je nakacena cantra za kociono ulje :) Da se izrazim po recniku razumljivom za sve :D

#30 Ikac

Ikac
  • Alfista
  • 25 posts
  • Alfa model:147 1.9 JtD 116kS 2003

Posted 26 November 2013 - 11:58 AM

ja imao problem da ubacim u brzinu...otisao kod majstora da pogleda,on pogledao rekao "idi kupi nov cilindar"  i to taj kod akumulatora, gledao sam dok je radio, morao je da skida akumulator, nije ni malo jednostavno zameniti... pazario, majstor zamenio  :arflag:  sad je ko novo  :arflag:  prezadovoljan  :ok: ...

#31 vako6791

vako6791
  • Alfista
  • 71 posts

Posted 24 December 2016 - 11:24 AM

Meni se desilo da sam parkirao auto normalno i 1 dan nijesam vozio, i kad sam ga upalio nijesam mogao da usaltam. Stavio novi set kvacila i dalje nece da usalta. Sad mi je ostalo da promijen cilimdre. Da li da kup im oba nova. U CG su 70e oba.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni se desilo da sam parkirao auto normalno i 1 dan nijesam vozio, i kad sam ga upalio nijesam mogao da usaltam. Stavio novi set kvacila i dalje nece da usalta. Sad mi je ostalo da promijen cilimdre. Da li da kup im oba nova. U CG su 70e oba.

#32 vako6791

vako6791
  • Alfista
  • 71 posts

Posted 25 December 2016 - 06:44 PM

Niko da napise nesto :) Koji mislite da je cilindar za ovaj moj problem. Cilindar u kabini ili taj ispod akumulatora

#33 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 25 December 2016 - 07:07 PM

A da ti to pogleda neki majstor koji razume problematiku ?

#34 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 25 December 2016 - 09:17 PM

Kad se menjaju cilindri, najbolje ih je zameniti oba i mirna glava. Takodje prilikom zamene seta kvacila, preporucuje se zamena oba cilindra.

#35 Vule

Vule
  • Alfista
  • 640 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 26 December 2016 - 08:41 AM

Mislim da treba da menjas u paru,bar tako savetuju majstori. evo ti primer- kad sam bio da odradim v.servis,pre mene su odradili na 147 jtd cilindar kod akumulatora, lik nije hteo da cuje da menjao i onaj u kabini iako su mu savetovali,odradili probnu voznju sve ok,lik ode,nije proslo pola sata on zove majstora ostala  mu papucica na podu :D ..da ne bi dovodio sebe u neprijatnu situaciju zameni oba,i mirna glava.

#36 vako6791

vako6791
  • Alfista
  • 71 posts

Posted 26 December 2016 - 06:35 PM

Evo stavio sam cilindra 2 nova, set kvacila novi i dalje nece da se usalta u brzinu. Ostalo je jos samo zamajac da stavim i to je to. Ako ne bude ne znam sta da radim.

Evo stavio sam cilindra 2 nova, set kvacila novi i dalje nece da se usalta u brzinu. Ostalo je jos samo zamajac da stavim i to je to. Ako ne bude ne znam sta da radim.

#37 Vule

Vule
  • Alfista
  • 640 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 26 December 2016 - 07:38 PM

a da tebe ne zeza birac brzina? da majstor pogleda to,cudne su ove alfe,sitnica ume da zajebava zesce.

#38 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 26 December 2016 - 08:08 PM

Kakav bre zamajac ?!

#39 vako6791

vako6791
  • Alfista
  • 71 posts

Posted 26 December 2016 - 10:58 PM

Napravljeno. Slabo bili nastelovali druk lezaj bili.
Ali su i cilindri bili. A i set kvacila.

Stari djelovi.

ac71a92c9fa72c9b5fc00a44a3307dc1.jpg

f840361e272e740ec4d4973f75a79853.jpg

Edited by vako6791, 26 December 2016 - 11:00 PM.

#40 siki

siki
  • Alfista
  • 1,585 posts

Posted 16 March 2017 - 07:57 PM

Alfa Romeo 166-V6 turbo-kako se ozračuje cilindar kvačila koji se nalazi na menjaču,ili kako se ozračuje celi sistem kvačila(NE KOČNICA jer uredno rade)

jeli teško promeniti cilindar koji je iznad same pedale kvačila u kabini i gde se može kupiti i orjentaciona cena istog.

Poenta pitanja je sledeća-nakon promene cilindra kvačila na menjaču-običan cilindar gurneš kroz rupo(nosač)nabaciš seger prsten nazad,zavrneš metalno crevo za ulje (koje snabdeva cilindar UK 4 uljem i nikako da dobijem pedalu kako treba-čas je ima ćas nema,jeli isti postupak ozračivanja kao kod kočnica ili obrnuto-kad se otpusta šraf na cilindru za ozračivanje?????kad je pedala stisnuta do kraja-poda ili kad je pedala vraćena u gornji položaj ili nešto između???

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub