Jump to content

Photo

Centralna, Zadnji Podizaci...

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.6 TS 88kw(120hp)

Posted 30 September 2012 - 01:38 PM

Pozdrav svima!

Nov sam na forumu, isto kao i u svetu alfi...
Pre par dana kupio sam 147 1.6 TS 88kw(120hp). Imam nekoliko problema sa elektronikom, koje ne znam kako da resim pa me interesuje dali je neko od vas imao ovakvih problema i kako ih je resio.

Problem 1. Podizaci stakala na zadnjim vratima ne rade. Od decka od kojeg sam kupio auto kaze da je vlasnik pre njega iskljucio podizace zbog dece. Dugme za podizanje ne sija(na zadnjim vratima), a na vozacevim vratima imaju komande samo za prednja stakla i za retrovizore. Osiguraci nisu u pitanju, proverio sam danas, takodje, kada zadrzim dugme za otkljucavanje na kljucu, zadnji prozori se otvaraju, a kad zadrzim zakljucavanje, zatvaraju se (Sto znaci da ne postoji problem sa motorom ili sajlama). Kada se dugme na zadnjim vratima stisne ili podigne cuje se "beep" koje se cuje kad god se neko dugme stisne.

Problem 2. Kada zakljucam auto, ne zakljucaju mi se zadnja desna vrata... Takodje, ne dobijam upozorenje kada su mi ta vrata otvorena, i zadnje svetko u kabini se ne pali kada su otvorena. Kada sam citao manual od auta, procitao sam da kad se auto zakljuca, ukoliko svetlo na dugmetu za zakljucavanje prvo trepti par puta brzo(sto se meni desava) pa onda normalno, postoji problem sa centralnom.

Problem 3. Dali neko zna kako da zamenim h3 sijalicu u prednjem desnom faru? Ne mogu nikako da dodjem do nje, a branik mi se nesto ne skida(deluje mi da necu znati da ga vratim).

Imate li nekih resenja?

#2 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 30 September 2012 - 01:57 PM

pa pre bilo cega bio bi red da nam se lepo prestavis i da kazed odakle si ;) http://www.alfisti.r...hp?showforum=18

#3 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 30 September 2012 - 02:34 PM

slažem se.i odakle si nisi napisao?

#4 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts

Posted 30 September 2012 - 03:33 PM

Dobro bre,predstaviće se,prvo da sredi auto da bude tip-top za predstavljanje.Pomognite čoveku,ako znate...

#5 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts

Posted 30 September 2012 - 04:17 PM

Aha, izvinjavam se :)

Sutra cu se predstaviti, nemam slika :) ... Tako je to kad ne procitate pravila foruma :)

Za sada iz Klenka sam (opstina Ruma). Zovem se Marko :)

Edited by nemac007, 30 September 2012 - 04:24 PM.

#6 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 30 September 2012 - 05:10 PM

o klencanin mozda se i znamo. cesto sam bio u hrtkovcima. imao sam pre nekih reci sa Bokijem i Sonetom... nisi daleko naidji i zajedno cemo sve da resimo. ;) bice da je *ebava modul. sijalica nije problem zamenuti malo moras izgrebati ruke :) a za podizace treba pokledati da li ih je raskacio na prekidacima ili negde drugde.

#7 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 30 September 2012 - 06:45 PM

Imas dugme kod tvojih komandi za zadnja stakla rear pritisni i moci ces da ih otvaras,jer ti imas samo dva dugmeta za podizanje i spustanje stakala malo su smanjili materijal i po meni glupo resenje,jer ako ima sva cetiri el.podizaca neka ima i cetiri dugmeta

#8 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts

Posted 30 September 2012 - 08:29 PM

Kod mene ima samo za prednje podizace i za retrovizore... Gledao sam kod druga, on ima jos dva dugmeta sto ja nemam(to dugme sto si ti rekao rear i child lock ja msm)... Ja sam u Hrtkovcima samo na utakmici bio (rukomet) tako da njih ne znam :)
Ne znam sta moze biti sto se podizaca tice... jel to moze preko "kompljutera" da se iskljuci? Jer ja cujem "beep" kad pokusa neko podizac da spusti ili podigne... Podizaci pozadi ne sijaju, a kao sto rekoh, mogu prozori preko kljuca da se spuste i podignu, ali nije to to... :)

#9 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 30 September 2012 - 08:50 PM

pa ako ih je "softverski" deaktivirao moze, ako ih je deaktivirao "hardverski" onda ne. boki(u zatvoru je sad) i sone su iz klenka. :) jel znas Lustera? :D i zar klenak nije sabacka opstina ipak ima 2 minuta do sapca?

#10 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts
  • Interesovanja:sve i svasta XD
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1,9 JTD

Posted 30 September 2012 - 08:56 PM

jesil provjerio na zadnjim prekidačima dal su priključci spojeni u vratima?

#11 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 30 September 2012 - 09:18 PM

Tu sijalicu sam morao da zamenim pre neki dan u poslednjem trenutku pred put. Nisam ni sam umeo da je isceprkam po sam svratio kod elektricara koji mi je prodao sijalicu i zamenio. Naplatio mi je 700din.

#12 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts

Posted 30 September 2012 - 09:47 PM

Zemo,izgleda i tebe izgorela neka sijalička.
Podizači,zemo,podizači

#13 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 30 September 2012 - 09:49 PM

Podizači,zemo,podizači

:xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa: ocoraveo covek, kvo da rabotis s njega. vis da nije pri zdrava pamet :)

Edited by los, 30 September 2012 - 09:49 PM.

#14 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts

Posted 30 September 2012 - 11:11 PM

Lustera znam (iz vidjenja, i igrali smo fudbal (nikad zajedno, jer sa njim uvek neki problemi (na turniru za 7. jul je izgubio patiku na primer...) :D )) Klenak je opstina Ruma, iako nas od Sapca deli samo Sava.

Napisao sam gore, da kad se stiskaju tasteri na zadnjim vratima, da se cuje "beep" na "kompljuteru" tako da nisu iskljuceni. Otvarao sam vrata da probam da namestim zakljucavanje, i tad sam takodje video da su prikaceni tasteri. Stvarno ne znam sta moze da bude... Osiguraci su ispravni, tasteri prikaceni, motori i sajle rade perfektno kada zadrzim na kljucu zakljucavanje i otkljucavanje... 100% je softverski problem... Imam jednog druga koji radi diagnostiku, pa cu videti kad bude mogao to da mi pogleda... Mozda je "softverski" iskljuceno... to mi ima najvise logike... Ako neko zna kako mogu sam da ih upalim, neka pomaze :)

#15 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 30 September 2012 - 11:40 PM

Podizači,zemo,podizači

Izgorela instalacija! Da je sijalicka samo dobro bi bilo.

#16 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts

Posted 01 October 2012 - 01:11 AM

softverski bez dijagnoze ne mozes sam. mozes samo da gledas i da trepces... :( uzmi probnu lampu i vidi dal dobija plus i minus na prekidace to jest jel prebacuje.

p.s. kako si ustanovio da su ti ispravni osiguraci?

Edited by los, 01 October 2012 - 01:12 AM.

#17 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts

Posted 01 October 2012 - 12:33 PM

Pa tako sto kada zadrzim otkljucavanje na kljucu prozori rade... iskljucim jedan osigurac, proverim, radi samo jedan prozor. Iskljucim i drugi osigurac, proverim ne radi ni drugi prozor. Ponovo vratim osigurace, proverim preko kljuca, opet rade prozori, ali samo preko kljuca... ima da stavim cekic pozadi, pa neka sa njim otvore prozor... samo ne znam kako ce ga zatvoriti posle toga... :)

#18 CoyoteKG

CoyoteKG
  • Alfista
  • 267 posts
  • Alfa model:147 1.9 JTD 116hp

Posted 01 October 2012 - 05:17 PM

hahaha, kako sam se obradovao...

Sad citam ovu temu i istrcim ispred zgrade da drzim dugme malo duze da vidim hoce li da mi se otvore prozori :)
I hoce :) Nisam znao da to moze...
Ali nece da se zatvore :(

#19 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts
  • Interesovanja:sve i svasta XD
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1,9 JTD

Posted 01 October 2012 - 06:09 PM

kod mene nece to sa daljincem... mogu drzat do sutra... jel se moze nastimat da zatvori prozore kad se auto zakljuca

#20 nemac007

nemac007
  • Alfista
  • 31 posts

Posted 01 October 2012 - 08:23 PM

Nisam ni ja znao dok nisam procitao manual :) Pa ako se otvaraju, moraju se zatvarati. Mada, ako sam dobro skontao, kada zadrzim otkljucavanje, otvaraju se sva cetiri prozora, a kada zadrzim zakljucavanje, zatvaraju se samo zadnja dva.

To sa kljucem radi samo kod nekih modela alfi (ne mislim modela da radi samo na 147, nego radi na nekih 80% 147, isto tako i za druge modele). Pomalo je glupo sto se ne zatvaraju prozori sami. :-/

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub