Jump to content

Photo

Carbon Potreban !

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 maxmanus011

maxmanus011
  • Alfista
  • 67 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147

Posted 20 August 2012 - 07:42 PM

Voleo bih da u svoj ALFI 147 presvucem carbon folijom sve cetiri rucice unutrasnje na vratima jer su izgrebane , i ceo dao oko cd pleara i klime (onaj sivi deo)
Ako neko to radi ili ima nekoga za preporuku , molio bih da mi javi.

Unapred zahvalan !!! :arflag:

#2 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 21 August 2012 - 01:48 PM

ma to sve mozes sam. nije to neka velika matematika. uzmi fen, plasticnu spahlicu polago grej foliju i spahlicom ravnomerno lepi foliju i u isto vreme isteruj vazdusne mehurice koji se stvaraju.

#3 maxmanus011

maxmanus011
  • Alfista
  • 67 posts

Posted 21 August 2012 - 06:30 PM

Mogao bih da probam i sam , hvala na savetu. :ok:

#4 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 21 August 2012 - 07:36 PM

pa naravno, ima na limundu da se kupe za bagatelu folije. i polako grej foliju i razvlaci spahlicom, nemoyes nista da zeznes ;)

#5 Puksi

Puksi
  • Alfista
  • 46 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 22 August 2012 - 10:26 AM

Prvo uzmi povrsinu pokvasi sa vodom ili uzmi onaj mer,naspricaj i onda stavi foliju na to,i grej,i izvlaci vodu.. tako ti je mnogo lakse.. ja sam kod mene na drugom autu radio mat preko krova.. Ovako je izgledalo na kraju..

Slika011.jpg

#6 DarkoKS

DarkoKS
  • Alfista
  • 227 posts
  • Alfa model:Alfa 147 1.6ts 88kw

Posted 22 August 2012 - 11:03 AM

Ma kakva voda :)
OVo je samolepljiva folija.Nemoj vodu :)
Mozes bez problema sam to da odradis.Lepo ti ljudi rekli Fen u ruke i teraj.Folija ti nije skupa !
Srecno sa radovima ! :)

#7 Puksi

Puksi
  • Alfista
  • 46 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 22 August 2012 - 01:31 PM

Kakve veze ima sto je samolepljiva folija ?! Decko nema iskustva sa radom.. a ako negde zguzva,pokusa da je vrati,pocepa,i sta onda ?! Ne moj filozofirati molim te.. Ovako kad pokvasi moze slobodno da je odlepi bez guzvanja i cepanja...

#8 maxmanus011

maxmanus011
  • Alfista
  • 67 posts

Posted 23 August 2012 - 07:17 AM

Hvala vam na savetima , probacu sam to !

#9 kdragan

kdragan
  • Alfista
  • 258 posts

Posted 08 September 2012 - 01:04 AM

Radio sam to, imao neko vreme sivi i crni karbon i na kraju sam skinuo. Imam u planu da odradim u skorije vreme samo u mat crnoj foliji posto su rucice iskrzane.
Sto se tice postupka kao sto ti je DarkoKS rekao nemoj slucajno vodom da prskas, fen u ruke da bi folija postala elasticnija i polako je oblikuj. Znaci prvo cisto malo ocistis rucice da bi lepak bolje legao, iseces foliju, zalepis na najravniji deo rucice(deo koji gleda ka drugim vratima) i fenom zagrevas dok polako zatezes foliju i oblikujes prema rucici. Nema neke nauke, to ti je ceo postupak.

Evo kako su kod mene ispale rucice sa crnim karbonom:
Posted Image
Posted Image

#10 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 08 September 2012 - 01:15 AM

Prvo uzmi povrsinu pokvasi sa vodom ili uzmi onaj mer,naspricaj i onda stavi foliju na to,i grej,i izvlaci vodu.. tako ti je mnogo lakse.. ja sam kod mene na drugom autu radio mat preko krova.. Ovako je izgledalo na kraju..

dečko je 100% u pravu.ako je ko gledao kako se lepi folija,bez vode je sve k.... a za male površine netreba voda.

#11 kdragan

kdragan
  • Alfista
  • 258 posts

Posted 08 September 2012 - 11:17 PM

za rucice i centralnu konzolu provereno ne treba, samo fen i to je to.

#12 CoyoteKG

CoyoteKG
  • Alfista
  • 267 posts
  • Alfa model:147 1.9 JTD 116hp

Posted 16 September 2012 - 02:43 PM

Bez vode može neko ko se bavi s tim. Mogu ja :P. šalim se... i ja bih lepio taj vizir vodom.
Najlakše je sa vodom. Ona služi da se folija ne zalepi odmah, nego da može da se koriguje lako, isteraju mehuri... Ne treba fen u toku isterivanja. Posle možeš kad već zalepiš, ukoliko ti se uvijaju ivice, da osušiš fenom...
Nema veze što je folija samolepljiva, ona je na bazi vode. Kad se istisne voda i osuši lepak, neće biti nikakve vode. Nekada je problematično samo providnu foliju lepiti vodom ili Merom, jer može da se desi ispod da ostanu neke flekice...

Kod karbona obrati pažnju samo kako su ti usmerene "kockice" odnosno linije. Da budu sve pod istim uglom, inače će ti izgledati ružno....
Imaš na buvljaku neku drljavu carobon foliju 1m2 za 1000 din. Oracal i 3M mislim da su preko 40-50E za metar kvadratni ali su neuporedivo bolje folije...

http://www.oracalpolikarbonati.com/
ne znam da li prodaju na male količine. Ja od njih kupujem rolne.

Takođe imaš i http://www.difol.net/

#13 maxmanus011

maxmanus011
  • Alfista
  • 67 posts

Posted 17 September 2012 - 09:22 PM

Nabavio sam foliju , probacu. A rucica kod kdragana izgleda bruka odredjeno! :amin:

#14 bojan88

bojan88
  • Alfista
  • 52 posts
  • Alfa model:147 1.6ts

Posted 20 June 2015 - 11:03 AM

Jel zna neko neku preporuku koju foliju uzeti za rucke kod vrata za 147cu? Neka iskustva sa stavljanjem folija, jel radi to neko profesionalno mozda? Da li je moguce foliju staviti kod podizaca stakala jer i ona su u losem stanju...? 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub