Jump to content

Photo

Iskustva Sa Amortizerima Alfe 156

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 25 July 2012 - 07:36 AM

Moja 156-ica ostecenja na asfaltu amortizuje kao daska za razliku od drugih konvencionalnih automobila. Da li je to normalno zbog takvog sportskog ogibljenja ili nesto nije u redu?

#2 Zoran Dejanovic

Zoran Dejanovic
  • Alfista
  • 14 posts
  • Alfa model:156 TS 1.8

Posted 25 July 2012 - 07:56 AM

Da li ti je Alfa novo iskustvo?
Generalno, na mojoj 156 svako ulegnuće, svaka nedajbože rupa na putu se čuju. Ona čudna strana reč "trap"... To je kod 156 (ne znam da li i kod ostalih) problem. Prema svim dosadašnjim mojim saznanjima (ovde sam od juče, pa ne znam priče starih Alfa vukova) vlasnik svake 156 stalno skuplja pare i menja delove prednjeg trapa. To mu je "ahilova peta". Dakle, koliko se meni čini, treba da odeš kod mehaničara pa da ti pregleda trap. A još ako se sa trapom udružila i razvaljena letva volana - eto milog događaja! A što se tiče amortizera, oni jesu tvrđi, 156 ima sportsko ogibljenje, ili je bar mnogo sportskije od većine ostalih automobila, a jedan majstor mi reče da je za mnogo godina amortizere menjao samo na onim Alfama koje su imale čeoni sudar, pa su im akorti tako stradali. Možda laže, nemam pojma, ali reče mi :evilgrin0007: majstor.

#3 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 25 July 2012 - 08:10 AM

Nikad pre se cak nisam ni vozio u Alfi. Od kad sam je kupio pre mesec dana nisam se ni vozio u drugim automobilima. Juce sam provozao Skodu Oktaviju i nisam mogao da verujem kako amortizuje los put. To me je navelo na razmisljanje. Sa druge strane kad sam seo u Skodu, zatvorio vrata i osvrnuo se oko sebe, nagazio kvacilo itd, stekao sam utisak da sam seo u nesto slicno Yugo Floridi. : ) Tako da mi ne smeta da preko neravnina usporim i predjem ih u prvoj brzini.

Edited by Zverco, 25 July 2012 - 08:10 AM.

#4 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 25 July 2012 - 09:49 AM

Sa ogibljenjem nema kompromisa.Bar sa ovim klasičnim.Elektromagnetni amortizeri su već nešto drugo...
Dovoljno je videti moj potpis,koji sam našao na nekom starom Alfinom reklamnom posteru.
Za "mišiće" ima mnogo izbora,za držanje na putu-Alfa Romeo.A to utiče na udobnost u vožnji.Mada,proverite
vi to dobro.Vozio sam se u 156,147,166 i nisam stekao utisak da je preterano tvrdo,kao kod starijih Alfi.

#5 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 25 July 2012 - 09:05 PM

Imate pravo. Ipak cu da je oteram na pregled. Hvala

#6 fan

fan
  • Alfista
  • 14 posts
  • Alfa model:Alfa 147 jtd

Posted 30 July 2012 - 05:18 PM

DA Alfa ima malo tvrdje ogibljenje ali je zaista daleko od neudobnog.
Moja 156 je bila na 17 coli pozadi nivomat amortizeri na putu kao pegla al zaista nije bila neudobna.Za ponasanje Alfe na losem putu mogu reci nervozna :neam: !!!
Opet zavisi mozda tvoj automobil ima neke druge opruge koje su krace pa je zato neudoban.

#7 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 31 July 2012 - 07:59 AM

Ne kazem da je neudobna. Ulegnuca na asfaltu veoma lepo kompenzuje, cak i kad su brojna jedno do drugog, samo kao sto kaze kolega Zoran na rupama se cuje "tras" . Ja sam iz Leskovca, i ovde nema rupa, to su krateri! Verovatno se ovde Alfin manjak mekoce vise oseca nego kod vas severnije. Srecom pa Alfa ima mali hod volana i mogu vesto da ih zaobilazim. Haha! Super je sto vozaci iza mene imaju respekt prema Alfi pa nas cekaju dok lagano prelazimo preko loseg puta stedeci trap. I to "nervozna" mi se dopada.

#8 shok

shok
  • Alfista
  • 42 posts
  • Alfa model:147 JTD

Posted 28 August 2012 - 05:41 PM

Vidi, zalio mi se isto jedan prijatelj za taj problem kod Ferarija, kaze ko daska. Jbg,

#9 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 28 August 2012 - 06:28 PM

nije to samo kod alfe poznato da je trap tvrd i da su ceste popravke trapa. na svakom novijem autu je tako, i audi a4, a6, golf IV, pasat b5/b5+ , reno clio, laguna ... samo je razlika u ceni delova...

#10 ognjen@alfa

ognjen@alfa
  • Alfista
  • 111 posts
  • Alfa model:156 JTD 2001god.

Posted 29 September 2012 - 08:35 PM

Sve je stvar navike, gde god vidis ostecen put uspori i lagano.
Zato kad vidis lakat krivinu nemoj mnogo da se nerviras jer je tvoja
alfa nece ni osetiti :vesel:

#11 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 29 September 2012 - 11:56 PM

Kad sam kupovao svoju alfu pitao sam jednog prijatelja za lose trapove na alfi koji zivi dugo godina u Italiji,samo se nasmejao i odgovorio da li smatramo da su ovo putevi kod nas.Elem generalno je kod nas problem sa svim novijim vozilima sa alu trapovima da imaju probleme i za to postoji resenje koje je provereno a zove se grad Kragujevac imam telefone od njih i problem se resava na duze vreme.Ko hoce poslacu mu tel.

#12 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts
  • Interesovanja:sve i svasta XD
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1,9 JTD

Posted 30 September 2012 - 01:43 AM

to ovi sto repariraju trapove?

#13 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts

Posted 30 September 2012 - 09:57 AM

Da oni,dosta njih je stavilo na razne automobile i zadovoljni su

#14 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts

Posted 30 September 2012 - 04:20 PM

jel se mora donijet stari trat na reparaciju ili...? msm da imam negdje trapove koje sam promjenio nakon kupovine, dobro bi dosli u rezervi... kakve su cijene? ja ovde dobijem lafet gornji za 72KM (36€) a donju za 110KM (55€) nekakav genc. akron proizvodjac...
ako su ti bolji a jos jeftiniji onda bi bila dobra investicija...

#15 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts

Posted 30 September 2012 - 06:50 PM

gornje 45eura donje 35eura tako neka cena nisam bas 100% siguran ali tu je negde i stare se vracaju da bi imao za dalje da pravi

A u ostalom video sam da ga vec reklamiraju na forumu tako da nije tajna Tejovic i ovaj drugi Dragiljub

valjda nije spam....

#16 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 30 September 2012 - 08:07 PM

45 su donje viljuške (reparirane, kod Ivana iz Jovanovca kod KG-a). , tj. bile su 2010 kad sam ih menjao. Odlično se pokazale, za sada bez problema. Gornje su 25E čini mi se , ali nisam siguran... U svakom slučaju jeftinije su gornje.

#17 Bex

Bex
  • Alfista
  • 327 posts

Posted 30 September 2012 - 08:47 PM

hvala na info :) :drinks:

#18 CoyoteKG

CoyoteKG
  • Alfista
  • 267 posts
  • Alfa model:147 1.9 JTD 116hp

Posted 30 September 2012 - 09:08 PM

Gornje su 35E kod Ivana, a donje 45E

#19 Lorenzzo

Lorenzzo
  • Alfista
  • 29 posts
  • Alfa model:156 ts

Posted 29 March 2013 - 07:32 AM

mislim da je najbolje za svaku alfu da se stavi ona shipka na prednem trapu mislim da koshta oko 80 eura i ojaca trap neverovatno..neznam dali neko od vas ima...odlicna je..auto je mnogo sigurniji i montaza je prosta..

#20 elas

elas
  • Alfista
  • 238 posts

Posted 30 March 2013 - 12:17 PM

Koja sipka,ona sto uteze izmedju dva kosa ili mislis na nesto drugo

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub