Jump to content

Photo

Kruzni Tok

Pravilo voznje u kruznom toku

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#81 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 22 June 2012 - 01:28 AM

Znaci googlate, a? Pa posle ovde prenosite slike. Hmmmm .....
Pa umem i ja da guglam, od skoro sam naucio :P

http://www.vozite.co...znim_tokom.html

Bas je steta sto nemamo nekog sudiju za prekrsaje ovde pa da vidimo sta bi on konacno rekao :D.

#82 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 22 June 2012 - 01:45 AM

http://www.blic.rs/S...-u-kruznom-toku

Po onom prvom linku ispada da je Rale u pravu i da sam ja zajedno sa jos nekima ovde sa foruma bezobrazan i nekulturan vozac a jos sto je gore nedovoljno pismen za kruzne tokove. Ispada da svi koji smo bili za tezu da kada se vozilo nalazi u unutrasnjoj traci kruznog toka ima apsolutnu prednost u odnosu na sve ostale nije bas tako.

Nadam se da ja ovo kraj celokupne rasprave i da nema ljutih vec da je bila konstruktivna i da smo nesto, bar, razjasnili.

Ovde su sada prakticno razjasnjene 3 stvari: prednost ulaska u tok, nacini kretanja kroz isti i pravo prvenstva unutar kruznog toka.

#83 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 22 June 2012 - 03:27 AM

google je cudo.:)
ser rale, sto bre odmah nisi postavio ceo tekst nego nas lozis ovde, :)
Ipak autor onog teksta i prilozenih slika nije debil ko sto neko rece, a vi koji ne postujete prvenstvo onoga u ciju se traku ukljucujete, pazite se kod sudije u slucaju nekog cesanja...

#84 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts
  • Alfa model:147 1.6 TS 77kw

Posted 22 June 2012 - 02:27 PM

Nova slika KT na Pejin zahtev.

Putanje su obelezene strelicama crvene i plave boje.
Posto se putanje seku, koji automobil treba da saceka plavi ili crveni?

Attached Files

• Attached File  kt.gif   46.08KB   1 downloads

Edited by ser_rale, 22 June 2012 - 02:33 PM.

#85 Dewillex

Dewillex
  • Alfista
  • 729 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 Selespeed

Posted 22 June 2012 - 04:52 PM

Crveni nije ni smeo da udje a da ne pusti plavog prvo ali kad su tu vec zajedno onda plavi mora da saceka

#86 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 22 June 2012 - 05:22 PM

Правило кружног тока је децидно, црвени ни у лудилу не би смео да сече плавог. У случају евентуалног судара, прича да плави није смео да ''улети'' у суседну траку на суду не би пила воду.

#87 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 22 June 2012 - 07:47 PM

Znaci googlate, a? Pa posle ovde prenosite slike. Hmmmm .....
Pa umem i ja da guglam, od skoro sam naucio :P

http://www.vozite.co...znim_tokom.html

Bas je steta sto nemamo nekog sudiju za prekrsaje ovde pa da vidimo sta bi on konacno rekao :D.

evo goci na tvom linku lepo piše pa pročitaj ko je u pravu.kad si ga već postavio...
Postupak kada vozac zeli da izvrsi skretanje po 90 stepeni:
slika 1: pogledajte
Posted Image
Vozac, pre nego sto stupi na raskrsnicu sa kruznim tokom, proverava situaciju u levu stranu i ukoliko nema smetnji stupa na raskrsnicu.

SLIKA 2:

Posted Image

Nakon ulaska u raskrsnicu vozac proverava da li moze da izvrsi prestrojavanje u levu saobracajnu traku.

SLIKA 3:

Posted Image

Posle prestrojavanja, vozac se krece najkracim putem – saobracajnom trakom uz ostrvo.

i šta vama ovde nije bre jasno!!!!!

ps:nekreće se spoljnom trakom,NEGO unutrašnjom

Edited by pejo, 22 June 2012 - 07:48 PM.

#88 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 22 June 2012 - 09:25 PM

Ovde su sada prakticno razjasnjene 3 stvari: prednost ulaska u tok, nacini kretanja kroz isti i pravo prvenstva unutar kruznog toka.

evo goci na tvom linku lepo piše pa pročitaj ko je u pravu.kad si ga već postavio...

Raletovo pitanje se odnosilo na to ko ima prednost kada se vec nadje u toku, spoljnja ili unutrasnja traka. Oko toga koje se trake i kako koriste sam bio u pravu ali ne i za prednost unutar toka. Ne mesaj pojmove.

#89 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 22 June 2012 - 09:46 PM

rale je spomenuo da može 10 krugova da vozi u spoljnom krugu,i to je i pokrenulo ovu lavinu, a ne ko ima prednost.jel sam u pravu ili????

#90 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 22 June 2012 - 10:16 PM

Jeste, jeste a uz put je postavljao i druga. Otvorila se Pandorina kutija ali je nesto bar objasnjeno, a nadam se svima jasno.

Edit: A ako si procitao onaj drugi link video si i to koliko je ona zena u Nemackoj krugova napravila i na koji nacin su je izvukli ... :xaxa:

#91 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 23 June 2012 - 12:04 AM

Jeste Pejo, u pravu si. Postavio sam pitanje o 10 krugova kao uvod u sustinu a to je bas taj MOMENAT KAD SU DVA VOZILA JEDNO PORED DRUGOG!!! KO KOGA TREBA DA PROPUSTI?
To je momenat kad dolazi do potencijalnog kontakta

1 krug ili 10 da li ima razlike kad dodje do momenat kada su dva vozila jedan pored drugog kao na slici koju sam postavio.

Pejo po tvome ispada da crveni ima pravo prvenstva prolaza u 1/2 kruga u spoljnjem prsenu dok u 3/4, 4/4, 2. krugu, 3. krugu... plavi ima pravo prvenstva prolaza i crveni mora da se zaustavi da bi propusti plavog. Ja sam tebe tako razumeo.

Propis mora bit ne dvosmislen. Prednost moze imati uvek samo jedno vozilo. Bilo da je KT u Nisu, Bg, ili Kraljevu. Bilo da jedan ili oba vozila voze svoj prvi ili 10 krug

A da Pejo, one slike koje si okacio: SLIKA 1, SLIKA 2 i SLIKA 3 su sa istog onog sajta sa kojeg sam ja skinuo slike i ciji je isti autor kojeg si u pedhodnim postovima nazvao ``debilom``!

Edited by ser_rale, 23 June 2012 - 12:04 AM.

#92 PerkeNS

PerkeNS
  • Alfista
  • 120 posts
  • Alfa model:147 1.9 JTD 8v

Posted 24 June 2012 - 01:06 PM

U informatici je bilo da se dobije u jedan od racuna pravilno kretanje kroz kruzni tok. Nisam citao sta pisete ali se pratip po ovome. Ako idem odma na prvu desno ili drugu desnu drzim se skroz desne trake ako cu da se iskljucim na trece iskljucenje ici cu srednjom trakom iz vise razloga.
1. Ako se drzim skroz desne trake neki nesvesni vozac mi moze uleteti iz srednje trake jer on hoce da se iskljuci preko moje trake
2. Suzavam tok kretanja srednjom trakom i mogu lako da ispratim saobracaj da li su ovi iz skroz desne trake se iskljucili gde su (po pravilu) trebali.

Ovo pricam za NS u BG je zajebanije tamo kod Slavije i na ostalim mestima. Pravilo saobracaja da se ide traka po trake a ne da seces ukoso pa odma iz prve u trecu traku.

#93 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 24 June 2012 - 03:21 PM

ko ima taj flajer koji se dobijao uz račun neka ga ponese na skup danas.da ga vidimo.ja ga nisam dobio ..upravu si za isključenja,al ona važe i u BG i svugde ne samo u ns.

#94 PerkeNS

PerkeNS
  • Alfista
  • 120 posts

Posted 24 June 2012 - 09:42 PM

Naravno da se odnosi i na ostale kruzne tokove, nego je jednostavnije za NS objasniti :). Jos nemamo tako velik i prometan kruzni tok kao u BG.
Flajer za kruzni tok je bio u jednom racunu za info. i to pre 3 meseca bar.

#95 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 26 June 2012 - 11:21 PM

Flajer koji je Perke spomenuo a potpisao ga je:
``SAVET ZA KOORDINACIJU POSLOVA BEZBEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA NA TERITORIJI GRADA NOVOG SADA``

Attached Files

Edited by ser_rale, 26 June 2012 - 11:23 PM.

#96 PerkeNS

PerkeNS
  • Alfista
  • 120 posts

Posted 27 June 2012 - 11:28 AM

Fali jos slika. Nije skenirana druga strana.

#97 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 27 June 2012 - 03:36 PM

Sve je jasno na ovoj sl.nevidim nikakve nedoumice.desna traka je za odma desno , a leva za pravo i ostala iskljuchenja.nema kruzenja spoljnom trakom.i NEMA zaustavljanja u KT. Jel je to tok,ko shto sam rekao a ne potok,pa da ga preskachete.i ona sl. sa znakom stop.to je neki kreten nacrtao ko sto sam i rekao.

Sent from my satelit, using Tapatalk 2

#98 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 27 June 2012 - 09:35 PM

Okacio bi ja i drugi deo flajera ali ne mogu da ga uploadujem. :banghead:

#99 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 27 June 2012 - 10:00 PM

http://postimage.org/image/q6w8aaqtj/

http://postimage.org/image/x8gdr9q9z/

Kompletan flajer.

#100 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 27 June 2012 - 10:11 PM

jesmo li sad dokazali da nema kruženja spoljnom trakom.ili ni ove slike nisu dovoljne....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub