Jump to content

Photo

Kruzni Tok

Pravilo voznje u kruznom toku

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#61 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 20 June 2012 - 09:23 PM

evo ga hehehehe http://www.gradnja.r...i-u-novom-sadu/

#62 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1.6 TS 77kw

Posted 20 June 2012 - 09:59 PM

Pejo aj objasni mi ko koga treba da propusti na ovoj raskrsnici i zasto, posto ja ne znam voleo bih da mi ti objasnis. Ja se ne stidim da pitam kad mi nesto nije jasno.

Vozac automobila u unutrasnjem prstenu treba da se iskljuci na prvomm iskljucenj a vozacdrugog automobila nastavlja spoljnim prstenom do drugog iskljucenja.

ScreenShot001.jpg

#63 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 20 June 2012 - 10:11 PM

vozač u spoljnom prstenu je DEBIL,a ja da sam u ovom sivom je.. bi mu kevu.

idi na naselje i vežbaj.. :xaxa:

#64 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,099 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 20 June 2012 - 10:27 PM

Odlicno pitanje Gocy.
Zelim da cujem vase misljenje. Na slici automobil oznacen zelenom strelicom nastavlja da se krece kruznim tokom - ne iskljucuje se na prvom iskljucenju.

Da jasno se vidi na slici kako vozilo u spoljnjoj traci sece putanju vozila iz unutrasnje trake. Po meni je stvar jasna.

@Vlado, ja sam kao i vecina ovde, polagao pre vise od jedne decenije a mislim da je onakva neka interpretacija bila u nekom prirucniku, zaista sam zaboravio. Ono nije zvanican podatak, to je sigurno!

@Rale, gledajuci sliku koju potenciras, po mestu gde se nalazi vozilo u spoljnjoj traci ono moze i mora samo da se iskljuci a nikako da nastavi putanju u kruznom toku.Ponovicu jos jednom: Vidis li da ono sece putanju vozila unutrasnje trake?

#65 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 20 June 2012 - 11:03 PM

Gocy, ti sada ne pratiš samog sebe... i silno grešiš... Ko kome seče putanju?
Sinoć si napisao da onaj koji vozi spoljnom trakom, kao u kružnom toku sa poslednje slike, mora da se iskljjuči do 1/2 kružnog, tj, može odmah desno ili najdalje do polovine, tj. pravo., jel tako? Znači on ovde nikoga NE SEČE. Ovaj koji se prestrojio u unutrašnjoj traci mora da ide na trećem isključenju ili skroz nazad odakle je došao. Što dovodi do zaključka da mora da propusti ovog sa zelenom strelicom i sve je ok ovde na slici.

Pejo, stoji to da su danas moderni tokovi regulisani znacima, ali teoriju moramo znati... Šta ako skinu sutra te znakove, kako ćemo onda... Ja sam 3 puta polagao testove, ali za svaku kategoriju po jedanput... Fali mi D. I na svakom su bili oni klasični tokovi i raskrsnice gde nema saobraćajnih znakova i važe opšta pravila.

#66 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,099 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 20 June 2012 - 11:12 PM

Pazi, ovaj u unutrasnjoj traci je vec na trecem iskljucenju ili se vraca iz smera odakle je dosao ako ne skrene onde, kako ja razumem sliku?! Jer gledajuci je, po meni je on dosao "odozdo", nadam se da se tu slazemo, zar ne?

#67 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts

Posted 20 June 2012 - 11:18 PM

a ja sam mislio da su se ukljucili sa desne strane. Da li onda teorija o polovinama, trecinama i cetvrtinama pada u vodu?

#68 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts

Posted 20 June 2012 - 11:26 PM

Da je dupla traka mogli bi da se ukljuce obojica, ovako ipak ovaj u unutrasnjem krugu mora da zastane jer on menja traku.

#69 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,099 posts

Posted 20 June 2012 - 11:44 PM

Uf, ne mogu previse pisanjem da objasnim. Da su se ukljucili sa desne strane onda ne bi mogli da budu paralelno u razlicitim trakama zar ne? Uz sve, vozilo u unutrasnjoj traci ima kraci put i bilo bi dosta ispred.

Slika pokazuje da je vozilo unutrasnje trake doslo "odozdo" a vozilo spoljne sa "desne" strane.

Uz sve to, vozila koja koriste spoljni deo trake se smatraju "prolaznim" i njihovo zadrzavanja bi trebalo biti vremenski najkrace (sto ne znaci koristiti najkraci put menjanjuci trake ako idu "pravo" tj. ona prva 2 skretanja o kojima sam pricao do 1/4 - najcesce ili do 2/5 ili do 1/2 - da ne raspravljamo o mogucnostima koliko ulica mogu da cine kruzni tok) kao i to da ne ometaju vozila koja imaju duze kruzenje tj. da se vratimo na one 3/4, 3/5, itd ...

Ako nista, ono o cemu pricam sam najvise primenjivao u Milanu sa Sikijevom alfom gde je bilo previse kruznih tokova i niko niti je zatrubio, niti naglo kocio, niti pravio ikakav problem. Pa sada, ako ono o cemu pricam pije vodu sa strane, zbog cega ne bi i kod nas? Steta je samo sto nikako da potrazim to na sta mislim.

Ovo je samo za uz pivo i krilca, pa da se razjasnimo a sve ture idu na racun Peje i Raleta jer su otvorili ovu neiscrpnu temu. Racun ce biti naknadno uspostavljen! ;)

#70 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts

Posted 20 June 2012 - 11:53 PM

Onda ipak ispada da je ova slika nedorecena sto se tice toga ko se gde ukljucio, i ovde to i nije bila poenta. Poenta je da u ovakvom toku sa slike, i u spoljasnjem krugu moze da se kruzi jer nema nikakve strelice obaveznog smera i sl. A onaj ko menja traku, u ovom slucaju ovaj unutra, mora da propusti vozilo iz trake u koju se ukljucuje. Ali ovakvih tokova i ja mislim da vise nema.

#71 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 21 June 2012 - 04:25 PM

Tonemo sve dublje i dublje ....

"Pravljenje krugova" je u praksi stalno vožnja "u levo" i ako to radiš u najvećem (trećem) krugu koji je za pravo i desno - kršiš saobraćajna pravila.
Posted Image

Sauriann, prema ovom tvom postu, vozac koji se krece desnom trakom ipak nije u obavezi da se iz KT iskljuci desno na prvom iskljucenju vecu ima mogucnost izbora da se iskljuci i na drugom iskljucenju desno?

Pitao si me gde sam polagao vozacki. U Bg-u. Poligon iza hale Pionir a voznja po gradu ulicama Zdravka Celara, Carli Caplina, Cvijiceva, Ruzveltova, nekadasnjom 27.Marta.... i kruzni tok na Slaviji.

Onda ipak ispada da je ova slika nedorecena sto se tice toga ko se gde ukljucio, i ovde to i nije bila poenta. Poenta je da u ovakvom toku sa slike, i u spoljasnjem krugu moze da se kruzi jer nema nikakve strelice obaveznog smera i sl. A onaj ko menja traku, u ovom slucaju ovaj unutra, mora da propusti vozilo iz trake u koju se ukljucuje. Ali ovakvih tokova i ja mislim da vise nema.

Gotovo identicne raskrsnice KT su u Novom Sadu. Bez strelica na kolovozu a na ukljucenju na KT postavljen je obrnuti trougao.

#72 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 21 June 2012 - 04:32 PM

da, kao sto je na slici... posto ima 4 iskljucenja podeljeno je na 2 po traci...

#73 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 21 June 2012 - 07:42 PM

ovaj znak govori da ima više od jedne trake za uključenje u kt.i nekaže rale da može da se vozi spoljnim krugom ceo krug.aj postavite još koje znakove da vidimo kako izgledaju.

idemo polako napred,a
klasičan primer kako netreba

meni uopšte nije jasno šta vama ovde nije jasno,evo sve lepo iscrtano i obeleženo kako treba

Edited by pejo, 21 June 2012 - 07:48 PM.

#74 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 21 June 2012 - 07:55 PM

može i ovako jbga

eo vam domaći zadatak ovima koji kruže spoljnom trakom

obratite pažnju na znakove iznad puta kad krene kamera, ovo posebno važi za RALETA

ZA ONE KOJI NEMAJU SAOBRAĆAJNE KULTURE IMA I OVAKAV KT

#75 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 21 June 2012 - 08:49 PM

Pejo, zbog primera na video klipu koji je prvi na listi, ul. K.Stankovica X Bul. Evrope sam i zapoceo smo razgovor na ovu temu. Vidis da Baja šeta iz trake u traku, stisnuo je gas do daske da sto pre pobegne iz KT.

#76 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 21 June 2012 - 08:57 PM

pa da,al on se nepravilno i uklj,i isključio iz KT

#77 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 21 June 2012 - 09:30 PM

Nego da nastavimo mi dalje. Pitanje za zainteresovane forumaše.

Koji automobili ima pravo prvenstva prolaza tj. koji automobil mora da ulagani i propusti onaj drugi?
Oba se kreću u liniji kao na slici. Strelice pokazuju koji odakle dolazi koji gde ima nameru da se iskljuci.

Attached Files

#78 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 21 June 2012 - 09:42 PM

Isto pitanje.

Sivi automobil se uključuje sa puta označenim brojem 3.(automobil je pod malo nezgodnim uglom na slici). Samo pratite strelice.

Attached Files

#79 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 21 June 2012 - 10:03 PM

evo ja ću ti reći:sivi auto uvek treba da sačeka da bi prošao taj krem ako ima samo po 1 traka na isključenjima,ako imaju po 2 trake onda mogu istovremeno u raskrsnicu.(na 2 trake mislim da su obe za isti pravac kretanja.u suprotnom bi i KTbio sa 1 krugom,što je i normalno)
RALE ZAJEBI BRE OVU SLIKU VIŠE. kad si pametan aj nadji neku drugu nemoj mi ovo forsirati što je neki DEBIL postavio.

#80 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 22 June 2012 - 12:17 AM

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub