Jump to content

Photo

Kruzni Tok

Pravilo voznje u kruznom toku

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#21 Dewillex

Dewillex
  • Alfista
  • 729 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 Selespeed

Posted 18 June 2012 - 10:01 PM

Edited by Dewillex, 18 June 2012 - 10:02 PM.

#22 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 18 June 2012 - 10:27 PM

Da, slazem se sa tim. Vozilo koje se nalazi u kruznom toku ima prednost sem u slucaju da nije saobracajnim znakom drugacije naznaceno!

Nou! Obrnuto. Saobračajnim znakom je obeleženo prvenstvo u kružnom toku, ako nema znakova, važi pravilo desne strane.

ljudi u kružnom toku nema znkova,samo ispred kružnog toka.ili trougao ili stop.u svakom slučaju bez i sa znakovima vozilo koje ti dolazi s leve strane u kružnom toku ima prednost u odnosu na tebe,koji čekaš da se uključiš.(sem onih koji idu u smeru kazaljke na satu ima i takvih u ns)

prava tema za nas tvrdoglave hehehehee

Netačno. Ako nema znakova, taj što ti nailazi sa leve strane mora da te propusti, tj. ti imaš prednost ako se uključuješ u kružni tok.

#23 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 18 June 2012 - 10:33 PM

U pravu si Vlado, lose sam se odrazio :amin:

#24 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 18 June 2012 - 10:58 PM

http://ltablice.com/...okom-saobracaja

Hmm,da...i ispod znaka za kružni tok bi trebalo da stoji "Ne više od jednog kruga!",zbog pojedinaca

#25 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 18 June 2012 - 11:20 PM

Vala ne znam kome je do obaranja vremena po krugu usred ovakve raskrsnice....
Licno gledam da se sto pre evakuisem,jer nisam sama u saobracaju.Problem je u tome sto vecina i ne gleda,saobracajna pravila su zataknuta za uvo,pa svako svoja odredjuje.O upotrebi migavca da i ne govorim...Pravilo kojeg se drzim otkako vozim-ne uleci u putanju!Mogu da slede batine ako iseces nekoga,sve misleci da si u pravu......

#26 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 19 June 2012 - 01:02 PM

Ja na onoj simulaciji gore nevidim da vozila koja su u kt propushtaju ona vozila koja se ukljuchuju,a ni na kamerama u bg.jel ima u nish kt???

Sent from my Vip Droid using Tapatalk 2

#27 Guest_Sauriann_*

Guest_Sauriann_*
  • Guests

Posted 19 June 2012 - 01:11 PM

Naravno da ne vidiš, vozila koja ulaze na kt čekaju da vozila iz njega prođu(izađu) pa onda ulaze (zato se i stvaraju koleone koje zauzimaju deo najvećeg kruga po kojem zbog toga nije moguće voziti "u krug" već se koriste samo delovi tog kruga). Ljudi svaki dan vozim tuda, ne možeš da uđeš ako nailazi "talas" auta iz toka već čekaš pa posle njih ulaziš i tako perodično funkcioniše tok saobraćaja...

#28 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 19 June 2012 - 05:34 PM

Sve u svemu, da rezimiramo. Po meni su tokovi puno funkcionalniji i brzi za voznju u odnosu na semafore. Nadam se da se tu svi slazemo.

#29 kdragan

kdragan
  • Alfista
  • 258 posts
  • Alfa model:147

Posted 19 June 2012 - 06:16 PM

Koliko ja znam svako ko se nalazi u kruznom toku ima prednost osim ukoliko drugacije znakom nije naznaceno...Evo par web kamera iz bg:

http://109.206.96.230:8080/?src=8
http://109.206.96.98:8080/?src=21

#30 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts
  • Alfa model:147 1.6 TS 77kw

Posted 19 June 2012 - 06:37 PM

Pozz svima.

Na prvom mestu moram da pohvalim onog ko je bio dovoljno mudar i ovu temu premestio iz, gde je vec bila,i napravio potpuno novu temu! :clapping:

Konacno nadjoh slobodnog vremena da sednem pred comp. Nego da se vratimo na sam pocetak ove teme i kako se ona razvila. Mnogo smo siroko otisli i tonemo sve dublje i dublje a time necemo nista resiti i necemo doci ni do kakvih (pozitivnih) zakljucaka!

Molim vas da prvo resimo sledeca dva pitanja oko kojih se nismo mogli dogovoriti sa nasim drugom Pejom.

1. UPTREBA, KORISCENJE SAOBRACAJNIH TRAKA NA RASKRSNICI SA KRUZNIM TOKOM SAOBRACAJA. (Prvenstveno sam mislio na raskrsnice sa dvu ili vise traka).

2. OGRANICENJA PO BROJU PROLAZAKA, PREDJENIH KRUGOVA, NA RASKRSNICI SA KRUZNIM TOKOM SAOBRACAJA. (Ovo pitanje se odnosi na moju tvrdnju da mogu da se u kruznom toku unutrasnjim ili spoljasnjim prstenom vozikam do mile volje).

Molim vas jos jednom da resimo ova dva pitanja posto pojedinci iznose pausalna misljenja koja nemaju blage veze sa saobracajnim propisima!!!

Konkretne primere koje navodite u predhodnim postovima cemo kasnije zajednicki komentarisati .

Ajmo sad Zakon taj i taj, tacka ta i ta..... Moramo biti precizni.
Zao mi je sto nemamo ni jednog forumasa koji se profesionalno bavi saobracajnim propisima da se ukljuci u ovu raspravu.

ser_rale

#31 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 19 June 2012 - 06:48 PM

Pa nije zabranjeno da se vozi u krug (sme se napraviti samo 1 ili 2 ili 1o ili 15o krigova ...). Mozes se voziti koliko hoces, spoljnim ili unutrasnjim prstenom sve jedno je. Mislim da to uopste nije precizirano zakonom ali se kosi sa odredjenim pravilima saobracaja. I ta voznja ce biti naglo prekinuta u jednom trenutku jer je nemoguce odrzati je a da neko ne naleti i udari u auto.

#32 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 19 June 2012 - 07:01 PM

Gocy, ako bi se svi ucesnici, u nasem slucaju na kruznom toku, drzali saobracajnih propisa nista se ne bi desilo ma koliko krugova svaki ucesnik izvozi.

#33 Guest_Sauriann_*

Guest_Sauriann_*
  • Guests

Posted 19 June 2012 - 07:20 PM

ser rale, ili teraš inat ili nisi skapirao (ne možeš da skapiraš). Nigde u zakonu ne piše da je pešacima zabranjeno da skaču sa brankovog mosta pa imaš koliko hoćes samoubistava. Molim te da probaš odvezeš JEDAN krug kako si zamislio pa će ti biti jasnije. Gocy ti je pokušao da objasni a ja mogu da dodam da jedno dva sata gledaš snimke kamera pa ćeš možda skapirati koliko grešiš.

#34 Guest_Sauriann_*

Guest_Sauriann_*
  • Guests

Posted 19 June 2012 - 07:29 PM

Gradska uprava za saobraćaj NOVI SAD:
"Kako navode, primećeno je da građani ne poznaju pravila vožnje u kružnom toku, pa se dešava da u momentu kada bi trebalo da koriste unutrašnju traku, voze spoljašnjom. "Blic" prenosi da su zabeležene situacije kada se ispred raskrsnice stvaraju kolone zbog nemogućnosti ulaska u kružni tok, a pojedinci su vozili i u rikverc."
Rale (i vozači njegovog nivoa poznavanja pravila vožnje u kružnom toku) voze spoljašnjim krug koliko hoće dok ostali čekaju da uđu u isti u kolonama.
MILSLIM ŠTA NIJE JASNO? - ovo nisu paušala mišljenja!

#35 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 19 June 2012 - 07:37 PM

Ne, u redu je, ja ga razumem u potpunosti sada sta zeli reci. Teoretski bi trebalo da je moguce ali prakticno je tako nesto neostvarivo. Takva vrsta harmonije je nemoguca.

#36 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 19 June 2012 - 07:43 PM

Edit: Mada ovakva voznja (na koju Rale misli) podrazumeva samo jednu stvar: da su vozila unutar kruznog toka neprikosnovena tj. da uvek imaju prednost.

I da, jedno pitanje za Raleta. Ako vozilo iz unutrasnje trake kruznog toka (prilikom iskljucivanja tj. izlaska iz toka) udari u vozilo u spoljasnjoj traci kruznog toka (zbog toga sto ono pravi krugove), cija je onda krivica?

#37 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts
  • Alfa model:Alfa romeo 147 1.6 TS 105 CV 2003 5P

Posted 19 June 2012 - 07:45 PM

COOL down ,take a lemonade :ok:

#38 ser_rale

ser_rale
  • Alfista
  • 152 posts

Posted 19 June 2012 - 07:46 PM

Saurian, pusti ti novinske clanke i pesake samoubice. Ako nesto nije suprotno odredbama zakona onda je to ispravno. Posto tvrdis suprotno, potkrepi te tvoje tvrdnje nekim cvrscim dokazom i ja cu u potpunosti prihvatiti tvoje i Pejino misljenje.

#39 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 19 June 2012 - 07:52 PM

Au momci,polako :)
Kruzni tok na koji Toma misli je odllicno regulisan znacima,na ulazu sa svake strane,stoje stop i trougao,znamo svi sta to znaci,nailazi se na put sa pravom prvenstva prolaza,dakle,stani i cekaj da prodju oni koji imaju prvenstvo regulisano znakom.Iz KTa se izlazi sa desnim migavcem,i bez mnogo zadrzavanja.Dakle iako vozacima u KT dolaze sa desne strane,pravilo desne strane ne vazi,jer je stariji znak izricite naredbe.Rekoh,jedino je izuzeta da ja znam Autokomanda,i tamo se stalno cvrkaju,nikako da shvate da nema znakova,onaj u KT nije u prednosti,i one zdesna propusta!Ko bi i zasto vozao u krug???????

#40 Guest_Sauriann_*

Guest_Sauriann_*
  • Guests

Posted 19 June 2012 - 07:57 PM

Ma kakvo crno Pejino mišljenje.

Ja sam samo preneo šta su napisali iz Gradske uprave za Novi Sad koji su nadam se da se svi slažu relevantni. Ljudi su lepo naveli da pojedini vozači umesto da koriste unutrašnju traku voze spoljašnjom jer ne poznaju pravila vožnje u kružnom toku (faktički nisu sigirnu pa izbegavaju najkraće putanje kroz tok koje uključujeu presecanje traka. Od toga cvikaju sve žene i svi nevozači jer nemaju rutinu da se "upuste" u toku i kroz njega dinamično prođu).

Druže Rale - ti ne poznaješ pravila vožnje u kružnom toku: Ništa strašno, pomiri se sa tim, nisam ih i ja nekada znao.
Koliko si puta prošao i kroz koje sve kružne tokove. Imaš li kružni tok u svakodnevnom saobraćaju.
Gde si položio vožnju, odakle ti ta percepcija pravila??? MIslim nemoj da se ljutiš ali te je neko pogrešno naučio. Spoljni krug se korististi za produžetak pravo ili isključenje desno, nikako za vožnju u krug jer kružni TOK gubi smisao za sve ostale učesnike!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub