Jump to content

Photo

Alfisti From All Over The World - WELCOME

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 16 January 2013 - 11:31 PM

Takvo bi trebalo da bude shvatanje i poimanje foruma, medjutim...
Forumu su generalno mesto gde lljudi mogu da pricaju svasta i ostanu zivi a obuhvataju svakojaki tip karaktera. Od onih koji zele zaista da pomognu do hvalisavaca i onih koji misle da sve znaju. Kada to svi ukapiraju onda ce forumi biti mesto gde samo postoje sukobi misljenja u cilju poboljsanja rada istih i pomoci drugima a ne isticanju sebe ili svog znanja. Nazalost, ovo je zemlja Srbija pa isplivava onaj drugi tip ljudi a jos gore je to sta sada Alfu zbog preniskih cena vozi "i kuso i repato" pa se vise nista ne zna a pravi "Alfisti" su kategorija koja lagano izumire.

Dosta nih i ne poznaje pricu o tome kako se pozdravlljaju alfisti kada se susretnu ili manja alfa pretekne vecu a o nekoj ozbiljnijoj istoriji ne zelim ni da pricam.

P.S. Ponovo Tequila sunrise utice na moje pisanje :D .

#22 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 17 January 2013 - 02:05 AM

Bas zato sto je zemlja Srbija a ponajvise sto nam je prilikom predstavljanja posrednik internet kao takav, ne mozemo sve sto nam se servira da prihvatamo zdravo za gotovo osim ako zelimo tako? Ne znam Mr. Presidente ili Signore, koliko ljudi u zemlji Srbiji koji posteno zaradjuju hleb za svoju porodicu i delove za svoju "vrecu srafova" bilo vaspitani, ne vaspitani, skolovani ili ne, mogu da priuste sebi nov auto? Nemam dovoljno godina i nikad nisam bio u Italiji da vidim te aristokratske pozdrave "Alfista" u mimoilazenju. A zasto mislim da smo kao takvi najentuzijasticni "Alfisti"? Zato jer jedva sakupimo bedu za "skasanog" polovnjaka za kojeg nam svi govore da se manemo i da je sve drugo prihvatljivo, samo "njega" NE !!! Ali ne vredi, kad "nju" srce ili sta vec hoce. A to da li smo "dobri" ljudi ili bar malo losiji od tih "aristokrata" koji u svojim belim rukavicama podizanjem ruke ili svetla na svojim skupocenim, novim, statusnim simbolima, razmenjuju pozdrave, i mi koji se ovde malo nasalimo, ne moze da se utvrdi na papiru i to jos virtuelnom.

#23 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 17 January 2013 - 06:20 AM

Za pojedine je alfa statusni simbol a za druge stanje uma :P .

#24 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 17 January 2013 - 04:18 PM

Nadam se da se loše razumeo poslednji post @A.Varzi,ali bolje bi bilo da ne pišete dok pijete...

#25 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts

Posted 18 January 2013 - 12:25 PM

Ja ne vidim sta sam to lose upisao ili nekog uvredio a jos manje razlog za ovakav komentar. Slavio sam svoj rodjendan pa sam i pio, nisam vozio a nisam ni bio pijan. Ne razumem komentare. Ako pronadjete neku rec ili uvredljivu recenicu u mojim postovima ja cu se javno izviniti.

#26 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 18 January 2013 - 04:46 PM

Mir bre tamo!
Gospodine Varzi,nadam se da ćete nastaviti sa pisanjem :)

#27 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 18 January 2013 - 07:14 PM

Signore Varzzi! Vratite se! Ja se izvinjavam!

#28 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 18 January 2013 - 07:17 PM

Izvinjenja samo preko mene u evropskim novcanicama. :evilgrin0007:

#29 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts

Posted 18 January 2013 - 09:36 PM

http://www.youtube.com/watch?v=1ux1l4gkD8k
Ja se izvinjavam, al jace je od mene! :xaxa:

Forume generalno smatram prostorom u kome ljudi slobodne volje, neprimorani i sa casnom namerom iznose neke teze. Kako ne pokusavam da provedem revoluciju (bar sto se istorije Alfa Romea tice), i kako baratam cinjenicama koje su dostupne bar paru milijardi korisnika interneta (nisam dodao bas nista novo u svojim tekstovima), ne uspevam da sagledam ni uz najveci napor tacku u kojoj bi se fokusiralo poverenje u moje price. Kako mi se cini da premisa o sticanju te kvalifikacije izrecena u komentaru moderatora (sic), ne seze donju granicu ili dobrog vaspitanja ili neophodnog poverenja za dalji nastavak saradnje, zdrav razum mi nalaze da je smatram zakljucenom.
Srdacno
Varzi

#30 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 18 January 2013 - 10:40 PM

Izvinjenja samo preko mene u evropskim novcanicama. :evilgrin0007:

Dobro be, :D samo na pare mislis!

#31 Achille Varzi

Achille Varzi
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 20 January 2013 - 09:05 PM

Attached File  800px-Alfa_Romeo_Tipo_33_Stradale_Side.jpg   125.25KB   5 downloadsOK Naravno da prihvatam izvinjenje. Ne mislim da se dogodilo nista drasticno ili nepopravljivo. Hteo bih samo da iskoristim ovu priliku i da pojasnim ponesto od stvari koje smatram (naravno govorim u svoje ime) conditio sine qua non. Ovo je samo igraonica, forum u kome svi pricamo o stvarima za koje smo otkrili da su od zajednickog interesa. Mozemo da gresimo (a to nam se desava itekako), mozemo da pisemo neproverene stvari ( trudimo se sto manje), i normalno mozemo i trebamo da reagujemo na evidentne greske na koje nailazimo. Ono sto ne smemo nikako da radimo je da budemo prosti i uvredljivi a priori (pa ni sa razlogom), jer ponavljam ovo je samo razbibriga, zezalica u kojoj treba da uzivamo i mozda pomalo i obogatimo nase znanje o temi. Toliko. Zatim, primetio sam u ponekim komentarima neki socijalni zvuk, lament nad zemljom Srbijom i tako to. Odmah da razjasnim. Alfa Romeo nije nikada bila (i nece nikada biti) stvar elite. Ko je tako tumaci pogresio je forum. Drugo svako ima prava na sumnju i ako je gaji neka je drzi za sebe (ili neka je u privatnoj poruci prosledi tamo gde treba) jer (duboko verujem) svi ovde startujemo sa iskrenom zeljom da podelimo sa drugima ono sto smatramo zanimljivim ili znacajnim. Da objasnim jos jedan detalj. Posto shvatam da ono sto pisem ponekom moze da zvuci pretenziozno, reci cu sledece: mrzim sveznalice, mrzim profesore na datu temu i uopste "genijalce" svih vrsta (osim pravih genija) i zato, ukoliko neko oseti u mojim postovima slican zvuk, molim ga da poveruje da to nije namerno i da sam daleko od ideje da delim lekcije bilo kome. Bez lazne skromnosti, znam dosta toga i siguran sam da i mnogi od vas znaju mnogo toga takodje. Do sledeceg pisanja...

#32 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts

Posted 20 January 2013 - 09:16 PM

:ok: :ok: :ok:

#33 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts

Posted 20 January 2013 - 09:23 PM

Za pojedine je alfa statusni simbol a za druge stanje uma :P .

Odmah da razjasnim. Alfa Romeo nije nikada bila (i nece nikada biti) stvar elite.

E pa sa ovim sam se vec slozio :ok: .

#34 haris.miheljic

haris.miheljic
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:159 i 155

Posted 08 February 2013 - 01:59 PM

Pozdrav svim ALFISTIMA!
I ja sam novi na forumu ali sam zato stari Alfista.Trenutno imam 159-u i 155-u.Interesuju me servisi i dijelovi.Cesto idem za Novi Sad pa bih zamolio da mi predlozite neki dobar servis.

#35 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts

Posted 08 February 2013 - 04:36 PM

Harise dobrodosao. Imas temu sa servisima i delovima sirom Srbije pa pronadji sta ti je potrebno.

#36 zorandamljanovic

zorandamljanovic
  • Alfista
  • 36 posts
  • Alfa model:147 1.6 TS

Posted 27 March 2013 - 10:19 PM

eto, i posle nas čudi što nas niko ne voli :arflag: al` zato mi volimo ALFU!!!!!!

#37 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts

Posted 28 March 2013 - 04:09 PM

Attached File  800px-Alfa_Romeo_Tipo_33_Stradale_Side.jpg   125.25KB   5 downloadsOK Naravno da prihvatam izvinjenje. Ne mislim da se dogodilo nista drasticno ili nepopravljivo. Hteo bih samo da iskoristim ovu priliku i da pojasnim ponesto od stvari koje smatram (naravno govorim u svoje ime) conditio sine qua non. Ovo je samo igraonica, forum u kome svi pricamo o stvarima za koje smo otkrili da su od zajednickog interesa. Mozemo da gresimo (a to nam se desava itekako), mozemo da pisemo neproverene stvari ( trudimo se sto manje), i normalno mozemo i trebamo da reagujemo na evidentne greske na koje nailazimo. Ono sto ne smemo nikako da radimo je da budemo prosti i uvredljivi a priori (pa ni sa razlogom), jer ponavljam ovo je samo razbibriga, zezalica u kojoj treba da uzivamo i mozda pomalo i obogatimo nase znanje o temi. Toliko. Zatim, primetio sam u ponekim komentarima neki socijalni zvuk, lament nad zemljom Srbijom i tako to. Odmah da razjasnim. Alfa Romeo nije nikada bila (i nece nikada biti) stvar elite. Ko je tako tumaci pogresio je forum. Drugo svako ima prava na sumnju i ako je gaji neka je drzi za sebe (ili neka je u privatnoj poruci prosledi tamo gde treba) jer (duboko verujem) svi ovde startujemo sa iskrenom zeljom da podelimo sa drugima ono sto smatramo zanimljivim ili znacajnim. Da objasnim jos jedan detalj. Posto shvatam da ono sto pisem ponekom moze da zvuci pretenziozno, reci cu sledece: mrzim sveznalice, mrzim profesore na datu temu i uopste "genijalce" svih vrsta (osim pravih genija) i zato, ukoliko neko oseti u mojim postovima slican zvuk, molim ga da poveruje da to nije namerno i da sam daleko od ideje da delim lekcije bilo kome. Bez lazne skromnosti, znam dosta toga i siguran sam da i mnogi od vas znaju mnogo toga takodje. Do sledeceg pisanja...

Peace brate, mir. :arflag:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub