Jump to content

Photo

Alfisti From All Over The World - WELCOME

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 17 January 2010 - 03:19 AM

Hi ALFISTI!!! :D

I want to say hello and welcome to our new international members and encourage them take the full advantage of this forum and in the same time share your Alfa Romeo spirit with our people. Thanks everyone who visits our forum and we are looking forward to your participation in any of our sections!

WELCOME, once again. :arflag: :) :D

#2 hebla

hebla
  • Alfista
  • 6 posts
  • Alfa model:alfa romeo 33

Posted 26 January 2010 - 10:47 PM

Jos jednom da vam se zahvalim sta ste me primile u klubu...Mislim da svi znamo kakav je osecaj kad je covjek zaljubljen u svom ALFOM :D paaaaa...nemam sta jos reci osim hvala i nadam se da cemo se uskoro videti...veliki pozzz iz makedonija alfa tim :arflag:

:D

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,687 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 26 January 2010 - 11:01 PM

Ma kakvo zahvaljivanje! Dobrodosao!!!  :D

#4 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,105 posts
  • Pol:Female

Posted 26 January 2010 - 11:10 PM

I od mene bienvenutti amici!

#5 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,099 posts
  • Alfa model:Giulietta 1.4 Tb, ex 147 1.9 JTD

Posted 27 January 2010 - 12:03 AM

Добро дојдел, другар од Скопје! :D
Се извинувам поради мојот лош маредонски, не го зборувам најдобро, ами го разбирам. Мислам дека сите го малку разбираат, така да можеш слободно да пишуваш на својот јазик.
Ми е мило што имаме еден член от Македонија, се надевам наскоро ќе бидат уште повеќе.
Сеуште немам идено со мојата Алфа во Скопје, али бидејќи имам некоји пријатели таму, мислам дека тоа ке биде летово.
Поздрав од Ниш!
:D

#6 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 27 January 2010 - 12:55 AM

Dobrodosao hebla :D

Pozdrav za Makedoniju!! :D

#7 hebla

hebla
  • Alfista
  • 6 posts
  • Alfa model:alfa romeo 33

Posted 27 January 2010 - 07:58 PM

Momci momentalno i nie sme u izrabotka na prviot alfa romeo klub vo makedonija,pa taka da koga ke go zavrsime site ke bidete pokaneti na otvaranjeto... pozdrav :arflag :arflag :D :D))))

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,687 posts

Posted 27 January 2010 - 10:25 PM

dolazimo Hebla, sigurno! :)

#9 Tuah

Tuah
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:Alfa 75 TS, Alfa 33 Boxer 905

Posted 17 October 2012 - 07:06 AM

Greetings from Alfisti.my (Alfisti Malaysia). www.facebook.com/AROCKVMedia

#10 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 17 October 2012 - 10:55 AM

ooooo Hello!!! :arflag:

#11 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,074 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 17 October 2012 - 02:45 PM

hello from Serbia... :arflag:

#12 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,687 posts

Posted 17 October 2012 - 04:55 PM

hello, helooooo ....
Welcome dear friend!!! :arflag:

#13 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,920 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 17 October 2012 - 05:15 PM

How do you say hello my dear friend in Italian? :arflag:
Greetings from Serbia!

Edited by thedoctor, 17 October 2012 - 06:08 PM.

#14 los

los
  • Alfista
  • 1,377 posts
  • Interesovanja:za sve sto utice da auto bude jedinstven
  • Alfa model:alfa romeo 33 1.7 16v qv

Posted 17 October 2012 - 09:14 PM

ciao mio caro amico

#15 Achille Varzi

Achille Varzi
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 15 January 2013 - 09:03 PM

Uvek je nekako komplikovano predstaviti se. Hajde da probam ovako. Iako sam siguran da baratam Srpskim (zakleo bih se da nisam ispod proseka), nisam Srbin (bar ne za anagrafe) i uglavnom sebe opisujem kao Italijana sa najsrpskijim mogucim korenjem, ili kome je to draze Italosrbinom. Toliko smo slicni (osim jezika) da to i ne cini neku razliku. Druga okolnost koja me je privukla ovom forumu (uistinu dobio sam i neku vrstu poziva na saradnju), je taj neki kult Alfe koji gajite (gajimo) i koji je siguran zalog za pasiju za istinsko odusevljenje i cesto pad u mitomaniju kojoj podlezu Alfisti sirom sveta. (Nije badava Alfa lansirala Mito kao utehu). Stvari stoje ovako: Odavno vise nisam klinac, a kao takav sam podlegao sindromu Alfizma i do danas mi je dijagnoza nepromenjena. Bavio sam se pomalo autosportom (bez veceg i znacajnijeg doprinosa toj bransi (ovde je to bilo jos puuuno komplikovanije sto zbog konkurencije sto zbog svega ostalog) ali je Bog, ili ko vec odlucuje u njegovo ime, dopustio da se druzim i dugo i na raznim nivoima sa mirisom nagorele gume i ricinusovog ulja (tako je to bilo u moje vreme). Ziveo sam Golden Age Alfa Romea i tokom tih desetak godina bio u najblizem kontaktu sa Alfama (onim najozbiljnijim), bio sam prijatelj sa ponekim od Bogova (Chiti na primer) i drugar sa ponekim koji su bas znali da nagaze pedalu (Giunti na primer). Danas kada mi vreme izgleda sporije ali kada mu vec nazirem i kraj, volim da se igram sa svim tim secanjima, da ih delim sa klincima koji su isto kao ja jednom sanjali mehanihka cuda iz Portella. Nostalgija pomesana sa melanholijom daje miris tim mojim secanjima, pa ako ste raspolozeni ja sam spreman da tu i tamo podelim ponesto od svega sa vama. Miei cari Alfisti Serbi, sono davvero felice di aggregarmi a voi e viaggiare un po' insieme...
P.S. mozete slobodno da me pitate sve sto vam padne na pamet od nastanka Alfe pa do 1974 godine, kada prestaje moje aktivno druzenje sa automobilizmom. Kasnije je to samo neki opsti interes. Licno mislim da o TZ, GTA u svim verzijama, o 33, concept & dream cars, kao i Autodelti, uvek mogu da vam odgovorim ponesto, i ispricam nesto sto mozda niste znali...

#16 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 15 January 2013 - 09:25 PM

Dobrodosao medju nas najentuzijasticnije Alfiste, koji se grce krpeci svoje automobile ne bi li malo uzivali u osecaju posebnosti i dobroj i zabavnoj voznji. A, ne znam dal ce neko da vam potpuno poveruje u ovu vasu lepu pricu? ;) :arflag:

#17 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 15 January 2013 - 10:29 PM

Dobrodošli signore Varzi! Evo,za početak ja Vam verujem :arflag: A verovatno će se i OMP javiti da potvrdi autentičnost Vaših tekstova,pa bih pozvao sve članove foruma da ne ulaze u teorije zavere i na miru čitaju šta čovek piše,a ima toga dosta.

Još jednom dobrodošli na forum :ar:

#18 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 16 January 2013 - 12:43 AM

Ja se izvinjavam, al jace je od mene! :xaxa:

Edited by Zverco, 16 January 2013 - 12:44 AM.

#19 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,687 posts

Posted 16 January 2013 - 02:14 AM

Teorije zavere uvek postoje pa bez obzira kakve da su u pitanju.

Mislim da uopste nije potrebno imati poster na zidu kao Molder "I believe" vec je samo dovoljno prepustiti se prici jer nam secanja lagano klize iz ruku a vreme neumoljivo uzima svoj danak.
Istorija "Alfe" nije samo istorija jedne marke vec je mnogo sira nego sto to izgleda. To je istorija i nasledje cele grupe ljudi koje nije odabrana nasledjem niti geografskim poreklom, jos manje analizom DNK ili plavom krvlju, ona se ne deli po nacionalnoj pripadnosti ili opredeljenju, za to nije potrebno ikakvo dokazivanje vec samo ubedjenje i ponasanje. Da bi se postao deo nje potredno je samo deliti zajednicke stavove, entuzijazam i ponasanje grupe ljudi u svetu koja se ne poziva na nacionalnu pripadnost, boju koze ili politicko verovanje, dovoljno je reci samo "ALFISTI"!!! :arflag: :arflag: :arflag:

Pa smo zbog toga mi odabrali ime Alfisti Srbija a pojedini nas cak kopiraju smatrajuci da ga zasluzuju svojim postupcima i ponasanjem. Gospodo u mnogome gresite a pogotovu svojim nedavnim "timskim" postupcima. Mi mozda nismo brzi ali smo zato temeljni i ne delujemo impulsivno vec smireno i stalozeno, prastamo ali i ne zaboravljamo.

P.S. Preterano serem, izgleda da je tequila sunrise uzela svoj danak a vise o tome mozete videti u temi "Dobrodosli ... " i "Clanovi ... ".

I jos jednom najlepse zelje dobrodoslice nasem najnovijem clanu!!!

#20 Achille Varzi

Achille Varzi
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 16 January 2013 - 08:19 PM

Forume generalno smatram prostorom u kome ljudi slobodne volje, neprimorani i sa casnom namerom iznose neke teze. Kako ne pokusavam da provedem revoluciju (bar sto se istorije Alfa Romea tice), i kako baratam cinjenicama koje su dostupne bar paru milijardi korisnika interneta (nisam dodao bas nista novo u svojim tekstovima), ne uspevam da sagledam ni uz najveci napor tacku u kojoj bi se fokusiralo poverenje u moje price. Kako mi se cini da premisa o sticanju te kvalifikacije izrecena u komentaru moderatora (sic), ne seze donju granicu ili dobrog vaspitanja ili neophodnog poverenja za dalji nastavak saradnje, zdrav razum mi nalaze da je smatram zakljucenom.
Srdacno
Varzi
P.S. Inace sve detektive i inspektore upucujem na site Frank de Jonga o ETCC takmicenjima u godinama od 1969-1972. Vesti kao sto jesu, pronaci ce ponesto i o meni...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub