Jump to content

Photo

Alfa Romeo Brera

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,703 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 30 November 2009 - 04:14 PM

Na ovaj text sam se prvenstveno odlucio zbog razlike kod "originalnog" i modela serijske proizvodnje! Mnogi tu razliku nisu uocili ili za nju cak i neznaju.

Posted ImagePosted Image

Model Alfa Romea sa nazivom Brera je zvanicno prikazan marta 2oo5 godine na salonu automobila u Zenevi. To je oznacilo pocetak prodaje ovog alfinog modela.
Medjutim, model je kao koncep vozilo Italdizajna prikazan jos 2oo2 godine na istom salonu automobila gde je dobio opste odobravanje javnosti!

Posted ImagePosted Image

Brera objedinjuje dve najvece vrline Alfa Romea sportski duh i eleganciju u jedinstven i eksluzivan stil. Oblik, velicina i vozne karakteristike uradjene u savezu sa inzinjerima Alfe cine auto jos lepsim.

Brera je (2+2) kupe, duzine 4410 mm, sirine 1828 i visine 1422 mm iako dosta suzena u prednjem i zadnjem delu ostavlja utisak veoma kompaktnog automobila. Unutrasnjost modela istovremeno deluje skladno i prefinjeno. Ovo potice usled upotrebe najkvalitetnijih materijala i primenom nekih novih ideja kao sto su panoramski krov koji daje vise prirodnog svetla putnicima ostavljajuci osecaj unutrasnje prostranosti i jos naprednijeg izgleda.

Posted Image Posted Image Posted Image

Dostupna u tri nivoa stelovanja, Brera kupcima jos nudi tri vrste motora 2.4 Turbo dizel sa 2oo KS, i dva benzinska 2.2 JTS od 185 KS, kao i 3.2 motor sa 260 KS u kombinaciji sa automatskim ili sestostepenim menjacem.

Zajedno sa svim stvarima koje se ocekuju od Alfa Romea, ovaj automobil ima cetvorougaono prednje i multilink zadnje vesanje (stagod to znacilo dok ne nadjem nesto opipljivije). Udobnost je povecana ugradnjim Q4 sistema u nekoj od verzija. Brera takodje nudi elektronski sistem pracenja i kontrole parametara kocenja i stabilnosti na putu kako bi se povecao osecaj sigurnosti unutar nje.

Koncept vozilo Brera je u sebi imalo Maseratijev V8 motor sa oko 29o kW ili 390 KS.

Posted ImagePosted Image

Brera koristi GM/FIAT Premijum platformu na kojoj se zasniva Alfa 159. Nastala je kao zamena pomalo zastarelog GTV modela, a godinu dana kasnije, dakle 2006, je u serijsku proizvodnju usao model Spider (proglasen kabrioletom godine).

Posted ImagePosted Image

Inace "Brera" je ime poznate galerije u Milanu!

Vecina delova ovog texta su iz 2oo5 godine, tako da je dosta toga na Breri sada izmenjeno.  Nazalost, na osnovu pracenja raznih tema, moram potvrditi da je Brera zaista troma sa motorima manjim od 24oo kubika. Iskreno, ne bi se zalio da imam jedni takvu, pa makar bila i kornjaca! procenite sami, koji model je lepsi i originalniji!

Edited by Gocy, 30 November 2009 - 06:13 PM.

#2 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 30 November 2009 - 05:25 PM

Ja sam hteo da se posvetim pisaniji za ovaj model al pretece me gocy... ;)

Primer kako ja zamisljam pravu Alfu je ova Brera... Steta sto nije usla u proizvodnju u nepromenjenoj formi, ali takva je bila odluka kompanije... Mozda je mogla da se odradi bolja diferencija u klasama modelima i cenama...

Ovakva Brera bi idealno popunila prazninu koja je nastala izmedju 159 - 8C modela... Standardna brera je poprilicno slicna 159, a od nje odskace po ceni koja je skoro duplo veca [totalno neopravdano]... Kompromis je morao biti nadjen pa je napravljen pokusaj da se sporski auto spusti medju main stream vozace [kupce]... 8c je daleko iznad... Tuga :(

Prelep V8 :(

Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Malo Zvuka :)

Alfa Romeo Brera Concept

Slideshow

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub