Jump to content

Photo

Oseca se TNG u kabini

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 NemanjaN

NemanjaN
  • Alfista
  • 27 posts
  • Alfa model:146 2.0 Ti

Posted 19 August 2011 - 07:44 AM

Poštovani,

Pre par dana kupio sam 146 2,0Ti sa sekvent BRC Uređajem. Auto radi normalno, potrošnja je oko 11l plina, ali mi smeta sto se s vremena na vreme, pri laganoj vožnji, oseća plin u kabini, i kasnije kad izađem iz auta ostaje opor ukus u ustima jos neko vreme. Zanima me, da li je neko imao sličan problem i da li je rešavao sam ili kod majstora?

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 19 August 2011 - 07:46 AM

Jel se oseca ziv plin ili sagoreni?

#3 siki

siki
  • Alfista
  • 1,585 posts

Posted 19 August 2011 - 08:41 AM

QUOTE(Nesa @ Aug 19 2011, 08:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Jel se oseca ziv plin ili sagoreni?

evilgrin0007.gif Nešo,kakv je to živ plin-jel ujeda??

Šalu na stranu,ako se ne razumeš u plinske uređaje-vozi auto kod najbližeg servisera za plin!!!!!
Meni je bilo isto prošle godine-žena se stalno bunila kako oseća miris plina u kabini,ja joj kažem kako je utripovala i da nema veze sa vezom,jer sam pre toga servisirao klimu i ja njoj da je taj miris od klime.
Nakon par meseci vidim ja da me glava počinje boljeti,i ja osećam neki smrad al još ne sumnjam na plin i uređaj.Glavobolje postaju češće,pa ineke druge tegobe-šta se dešava nemam pojma?
Jedno veče se vratim iz grada i parkiram kola kod zgrade i ajd dok još motor radi(na plinu) da dignem haubu-imam šta da vidim i osetim-na crevu i šelni od isparivača do rejla pušta plin samo tako,ugasim auto i upalim samo na benzin-ništa nema,prebacim na plin ono opet-PROKLETA ŠELNA POPUSTILA,zamenim istu novom i to sa dva komada za svaki slučaj i rešen problem-a mogao sam da odletim na mesec da je došlo do neke veće koncentracije plina u motornom prostoru.
Kad voziš polako i gradska vožnja plin se nagomilava i ulazi kroz otvor za ventilaciju u kabinu-pri većim brziname ne,jer auto se dobro provetri.
Eto moje iskustvo,nadam se da će ti pomoći. eusa_clap.gif drinks.gif

#4 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 19 August 2011 - 09:06 AM

Ziv plin je onaj koji se nalazi u boci. Velika je razlika izmedju njega i sagorelog plina. Ziv plin moze da curi na boci,na cevima od boce do isparivaca,na isparivacu i na diznama za plin. Sagoreli plin moze da se oseca samo na izduvnoj grani. Znaci od pocetka izduvne grana pa sve do kraja,do zadnjeg lonca.
Nemanja idi do majstora,,tako ti je najbolje.
Ili ako bas hoces sam da resis problem uzmi penu za brijanje. Poprskaj sva creva i svaku selnu koja ima veze sa plinom. Naprskaj ceo isparivac. Ako negde pusta ziv plin pokazace ti. Ako nigde ne pusta onda ti je negde nagoreo dihtung grane ili ti je prso auspuh pa izduvni gasovi ulaze auto.

#5 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 19 August 2011 - 09:11 AM

A ti Siki skini cevku na Lancii koje dovodi plin od boce do isparivaca i stavi ruku da vidis sta je ziv plin i da vidis dali ujeda. Temperatura plina u boci je -70 stepeni,zadobices lepe opekotine. Samo je odsrafi na isparivacu kljucem 12 i stavi ruku.

#6 NemanjaN

NemanjaN
  • Alfista
  • 27 posts
  • Alfa model:146 2.0 Ti

Posted 23 September 2011 - 07:57 AM

kako su dosla hladnija jutra tako i koncetracija sagorelog plina u kabini je sve manja, skoro i da je nema. Dok vozim sa zatvorenim prozorima, ne oseca se nista u kabini, kako otvorim prozor tako smrad pocne da ulazi. Problem je sto imam dve rupice u prostoru rezervnog tocka gde se nalazi plinska boca, i odatle mi je uvlacio smrad sa aspuha u kabinu, od kad sam ih zatvorio, skoro i da sam resio problem.

Edited by NemanjaN, 23 September 2011 - 07:58 AM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub