Jump to content

Photo

Delovi za veliki servis AR 147

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 audiotek

audiotek
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 25 November 2009 - 11:35 AM

pre neki dan je poceo da mi se cuje jedan spanel dok je auto hladan pa hocu da zamenim kazis i spanele na 147. imate li neki predlog gde da uzmam delove i kod koga to da odradim?

#2 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 145 1.4 TS 103KS '99

Posted 25 November 2009 - 11:53 AM

Ja sam skoro narucivao iz BG-a delove.
Auto Ricambi prodavnica na Zemunu.
Kupovao spanere za pk kais ali za 145icu. Imaju i ove za zupcasti.

Mozes baciti pogled na ovu moju temu:

http://www.alfisti.r...p?showtopic=103

Mada delove ces lako naci i kupiti, ali problem je naci dobrog majstora koji zna da ti zameni zupcasti da ti razubi i dobro uzubi auto, jer moze da se desi svasta ako ti majstor ne uzubi dobro auto, moze i namerno da te pojebe ako hoce pa da radis posle jos veci servis. Srecno sa trazenjem majstora. Ja znam jednog dobrog kontaktiraj me na PM ako zelis, a i ne znam odakle si posto ne pise na profilu.

#3 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 25 November 2009 - 12:02 PM

pre neki dan je poceo da mi se cuje jedan spanel dok je auto hladan pa hocu da zamenim kazis i spanele na 147. imate li neki predlog gde da uzmam delove i kod koga to da odradim?

audiotek, jel se cuje na PK kaisu(onaj sto okrece alternator, klimu...) ili zupcastom? Ako je na zupcastom, nemoj mnogo da cekas, da se slucajno ne desi da pukne kais. Sto se tice delova preporucio bih ti AP sport u Obilicevom vencu, a za zamenu ne bi trebalo da bude problem, eto mozes da kontaktiras Nesu da te uputi kod majstora u Brzom brodu ako se ne varam.

#4 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts

Posted 25 November 2009 - 12:11 PM

Vlado gresis zamena jeste najveci problem delovi su najmanji problem. Pre nego sto odes kod majstora moj savet je da proveris sve i da se dobro raspitas. Imas u Prokuplju dobrog majstora Maslak koji odlicno radi Alfe i to je provereno sa moje strane, za ostale ne znam.

Evo u ovom postu imas link ka METEOR katalogu koji su uglavnom jedan od jacih distributera ali ne znam da li imaju prodaju na malo:

http://www.alfisti.r...a...post&p=2845

E da prvo lociraj da li je u pitanju spaner zupcastog ili pk kaisa ili je mozda nesto trece neki lager na necemu.

#5 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts

Posted 25 November 2009 - 12:16 PM

Ja sam mislio da je zamena kaisa rutinska operacija. Bar je tako kod JTD-a. :neam:

#6 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts

Posted 25 November 2009 - 01:36 PM

Zamena PK kaisa jeste rutina i to moze svako da zameni sam, ali zupcastog na TS motorima nije, potreban je i odgovarajuci alat. Ne znam kako je na JTD motorima.

#7 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts

Posted 25 November 2009 - 01:44 PM

Da, sad sam se setio da je funalfe imao problem sa uzubljivanjem.

Kod jtd-a je prostije.

#8 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 25 November 2009 - 05:22 PM

Lanmi otkad se ti toliko razumes u kola? U mehaniku mislim?
audiotek kazi nam odakle si da bi mogli da te uputimo kod dobrog majstora?

Edited by Nesa, 25 November 2009 - 05:28 PM.

#9 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 25 November 2009 - 06:52 PM

Čovek je iz Leskovac,kolko znam.

#10 LanMi

LanMi

Administrator

• Alfista
  • 630 posts

Posted 25 November 2009 - 07:36 PM

Lanmi otkad se ti toliko razumes u kola? U mehaniku mislim?

Ako ti treba neki laksi servis bez dodatnog nekog alata mogu da odradim. Inache ja sam inzenjer elektronike tako da...

Nije problem nista nauciti, ima puno workshop manuala dovoljno je engleski da znas samo.

Dovoljno je imati dobru osnovu i materiju, a sve ostalo je laganeza. Jedini problem je alat i da negde malo samo pokupis iskustva i postajes profi mehanicar.

Inache imam i radionicu sa kanalom. :neam:

#11 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 25 November 2009 - 07:41 PM

Još ako imaš manual za određeni auto,ništa lakše.Sve lepo piše,a ima i slike.

#12 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 25 November 2009 - 09:00 PM

Ako ti nije daleko Beograd.....bilo koji od majstora koje sam navela u temi odrzavanja i neces pogresiti.Meni je 147 doveo u red majstor iz Roda servisa,i zaista su vrlo profesionalni.

#13 audiotek

audiotek
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 26 November 2009 - 01:15 PM

hvala vam na odgovorima, sad sam jos u vecoj dilemi:) iz leskovca sam, tako da nis i prokuplje nisu problem. sad vise nisam siguran sta se cuje, dal je spanel na zupcastom ili ne. cuje se kad je auto hladan, i to bas jako, a kad se zagreje skoro da i ne mogu da primetim nista. zvuk dolazi s leve strane motora al ne mogu da budem siguran odakle tacno. jel moze majstor to samo na osnovu zvuka da zakljuci?

#14 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 26 November 2009 - 01:41 PM

Moze,ali tesko. Zvuk se prenosi i onda nezna sta ne valja. Jel si ti siguran da je spaner na zupcastom?
Mozda se cuje lager alternatora? Varijator isto hoce da se cuje kad je auto hladan.
Ako nisi radio veliki servis do sad nebi bilo lose da skupis pare i zamenis sve spanere,kaise i vodenu pumpu.
Posle toga si miran barem 50000-60000km.

Edited by Nesa, 26 November 2009 - 01:44 PM.

#15 audiotek

audiotek
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 26 November 2009 - 01:53 PM

nisam siguran sta se cuje, pretpostavljam da je spanel na zupcastom jer je auto presao 110000 a nije mu menjan kais, pa bi u svakom slucaju to trebao da uradim, s tim sto sam hteo da sacekam prolece al me sad brine ovaj zvuk pa cu mozda da ubrzam. a koliko mi para otprilike treba za sve to, za ruke i delove?

#16 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 26 November 2009 - 02:03 PM

To ce najbolje Mimmy da ti kaze,ona je skoro radila servis na njenoj 147.Moj ti je savet kad radis to da zamenis sve,jer veliki servis se ne radi stalno. Ja stvarno neznam cene za taj auto.
I nemoj da se igras,preso si dosta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub