Jump to content

Photo

Teške saobraćajne nesreće i pouke izvučene iz njih...

• Please log in to reply
360 replies to this topic

#1 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 08 November 2010 - 05:28 PM

Otvaram novu temu u kojoj ćemo se informisati o katastrofama na putevima Srbije i putevima susednih država. Informacije radi, ali i radi podsećanja na to šta može da izazove trenutak nepažnje, loša procena, nesavesni vozač koji ide u susret, splet loših okolnosti i druge stvari zbog kojih je danas "krajputaša" u Srbiji više nego onih pravih iz prvog svetskog rata... Da podsetim na to da su samo u toku meseca septembra ove godine na putevima Srbije poginule 73 osobei!

Ipak, prva od crnih vesti na ovom forumu nije na račun nesavesnih vozača, već na račun nesavesne države koja ne brine dovoljno o svojim saobraćajnicama, što je takodje čest uzrok stravičnih nesreća. Odgovaraju li oni nekome???

"Poginuo izbegavajući srnu"

Dvadesetogodišnji Boris Kuburović iz Bačke Palanke udario je "pežoom" u bok međugradskog autobusa na regionalnom putu Bačka Palanka - Sombor.

Do nesreće, nedaleko od naselja Majur, došlo je juče oko 5.20, kad je "pežo", kojim je upravljao Kuburović, iznenada prešao na levu stranu puta i s boka udario u autobus bačkopalanačkog "Dunavprevoza", kojim je upravljao 54-godišnji G.M. iz Plavne.

Dežurni sudija u Bačkoj Palanci Dragica Medan, koja je izvršila uviđaj, kaže da je na mestu nesreće pronađena mrtva srna.

"Mrtva srna će takođe biti obuhvaćena istražnim radnjama. Na oba vozila je pričinjena velika materijalna šteta i ona su upućena na vanredni tehnički pregled, a krv oba vozača je poslata na analizu", rekla je Medanova za lokalne medije.

U autobusu se u trenutku nesreće nalazilo dvadesetak putnika, ali niko od njih nije povređen.

Izvor: http://www.mondo.rs/...ajuci_srnu.html

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 03 December 2010 - 12:49 AM

Znam da bi Deki ovako nesto obavezno ubacio a od ovako neceg covek samo da se najezi ...
Zbog toga uozoravano: P A Z L J I V O ! ! !

Auto sleteo sa mosta, poginula devojka

Dvoje inženjera "Alpine" sletelo sa mosta kod Beške. Poginula Ivana Jakovljević. Miloš Kolarić teško povređen

NOVI SAD - U teškoj saobraćajnoj nesreći na gradilištu novog mosta kod Beške u ponedeljak oko podne, na licu mesta ...

Vise o ovom na: http://www.novosti.r...-osoba-poginula

Zaista jezivo!

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 03 December 2010 - 01:05 AM

Nemojte misliti da sam veceras lose raspolozen pa postavljam ovako nesto, samo Vas u ime uskog kruga ljudi koji vodi ovaj forum molim i savetujem da
P A Z L J I V O V O Z I T E ! ! !

Suvozač poginuo, vozač teško povređen

Putnik u “pežou 206” poginuo je, dok je vozač teško povređen sinoć oko 23 sati u ulici Milutina Milankovića, preko puta "Super Vera", pišu beogradski mediji.

Nesreća se dogodila kad su se njihova kola, dolazeći iz Jurija Gagarina, više puta prevrnula, a zatim udarila u električni stub u ulici Milutina Milankovića, preko puta marketa “Super Vera”, piše ''Blic online''.

Vise o ovom na linku: http://www.vesti-onl...-tesko-povreden

#4 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 05 December 2010 - 09:24 PM

http://www.youtube.c...feature=related

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts

Posted 16 December 2010 - 01:54 AM

http://www.kurir-inf...oznje-64748.php

BEOGRAD - Instruktor vožnje auto-škole „Delfin“ iz Mirijeva je poginuo, dok je učenik Nikola J. (18) ostao nepovređen u nesreći koja se dogodila sinoć oko 22 sata na autoputu Beograd-Šid, nedaleko od benzinske pumpe „Zmaj“.

Kako nezvanično saznajemo, Nikola J. je u jednom trenutku izgubio kontrolu nad vozilom i udario u metalni stub pored puta. Od siline udarca „jugo“ se okrenuo za 180 stepeni. Instruktor je poginuo na mestu jer je sedeo na desnoj strani, koja je potpuno uništena. Učenik je bez vidnih povreda kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar ne pregled.

#6 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 19 December 2010 - 07:39 AM

Čitao sam to o pogibiji instruktora vožnje. Mislim da taj dečko nikada neće voziti auto... trauma za čitav život :arflag:

#7 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 04 January 2011 - 07:52 PM

Katastrofa....

http://www.polovniau...meo_156_16ts/#2

#8 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,114 posts
  • Pol:Female

Posted 04 January 2011 - 08:00 PM

Oštećen???Pa čoveče božiji,ovo ne da je havarisano,nego nema više kuda.Šta li joj se mučenici desilo........

#9 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 279 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 05 January 2011 - 10:22 AM

Uhuhu al ga je ovaj spakovao! Moram da ga nadjem gde je da pokusam da izvucem motoric za brizgaljke.Mislim da nece primetiti :clapping:

#10 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 09 January 2011 - 01:41 PM

Sudar golfa i autobusa - dvoje mrtvih

09. januar 2011. 08:59 > 12:18

Dve osobe su izgubile život, a jedna je teško povređena u sinoćnjem sudaru "golfa" i autobusa u mestu Ušće, na magistrali Kraljevo - Raška.

Poginuli su vozač "golfa" Milivoje Gajović (51) iz Ušća i njegova ćerka Milica (10), a sin Radovan (15) je teško povređen.

Prema rečima portparolke Policijske uprave Kraljevo Kristine Nikolić, "golf" novopazarskih registarskih oznaka kretao se iz smera Raške, a autobus pirotskih registracija, vlasništvo firme "Deliks" iz Novog Pazara, kretao se iz smera Kraljeva.

Attached File  Golf.jpg   74.46KB   55 downloads

Do sudara je došlo na izlazu iz varošice Ušće, kod kafane "Fontana".

Saobraćaj na Ibarskoj magistrali bio je u prekidu tri sata i normalizovan je rano jutros, oko dva sata posle ponoći.

(Tanjug)
http://www.mondo.rs/...oje_mrtvih.html

Edited by idekius, 09 January 2011 - 01:41 PM.

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts

Posted 22 January 2011 - 03:31 PM

Jedan poginuo, četvoro povređeno u „pežou"
Milan B. (32) iz Niša poginuo je, dok je četvoro njegovih prijatelja teško povređeno u saobraćajnoj nesreći u niškom naselju Jagodin mala.

1
Tragedija se dogodila oko 5.30 časova ujutro na raskrsnici Nišavske i ulice Vojvode Mišića. - „Pežo" kojim je upravljao Milan B. i koje se kretao ulicom koja ima pravo prvenstva prolaza, udario je u autobus „Nišekspresa" koji je vozio Radiša Č. (55). Vozač „pežoa" preminuo je na licu mesta, dok su njegovi saputnici Milena M. U., Marija M. (21), Milan P. (31) i Zoran Đ. (26) sa teškim povredama prebačeni u niški klinički centar - kaže sagovornik Pressa iz istrage.

Jedna od stanarki okolnih zgrada kaže da ju je probudio jak prasak.

- Čula sam jak udarac, pa sam ustala i pogledala kroz prozor. Videla sam „pežo" čiji je prednji deo bio potpuno smrskan i autobus. Čula sam zapomaganje neke devojke - kaže naša sagovornica.

Dragana Nikolić, rukovodilac službe za odnose sa javnošću u „Nišekspresu", kaže da se okolnosti nesreće još utvrđuju i da je njihovog vozača policija zadržala u pritvoru.

- Autobus koji je učestvovao u udesu krenuo je iz garaže do autobuske stanice radi preuzimanja putnika. „Pežo" mu je dolazio u susret i prilikom skretanja našeg autobusa udario ga je u bok. Izražavamo najdublje saučešće porodici poginulog mladića. Istraga će pokazati kako je do nesreće došlo. Ono što možemo da kažemo u ovom trenutku je da naš vozač nije bio pijan - kazala je Nikolićeva.

Vozač autobusa saslušan je u niškoj policiji.

- On je kazao da se „pežo" kretao veoma brzo, možda i više od 80 kilometara na čas i da je imao upaljen žmigavac. Vozač autobusa je rekao da je očekivao da će „pežo" skrenuti, a oni su nastavili pravo i zabili se u autobus. Udarac je bio toliko jak da su dve devojke ispale iz vozila zbog čega su zadobile teške povrede glave - kaže naš izvor blizak istrazi.

Troje najteže povređenih zadržano je na lečenju na Neurohirurškoj klinici u Nišu.

http://srb.time.mk/r...3f2b/index.html

U sustini ovde je veoma lose resena raskrsnica, zbog toga pazljivo!!!!

#12 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 22 January 2011 - 03:56 PM

U toj raskrsnici sam se i ja razmišljao ko ima prednost! Autobus se zeznuo jer je očigledno mislio da se kreće putem koji ima veći značaj, što je i meni bilo logično. Medjutim, pošto signalizacije nema, primenjuje se pravilo desne ruke po kojem je nesrećni vozač Peugeota bio u pravu...
Neko bi zbog ovoga trebalo da odgovara, a taj neko nije (samo) vozač autobusa...

#13 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 24 February 2011 - 09:18 PM

Nek je laka zemlja mom kolegi i prijatelju Ljubi i nek pociva u miru!!!!!

http://www.kurir-inf...-nisu-76712.php

#14 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 25 February 2011 - 02:37 AM

Sa BMW-ima imam veliko iskustvo i baš ih volim. Odličan auto i briše kao blesav. Samo... uopšte nije za ovakvo vreme, kao i svi automobili sa jakim motorom i zadnjom vučom u kombinaciji sad.gif
Pogotovu ako ne vpziš već se iživljavaš. Eto... čoveku je poginuo suvozač. Samim tom je ostatak njegovog života noćna mora sad.gif

Edited by idekius, 25 February 2011 - 02:40 AM.

#15 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts

Posted 10 March 2011 - 05:26 PM

#16 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 10 March 2011 - 07:08 PM

Gocy, prvi snimak jeste jeziv, ali itekako istinit. Mi matoriji to znamo odlično, a može da zna i svako ko čita vesti.
Ne plaši me toliko sopstvena pogibija, koliko me plaši mogušnost da strada saputnik, pešak, osoba u drugom automobilu mojom krivicom, a ja preživim. Najgora kazna!!!
Invaliditet je takodje strašna kazna sad.gif I ne dešava se nekome tamo, već se itekako dešava.
Svi mi teško odolimo da se ponekad ne ponašamo kao budale... ali je stvarno glupo uništiti i svoj i tudji život zbog trenutka gluposti i lakomislenosti.

Oni koji misle: "Ja mnogo dobro vozim i meni to ne može da se desi..."... ti su najopasniji.
Nameće se pitanje: -Kako smanjiti broj saobraćajnih nesreća i samim tim stopu smrtnosti i invaliditeta u Srbiji?

Nešto je do nas, nešto je do države. Mislim da bi država morala da uloži novac u saobraćajnice i učini ih bezbednim, kao i u sredstva za kontrolu saobraćaja (kamere) i da nadje način da obezbedi sprovodjenje zakona. Zakon je dovoljno dobar. Svaki zakon je dovoljno dobar, samo ga treba sprovoditi!!!
Eto, ljudi i dalje registuruju automobile tako što tehnički prodju "na vezu". Znam za slučaj svog prijatelja koji je nedavno uradio tehnički pregled bez da auto uopšte odveze smile.gif
Znači, uz pomoć štapa i kanapa je kod nas i dalje moguće registrovati auto sa neispravnim sistemom za upravljanje i kočenje! OPASNO PO ŽIVOT!!! I SVOJ I TUDJ!!!

Nadam se da su obuku vozača podigli na viši nivo (vratili na stari, jer se nekada polagalo po deset puta, a dozvole nisu delile kao bombone). Veliki broj onih koji su položili poslednjih godina su opasni i po sebe i po druge, jer u auto školi nisu naučili ništa!
Sistematski pregled vozača. Ne znam šta rade neuriopsihijatri, ali vozačka dozvola u rukama pojedinaca koji danas krstare putevima je zapravo dozvola za ubistvo i samoubistvo. Emocionalno nezrele osobe ne bi smele da voze, a sistematski pregled vozača bi obavezno trebalo obavljati na barem deset godina.

Šta rade naši policajci? Često sam svedok nasilničke vožnje na ulicama Niša. Vide li oni to? Šta čekaju? Da nastrada npr. neko nedužno dete, pa da reaguju onda?
Mnogo bi pametnije bilo da motre na one koji višestruko prekorače brzinu u sred grada, na one koji pretiču preko pune linije, voze pod dejstvom alkohola... umesto što se bave prslucima, kutijama prve pomoći itd...

#17 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 10 March 2011 - 07:47 PM

Uf video sam gomilu bajkerskih klipova sa nesrecama, ali ovo je totalno ludilo... Automobili imaju mnogo vecu kineticku energiju i kada nije pod kotrolom nastaje haos sad.gif

Imam obicaj da mislim da nije auto/motor ili sta god ono sto ubija nego onaj iza volana, ali i to se nekad demantuje i zavisi od puke srece...

Stvarno sam se najezio posle ovog prvog Gocijevog klipa... sad.gif dobar reminder... sleep.gif

Vozite pazljivo i postujte sebe i druge.... unsure.gif

#18 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 10 March 2011 - 10:22 PM

Gledao sam već ovo. Jezivo ali poučno. I tako istinito, da stvarno treba da se mnooogo razmišlja na tu temu.

#19 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 10 March 2011 - 10:32 PM

ovo shto je goci postavio treba u svim auto shkolama uvesti pre nego i krenu da polazu testove ali minimum sat vremena da gledaju.i to nesrece sa teshkim povredama,amputacije,pogibije i ostala sranja koja proizilaze kad tata sinu ili cerci kupi dzipa ili BMW pa onda se on kurchi pred drushtvom. igrom sluchaja moj komshija drzi auto shkolu u koju je i moja zena ishla.pojma nema da vozi,a polozila sve iz prve. e to meni nije jasno nikako?kako ti ljudi koji sve to kontrolishu nemogu da utuve sebi u glavu da je tu problem najveci. i onda drzava po nama koji vec vozimo ihaahaaj plati ovo plati ono,kupi ovo kupi ono,a o bezbednosti ni rechi. pa moj zet je proshao teh.a nije ishao na njega.
- shta da vam kazem,kad bi ovako neshto preziveo od strane neke budale sahranio bi ga pre dolaska i policije i prve pomoci.a x puta sam istrchavao iz kola da im se naj... mile mame.pa to je strashno ko sve danas vozi i shta vozi. angry.gif

Edited by pejo, 10 March 2011 - 10:33 PM.

#20 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 10 March 2011 - 11:45 PM

QUOTE(pejo @ Mar 10 2011, 10:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...moj komshija drzi auto shkolu u koju je i moja zena ishla.pojma nema da vozi,a polozila sve iz prve. .

Te vlasnike auto škola, koji su tako delili dozvole, sve treba obesiti za primer po trgovima (u stvari ne za primer, već za mu*a!)! Takvu dozvolu ima i moja devojka i moja sestra. Ljudi delili dozvole, da bi zbog niskog kriterijuma pokupili što više polaznika... Neverovatno sad.gif
Ljudi koji krenu u auto školu, ili oni koji krenu da razmišljaju o polaganju bi trebalo da razumeju jednu stvar: -Nije svako za vožnju i ne mora svako da vozi! Nije sramota nemati dozvolu. Neki ljudi jednostavno nisu za vozače i to nije nikakva sramota. U vreme kada sam ja polagao (1991... 21-og ovog meseca slavim dve decenije vozačkog staža) se išlo sa svesčicom u večernjim časovima na teoretsku nastavu u auto školi. Pa je išpao probni test, pa glavni test, pa polaganje vožnje. Ne mali broj je završio testove, pao na vožnji nekoliko puta i odustao... Ili dokupio dodatne časove, pao još koji put, pa odustao. Teško se dobijala dozvola, ali ne zato što je neko nekoga hteo da maltretira, već zato što tako treba i tako mora, ako nećemo pokolj po ulicama.

Pogledajte šta rade novopečeni vozači koji su dobili dozvolu na lepe oči. Najopasniji su na kružnim tokovima, raskrsnicama i drugim mestima gde treba ispoštovati neko pravilo i znati ko ima prednost. Od kad ovako voze po gradu, dobro pazim i tamo gde imam prednost. Upletu se i časkom se pojavi neko tamo gde u datom trenutku nipošto ne bi smeo da bude!

Našu slobodno može da se kaže nesavesnu državu ne bih da komentarišem. Našoj saobraćajnoj policiji je izgleda do para, a ne do čuvanja života. Oni prvi često daju loš primer kršeći propise službenim vozilima bez uključene rotacije... Lep primer daju... nema šta...

Takodje ne bih komentarisao ni neostvarene vozače formule 1 koji svoje znanje demonstriraju u naseljenim mestima pokušavajući da sebe, ili nekoga drugoga ubiju, ili učine invalidom.

Za prolazak kroz crveno svetlo koje gori duže od dve sekunde bih dozvolu oduzimao DOŽIVOTNO! Bez prava na ponovno polaganje! Ako prodješ kroz jasno crveno svetlo svesno i namerno, ili si lud, ili želiš da nekoga ubiješ, ili osakatiš. Sebe, ili nekoga ko to ničim nije zaslužio! A to klinci inače rade, posebno noću...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub