Jump to content

Photo

Alfa Romeo GT

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#121 Dannie1981

Dannie1981
  • Alfista
  • 52 posts
  • Pol:Female
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.6 ts

Posted 30 January 2017 - 06:20 PM

Ove slike samo govore u prilog tome koliko je Alfa bezbedan auto. 

#122 Vule

Vule
  • Alfista
  • 562 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 31 January 2017 - 03:39 PM

jbm li ga dal zavisi od primerka do primerka,dal od ugla pod kojim pogodi,ali 156-147 neke su bile katastrofa a neke su ostale sa netaknutom kabinom dok su neke bile bukvalno otkinute po pola,da ne verujes...A  GT je izgleda daleko bolje odradjen od njih.

#123 nikolans

nikolans
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 30 July 2017 - 12:09 PM

Pozdrav svima.

Pročitao sam par tema na forumu koje se bave GT-om, pa pošto mi je GT prvi na listi za kupovinu a nisam vozio Alfu do sada, hoću da na ovoj temi pitam i beležim sve što se tiče GT-a u Novom Sadu.

Drugi izbor su mi redizajnirani 147 i 159, ali o tome teak ako odustanem od GT-a.

Pre nego što pređem na detalje da nešto bude jasno - GT ne kupujem glavom nego srcem, što možda ne valja... ali sve jedno :D

Dakle, ono što me zanima je:

• Alfa Romeo GT 2.0 JTS automatik. Dizele ne gledam (jednostavno stvar mog ukusa), a ako baš moram pogledao bi i neki manuelni benzinac.
  • do 4,000 € , jer jednostavno znam da ću morati još da ulažem ako ga kupim ovde i probam da sredim i dovedem u dovoljno savršeni red
  • bez plina, ako to uopšte mora da se navede

E sad, trenutno ima dva oglasa baš za ovo što tražim:

• https://www.polovnia...omeo-gt-bertone
    • Ovaj se "vuče" po oglasima jedno 6-8 meseci sigurno, od kad ga pratim. Dobro je što je vlasnik i što ga je vozio. Nije tek uvezen stranac kome ni vlasnik ne zna šta fali. Od oštećenja vlasnik prijavljuje naprslu šoferku (nisam pregledao koliko je ozbiljno) što računam u planirani trošak, ako zatreba. Ovo mi zvuči kao manje više realna opcija (savet je, normalno, dobrodošao), ako sve ostalo bude manje više u redu.
  • https://www.polovnia...5/alfa-romeo-gt
    • "Mačka u džaku" iz Švajcarske sa mnoooogo sumnjivom kilometražom. Ovo ili znači da je krš koji je više sedeo u garaži/kod majstora nego što je vožen, ili je neko bio baš bezobrazan kod vraćanja kilometraže. 75.000km za auto star 12 godina sa takvom cenom je totalno nelogično. Plus, vidi se da mu je hauba iznad prednjeg desnog fara malo zgužvana (slika dole). Ovo mi pali sve crvene lampice da nešto tu ne valja. Ovo bi jedino gledao sa mojim majstorom (nije za Alfe, ali može lako da prepozna krš).

f275ed3949e9-800x600.jpg

Sad ono glavno...
Pitanja pre kupovine:

• Prvo me zanima dobar i pouzdan Alfa Romeo servis u Novom Sadu koji radi GT. Nisam baš ovca za šišanje ali neću ni da štedim ako znam da je servis dobar i pouzdan. Za dobar rad plaćam, za loš... pa već kako mi je raspoloženje tog dana. Nek je i zvanični servis, sve dok korektno rade. Idealno bi bilo Novi Sad, da ne moram da ga vozim za Beograd svaki put kad mi zatreba nešto da sredim (ili kad, da je sreće da neće ali ipak, totalno crkne), ali za stvari koje se ne rade često i traju i Beograd dolazi u obzir. Dakle, prvo iskustva sa servisima iz Novog Sada, da bi komšijama mogao da približim Alfu :) 
  • Pošto je GT pravljen na platformi 156/147, mehanički ne bi trebalo da imam mnogo većih problema nego sa tim modelima. Za ovo mi treba potvrda nekoga ko ima GT. Malo mi nije jasan ovaj 2.0 JTS, jer je osvežen u odnosu na onaj iz 156, pa ne znam da li "paše" ili je potpuno posebna priča.
  • Posebno me zanimaju iskustva sa servisiranjem ili menjanjem delova sistema transmisije i motora, pošto je to realno najskuplje i jednostavno mora da radi savršeno da bi bio siguran u svoj auto.
  • Preporuka za prodavnice delova za GT. Ako imaju web sajt sa cenama još bolje. Za početak me interesuje koliko košta i gde bi bilo najbolje da promenim šoferku na onom iz prvog oglasa.
  • Cene velikog i malog servisa za GT (i gde je rađen), bez obzira na model.
  • Česti problemi i na šta posebno da obratim pažnju kad gledam da kupim GT.
  • Ako iko ima cene delova i servisa bilo kog tipa, dobrodošao je da prenese ovde. Svaka informacija je korisna... da li je ugrađeni deo bio nov/polovan/repariran, kod koga je rađen, kolika je cena+ruke,... bilo šta.

Znam da ću sa benzincem (a posebno automatikom) da ostanem duže vreme, jer ih je suviše teško prodati, pa baš zbog toga hoću da vidim da li je realno da razmišljam o GT-u u Novom Sadu ili ne. Najgora situacija je da imam auto koji sam kupio srcem, a da više ne radi nego što radi.

#124 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,085 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 30 July 2017 - 07:04 PM

http://www.alfisti.r...-alfa-romeo-gt/

http://www.alfisti.r...na-mito-ili-gt/

#125 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,763 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 30 July 2017 - 10:42 PM

Kao sto rekoh u onoj drugoj temi. Sve je vec ispricano i ne zelis da se pomucis uopste ali evo ti ....

- GT automatik, postoji ali veoma retka

- GT automatik pa jos benzinac, jos redja

- GT JTS, ne gledaj jer te taj motor ne zanima, ako zelis bas benzinca onda trazi sa 1.8 motorom i oni su takodje retki

- Vesanje, 9o% delova je isto kao na 156 i 147

- Motor, 1.8 TS i JTD motori dele iste kompnente kao i u modelima 156 i 147

- Delovi, mislim da AP Sport ima on line cene ali se nesto moze naci i jeftinije

- Problemi, pa nista vise nego li kod ostalih modela (veci je problem naci delove karoserije (far, branik, stopku, mrezicu ... ) nego li delove motora i menjaca

- Servis u Novom sadu? Ti bi i kafu da ti skuvam dok ovo citas? Vecina mehanicara je ovladala cesto zastupljenim modelima Alfe pa i to vise nije problem

- Ponovo, Ne gledaj JTS

I da, prilikom kupovine Alfe glava se retko slusa ... :banghead:

:clover: :clover: :clover:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub