Jump to content

Photo

Alfa Romeo GT

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 KingD

KingD
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:/

Posted 08 May 2011 - 03:37 PM

Dragi clanovi,

Pre svega da vas pozdravim posto prvi put postujem i zahvalim na paznji koju cete eventualno posvetiti mom topic-u.

Potrudio sam se da uzduz i popreko pretrazim postojuce teme i nisam uspeo da pronadjem neku diskusiju vezanu za model GT. Ukoliko sam nesto propustio, izvinjavam se i cenicu link...

Anyway, apsolutno sam zaljubljen u Alfu GT. Cak bi to stanje opisao opsesijom smile.gif Mada kada vidim vasu strast, sve mi je jasno...
Konacno, odlucio sam se da nagradim sebe sa jednim primerkom, i potrebni su mi vasi saveti/uputstva/misljenja i sl.

Nikada nisam vozio Alfu (moje intimiziranje sa automobilima je pocelo sa Opelom i tu se nadam se i zavrsilo), cak ni kupovao polovan automobil, tako da je svaki savet dragocen.

Spreman sam otprilike potrositi oko 7k na GT uprkos "savetima" okruzenja koje to naziva samoubistvom. Medjutim, posto sam apsolutno vizuelno orjentisan (sto bi rekao jedan vas clan - idem srcem ka lepoti), spreman sam na odredjene zrtve zarad cilja.

Dugo vremena sam se razmisljao o nekoj restilizovanoj 147-ci, al' na kraju krajeva ne mogu Bertone da izbacim iz glave...

Da skratim pricu, moj plan je:

1) Naci odgovarajuc model (boja/oprema/km/dizel)
2) Pronaci nekog da mi asistira u inicijalnom pregledu auta (zvuci suludo, zar ne?)
3) Odvesti auto u neki servis gde moze da se uradi dijagnostika (tipa, kacenje na komp, kompresija, pregled trapa, i sl.)

Zivim u BG-u, pa cenim ako nabasam na neki GT u okruzenju da bi cenio preporuku za servis u BG-u. Isto tako sam cuo da ima nekih majstora za Alfe koji za odredjenu apanazu idu sa tobom na sam plac i oni pregledavaju auto, itd.

Pa vas, cenjene forumase molim da mi svojim savetima priblizite celokupnu problematiku.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,763 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 08 May 2011 - 05:39 PM

Lep uvodni post. Dobrodosao. Toliko od mene za sada a uskoro dobijas i moje misljenje.

Pozz

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,763 posts

Posted 08 May 2011 - 08:12 PM

Nesto kratko dok ne razvezem kasnije. U poslednje vreme i meni nesto blago vuce oko ta GT verzija jer je jeftinija od Brere. Samo to. Tacno je da na forumu nemamo nesto pisanja i iskustva o njoj jer sem Yagi - Sana nemamo ni vlasnike GT alfe. I jos nesto, ja koji ne volim dizele moram priznati da bi sa ovim modelom kupio dizel motor jer je to onaj isti u 147 i 156. Ako malo bolje obratis paznju unutrasnjos GT-a je identicna modelu 147.

#4 laki78

laki78
  • Alfista
  • 7 posts
  • Alfa model:Alfa gt 2.0 jts

Posted 22 March 2012 - 06:20 PM

evo ja imam Alfu GT i to 2.0 jts...pa pitaj šta te interesuje ako već nisi kupio nešto.Ja sam zadovoljan alficom do sad.PS. u ovom modelu ipak benzin ima prednost po meni.

Edited by laki78, 22 March 2012 - 06:20 PM.

#5 MarkoRuzic

MarkoRuzic
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 06 February 2013 - 12:19 PM

Pozzz svima.
Potrebna mi je pomoc. Jos uvek ne posedujem alfu ali se nadam da cu u skorije vreme postati ponosni vlasnik. :D
Nadam da se da mozete da mi pomognete ili bar da me uputite gde da trazim sledece informacije. Zeleo bih da kupim Alfu GT 1.9 mjet i zanima me da li se do delova tesko dolazi i da li su cene istih neke normalne visine? Takodje sam negde usput na forumima procitao da je GT kupe verzija 147-ice i da delovi su delovi isti. Da li je to tacno?

Hvala unapred. :)

#6 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 06 February 2013 - 12:46 PM

Tacno je. Mehanickih delova ima kolko hoces,limarijkih vec slabije.

#7 MarkoRuzic

MarkoRuzic
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 06 February 2013 - 02:31 PM

E hvala ti druze. :) Totalno sam odlepio za tim kolima i sad si me me usrecio. Mislio sam da idu neki posebni delovi. A sto se ti ce limarije,pa vodicu racuna kako vozim. :)

#8 NikiLauda

NikiLauda
  • Alfista
  • 3 posts
  • Alfa model:159

Posted 10 April 2013 - 08:48 PM

Пошто сам и ја гледао да купим Алфу ГТ на шта највише да обратим пажњу код куповине? Које су мане и то укратко само .

#9 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,763 posts

Posted 11 April 2013 - 05:23 AM

Ma auto je bez mane, samo uzimaj i proveri trapove jer su dosta slicni alfi 156 i 147.

#10 goyazny

goyazny
  • Alfista
  • 197 posts
  • Alfa model:alfa GT 2005 1.9JTDm

Posted 12 June 2013 - 06:42 PM

Moje je mišljenje da treba uzeti JTDm , bez obzira na zvuk. Trapovi nisu skupi, ako lupka, promeni. Sva četri ramena napred, sa rukama, manje od 200 evra.
Kad porez nebi bio toliki, uzeo bih V6 i ljuljnuo plin. Mnogo troši auto. Sa druge strane, u JTDm staviš veću turbinu i dobru mapu, ići će,bukvalno, kao V6. Ja imam generičku mapu Safe Chip ( Dejan, Novi Sad) i auto mi ide 240. Na 18 " točkovima ( 3% manje pokazuje nego sa originalnim obimom).
Da vam kažem:Ja sam vozio dve 147 ice. Drugu, u punoj atrecaturi, sva oprema! To samo na prvi pogled izgleda isto kao GT. U GT je mnogo drugačije nego u 147. Drugi materijali table, volana, tapacirunga, potpuno drugačiji položaj u vožnji ( auto je 10 cm niži od 147, 6 cm širi od147 i par cantimetra DUŽI od 156! ( da, 156, ne 147..) Šteta je da ovaj relativno redak ( ukupno ih je 80.000 proizvedeno, a 147ica značajno preko milion...)dolaze kod nas već prilično izvozani , pa ih zato i možemo kupiti za male pare, ali, moramo ih malo sređivati.
Kao zaključak, GT je jedan od najboljih i sigurno najlepših malih Gran Turismo automobila ikad! A Brera?.... OK, lepša je Brera. U stvari, Brera je bezmalo lepša od ..svega? Ali, nije ni ovde ni tamo... Niti je mali GT niti je pravi GT. Najveći motor joj je Opelov V6 koji je pouzdan koliko , ne znam... Šiptar u operi? 2.2 JTS je na istom nivou pouzdanosti i mali je za 1700 kg... Jedino 2.4 JTDm, koji je, opet, malo folirantski, jer nikad na valjku ne daje 200 deklarisanih konja... Tako da je veliki GT sa malim motorima...

#11 alexandar

alexandar
  • Alfista
  • 44 posts
  • Alfa model:alfa romeo GT 2006 JTDm

Posted 22 November 2013 - 12:38 AM

Moje je mišljenje da treba uzeti JTDm , bez obzira na zvuk. Trapovi nisu skupi, ako lupka, promeni. Sva četri ramena napred, sa rukama, manje od 200 evra.
Kad porez nebi bio toliki, uzeo bih V6 i ljuljnuo plin. Mnogo troši auto. Sa druge strane, u JTDm staviš veću turbinu i dobru mapu, ići će,bukvalno, kao V6. Ja imam generičku mapu Safe Chip ( Dejan, Novi Sad) i auto mi ide 240. Na 18 " točkovima ( 3% manje pokazuje nego sa originalnim obimom).
Da vam kažem:Ja sam vozio dve 147 ice. Drugu, u punoj atrecaturi, sva oprema! To samo na prvi pogled izgleda isto kao GT. U GT je mnogo drugačije nego u 147. Drugi materijali table, volana, tapacirunga, potpuno drugačiji položaj u vožnji ( auto je 10 cm niži od 147, 6 cm širi od147 i par cantimetra DUŽI od 156! ( da, 156, ne 147..) Šteta je da ovaj relativno redak ( ukupno ih je 80.000 proizvedeno, a 147ica značajno preko milion...)dolaze kod nas već prilično izvozani , pa ih zato i možemo kupiti za male pare, ali, moramo ih malo sređivati.
Kao zaključak, GT je jedan od najboljih i sigurno najlepših malih Gran Turismo automobila ikad! A Brera?.... OK, lepša je Brera. U stvari, Brera je bezmalo lepša od ..svega? Ali, nije ni ovde ni tamo... Niti je mali GT niti je pravi GT. Najveći motor joj je Opelov V6 koji je pouzdan koliko , ne znam... Šiptar u operi? 2.2 JTS je na istom nivou pouzdanosti i mali je za 1700 kg... Jedino 2.4 JTDm, koji je, opet, malo folirantski, jer nikad na valjku ne daje 200 deklarisanih konja... Tako da je veliki GT sa malim motorima...

Komsija izvini sto ovako upadam , meni je veceras iskocila dobra kombinacija za gt kao tvoja samo je 2006 sa navigacjom. Kao buduci alfista nisam mogao da nadjem ovde nekog ko ima slican jedino tebe. Interesuje me za odrzavanje koje su cifre , dugo se ja lozim na alfe kao i svi ostali al nikako da mi se ukaze prlika . Al evo sad imam sansu pa ako mozes nesto ukratko servisi i ostalo . PS : I ja sam iz Zarkova   hvala unapred

#12 serbisha

serbisha
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 07 July 2014 - 12:23 PM

Zdravo svima, ja sam Goran iz Beograda sam.. Ne posedujem jos uvek navedeni model ali sam se bas zagrejao da ga u doglednoj buducnosti pazarim. Hteo sam 159 ali mi izlazi iz budzeta, GT mi se bas svidja kako izgleda a citao sam i video da ljudi kazu da ako nije dresina da je to vrhunski auto. Gledao bih sa 1.9 Jtdm 110kw motorom. Ako neko ima bilo kakve informacije u vezi tog model i hoce da podeli samnom neka pise. Inace vec sam citao sve i svasta i video sam da kazu da je trap na 147 i 156 osetljiv za ove nase kratere pa me zanima da li je ista situacija i na GT-u? Takodje sto se tice delova video sam da APSport ima maltene sve za 147,156 i 159 (veliki servis, mali servis, diskovi, set kvacila itd) dok za GT nisam uopste video ponudu delova pa me to malo brine?  Ne bih da se zalecem pa da kupi nesto sto ce da se kvari i da me ostavi na putu tako da svaki savet dobrodosao... Pozdrav ljudi...

#13 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 07 July 2014 - 12:32 PM

147 i GT isti auto,samo GT platis 2000e vise.

#14 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts
  • Interesovanja:graffiti, design, cars, gaming
  • Alfa model:156 2.0ts '01

Posted 07 July 2014 - 12:45 PM

Svi su ti trapovi slabi za nase puteve jer te viljuske i za passat i za 156 repariraju isti ljudi. tako da ne stavljaju na jedne bolji kvalitet od drugih. inace sve sto ide na 147 ide i na GT. Ostale delove naravno juris polovne. Naravno kocnice, delovi menjaca motora to je najbolje uvek novo. Gt je dobar auto, fabricki je nizi od 147-ce samim tim je i sportskiji. 

#15 milosabs

milosabs
  • Alfista
  • 230 posts
  • Alfa model:166 Ti

Posted 07 July 2014 - 01:23 PM

ovo sto se trapa tice ne slazem se.Ljube Kugla sa foruma je covk koji ima malo dugovecnije resenje za trapove.Mislim da ga treba kontaktirati.

#16 serbisha

serbisha
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 07 July 2014 - 02:59 PM

Da cuo sam za predjenje izmedju 147 i GT da su maltene isti automobili,  samo sto meni ima prednost za nijansu GT ..Naravno ako se izjalovi GT ne bih imao nista protiv 147 restyle jer mi je i taj auto izuzetno lep... Sto se tice delova za set kvacila na 147 da li ti delovi mogu da se primene i za GT model? 

Edited by serbisha, 07 July 2014 - 03:00 PM.

#17 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 07 July 2014 - 03:01 PM

Isti je set kvacila. Mehanicki ta dva modela su potpuno ista.

#18 Radovann

Radovann
  • Alfista
  • 306 posts
  • Alfa model:156 sw 1.9 jtd

Posted 07 July 2014 - 04:39 PM

mozda si isti mehanicki ali je gt mnogo lepsa barem meni, i ja planiram u skorije vreme da je uzmem

#19 serbisha

serbisha
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 07 July 2014 - 05:09 PM

Onda odlicno ne bih imao problema za delove ako pasu sa 147 ice :)....

*Cici da meni licno je GT bas lep, pogotovo ako nadjes sa koznim sedistima, mada i bez njih sam licno odusevljen. Svidjaju mi se sedista sto su u sportskom fazonu, maltene kao Recaro :D... Sto se tice upravljivosti cuo sam da je odlicna, ako ima ko vozi ovde pa to i licno da potvrdi...

#20 GoranGT

GoranGT
  • Alfista
  • 7 posts
  • Alfa model:GT

Posted 17 July 2014 - 09:06 PM

Delova za Gt u kit komercu koliko hoces.
Ako nisi pazario, za pregled teraj auto kod Dese na Dusanovac, covek ti sve napise i objasni (ulaganja, troskovi cene i dr).
Govorim iz iskustva.
Ja obozavam moju Gt, veruj auto je zverka.
Imas slike pa pogledaj ;-)
Ako nesto treba javljaj se.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub