Jump to content

Photo

Policija,folije itd...

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Igor ARBL

Igor ARBL
  • Alfista
  • 96 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:A.R. 145 LIMITED EDITION-500 No.136

Posted 20 April 2011 - 05:18 PM

Ovo moram sa vama da podijelim...sinoc sa drugom i naravno svojim "Crnim panterom" 156, odem malo na jedan parking gdje se tako skupljamo i zezamo..napravim nekoliko krugova,vrteci se pod rucnom uz skripu tockova...parkiram se i uz sokic,tako stojimo i pricamo,kad,ne lezi vraze,eto ti nase drage policije...jedna po jedna,zavrsim ja sa svojim panterom u stanici policije..tamo mi lijepo napisu prijavu za remecenje javnog reda i mira,posalju me na vanredni tehnicki,na kom sam bio jutros,zbog folija koje sam morao da odlijepim neam.gif i da,umalo da zaboravim,trebao sam biti lisen slobode AAAHAHAHAHAHA ali nisam jer sam se lijepo ponasao....BTW isti dan,u centru B.L. se desila pljacka banke iz koje je odneseno oko milion evra..ali to mije bitno,gora stvar su moje folije...mnogo toga ruznog bi rekao ali necu,reci cu samo SRAMOTA....FUJ

VIVA alfa.gif

#2 Petar67

Petar67
  • Alfista
  • 358 posts
  • Interesovanja:Alfa virus, zvani alfitis, kinologija....
  • Alfa model:156 1,9 JTD

Posted 20 April 2011 - 08:28 PM

I kod nas je skoro bila akcija kontrolisanja automobila sa folijama, isključenje iz saobraćaja i skidanje tablica, koje su vraćane vlasnicima kad skinu folije. Mog drugara su zaustavili, vozi punta sa fabrički zatamljenim zadnjim staklima (bio je van varijanta). Jedva im je dokazao da to nisu folije, nego fabrički zatamljena stakla.
Sada se "navodno" sprema dopuna zakona u vezi zatamljivanja stakala folijama, ili da su fabrički zatamljena. O tome je čak i Alvirović pričao u emisiji "SAT" .
Videćemo šta će naši umovi smisliti i napisati, a do tada..... neam.gif

#3 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 20 April 2011 - 11:24 PM

u novom sadu na mashinskom fakultetu su pocheli da daju ateste za folije.pregled i ustanovljavanje koji je procenat zatamnjenosti je 2000 dinara,ako to prodjesh treba da uplatish josh 4000 za papir koji kad pokazesh policiji mogu da ti pu.. k...c.imash sve crno na belo.e sad treba pogoditi folija da je manje ili tachno25% zatamnjena.

#4 Dewillex

Dewillex
  • Alfista
  • 729 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 Selespeed

Posted 21 April 2011 - 09:28 AM

Tako je. Provereno. cool.gif

#5 darkbgd

darkbgd
  • Alfista
  • 396 posts
  • Alfa model:AR 156 JTD remap by Novaspeed

Posted 05 August 2011 - 03:08 PM

QUOTE(pejo @ Apr 21 2011, 12:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
u novom sadu na mashinskom fakultetu su pocheli da daju ateste za folije.pregled i ustanovljavanje koji je procenat zatamnjenosti je 2000 dinara,ako to prodjesh treba da uplatish josh 4000 za papir koji kad pokazesh policiji mogu da ti pu.. k...c.imash sve crno na belo.e sad treba pogoditi folija da je manje ili tachno25% zatamnjena.

ako hoce uvek mogu da nadju nesto i da te drkaju.Zapamti UVEK.To je nasa narodna policija,to nam je nasa borba dala:)

QUOTE(Igor ARBL @ Apr 20 2011, 06:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo moram sa vama da podijelim...sinoc sa drugom i naravno svojim "Crnim panterom" 156, odem malo na jedan parking gdje se tako skupljamo i zezamo..napravim nekoliko krugova,vrteci se pod rucnom uz skripu tockova...parkiram se i uz sokic,tako stojimo i pricamo,kad,ne lezi vraze,eto ti nase drage policije...jedna po jedna,zavrsim ja sa svojim panterom u stanici policije..tamo mi lijepo napisu prijavu za remecenje javnog reda i mira,posalju me na vanredni tehnicki,na kom sam bio jutros,zbog folija koje sam morao da odlijepim neam.gif i da,umalo da zaboravim,trebao sam biti lisen slobode AAAHAHAHAHAHA ali nisam jer sam se lijepo ponasao....BTW isti dan,u centru B.L. se desila pljacka banke iz koje je odneseno oko milion evra..ali to mije bitno,gora stvar su moje folije...mnogo toga ruznog bi rekao ali necu,reci cu samo SRAMOTA....FUJ

VIVA alfa.gif

pa jbg druze neko te je prijavio i zato su dosli. Da se nisi malo "kurcio":) jos bi imao folije:)

#6 Ranko

Ranko
  • Alfista
  • 43 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd

Posted 08 March 2012 - 06:21 PM

A jel ima do danas nekog pomaka povodom toga? Ja sam razmisljao da stavim folije. Jel imao neko skoro neka losa iskustva sa bracom policajcima???

#7 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts
  • Alfa model:Alfa romeo 147 1.6 TS 105 CV 2003 5P

Posted 08 March 2012 - 06:54 PM

Nista nije menjano u zakonu vezano za zatamnjivanje stakala,u principu znam ih dosta sa komplet zatamnjenim autima koje niko nista ne pita,niti ih dira.Opet sve je kod nas moguce i nikad se ne zna kad ce neki nadrndani da se zatekne i da te smara za folije.Ja planiram dok otopli da zatamnim moju bambinu,ali samo pozadi,odnosno sve iza vozacevih i suvozacevih vrata.

#8 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 08 March 2012 - 08:33 PM

Полицајци то, изгледа, контролишу селективно и када добију наређење за ''масовну'' контролу. Мог колегу са 147ицом су у Смедереву зауставили због фолија. Међу тим полицајцима је био његов друг који ништа није могао да му ''среди'', каже- једноставно им је ''спуштено'' наређење да заустављају све, да сликају и да кажњавају. Трајало је неколико дана, а онда ко се провукао возио је и даље са фолијама.

#9 alfasud-82

alfasud-82
  • Alfista
  • 493 posts

Posted 09 March 2012 - 12:20 AM

mislim da se sada umesto 25% dozvoljava 30 % zatamnjivanja na prednjim staklima

#10 darkbgd

darkbgd
  • Alfista
  • 396 posts
  • Alfa model:AR 156 JTD remap by Novaspeed

Posted 09 March 2012 - 04:06 PM

ja cu ih staviti i to ubzo:)

#11 vlado2f2f

vlado2f2f
  • Alfista
  • 143 posts
  • Alfa model:147 1.6 TS

Posted 09 March 2012 - 04:21 PM

Drugar je radio fplije na pasatu pre par meseci. Firma je *xxxxxxxxxx* Novom Beogradu. On je prezadovoljan uslugom i cenom

Necemo sad jos i da ih reklamiramo.Kad budu ponudili popust za clanove moze reklama. cool.gif

Edited by yuhica, 09 March 2012 - 05:26 PM.

#12 Milos

Milos
  • Alfista
  • 199 posts
  • Alfa model:Golf R

Posted 09 March 2012 - 06:50 PM

QUOTE(Свитац @ Mar 8 2012, 08:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Полицајци то, изгледа, контролишу селективно и када добију наређење за ''масовну'' контролу. Мог колегу са 147ицом су у Смедереву зауставили због фолија. Међу тим полицајцима је био његов друг који ништа није могао да му ''среди'', каже- једноставно им је ''спуштено'' наређење да заустављају све, да сликају и да кажњавају. Трајало је неколико дана, а онда ко се провукао возио је и даље са фолијама.

Koji stepen zatamnjenja ti ima kolega ? Ono tamno tamno bas ili svetle folije ?

#13 Свитац

Свитац
  • Alfista
  • 912 posts

Posted 09 March 2012 - 07:35 PM

Није тотално затамњено, али је прилично тамно.

#14 Ranko

Ranko
  • Alfista
  • 43 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd

Posted 09 March 2012 - 08:19 PM

A kakva je situacija sa folijama koje se lepe na lim? One mat, karbon i sl. ?

#15 yuhica

yuhica
  • Alfista
  • 873 posts
  • Alfa model:Alfa romeo 147 1.6 TS 105 CV 2003 5P

Posted 09 March 2012 - 09:32 PM

Za njih nema nista u zakonu,ali ako prelaze koliko mi se cini vise od 30-40 posto ukupne velicine vozila treba da se menja boja u saobracajnoj.Za haubu ,krov,ili sta vec niko ne pravi nikakav problem,niti za to moze da naplati neku kaznu.

#16 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts

Posted 09 March 2012 - 09:50 PM

Po starom zakonu je bilo da boja mora bar 2/3 biti kao što je u saobraćajnoj.

#17 vlado2f2f

vlado2f2f
  • Alfista
  • 143 posts
  • Alfa model:147 1.6 TS

Posted 09 March 2012 - 11:26 PM

QUOTE(magic33 @ Mar 9 2012, 09:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Po starom zakonu je bilo da boja mora bar 2/3 biti kao što je u saobraćajnoj.

Mislim da je i po novom zakonu isto.

#18 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 10 March 2012 - 09:15 AM

kod nas u ns svi taxisti su bili beli pa su prelepljeni komplet sa folijom druge boje.

#19 kdragan

kdragan
  • Alfista
  • 258 posts
  • Alfa model:147

Posted 30 April 2012 - 03:03 PM

Što se tiče folija na staklima, ovo sam video na fejsu pre par dana. Navodno su dozvolili zatamnjivanje prednjih stakala, dok zadnja mogu neograničeno eusa_clap.gif

DOZVOLJENO NAKNADNO ZATAMLJIVANJA AUTO STAKALA.

IZASLA JE PROMENA PRAVILNIKA KOJI SMO DUGO ČEKALI.

BROJ SLUŽBENOG GLASNIKA 040/2012

Vozač suvozač do 30%
Iza vozača (iza B stuba) NEOGRANIČENO
Stepen refleksije do 15%

Члан 72.
(i) Ветробран и сва стакла на моторном или прикључном возилу, осим предњег ветробрана на мотоциклу и мопеду с два или три точка и без кабине возача, лаком четвороциклу без кабине возача и четвороциклу који немају кабину возача, морају бити хомологовани и уграђени у складу са одредбама једнообразних техничких услова. Ветробрани морају бити слојевити – ламинирани, односно не смеју бити од каљеног (са ознаком у знаку хомологације „TOUGHENЕD” или „TEMPERED”) стакла ни када се накнадно замењују, осим за возила чија највећа брзина не прелази 40 km/h.
(ii) Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна окна у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 30%. Остала стакла на возилу могу бити накнадно затамњена без ограничења укупне вредности пригушења светла при чему на возилу морају бити уграђена два бочна ретровизора.
(iii) Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају.
(iv) Одредба става 2. овог члана не односи се на возила државних органа.
(v) Одредбе овог члана не односе се на возила која су произведена, односно први пут регистрована пре 01. априла 1971. годин

#20 Necke

Necke
  • Alfista
  • 31 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD M-Jet

Posted 27 May 2012 - 01:20 AM

Ja imam i atest i zatamnjena napred 25%, a pozadi 50% i na sred 29. novembra me je pre neko vece zaustavila interventna zbog zatamjenih stakala, ceo auto su pretresli i nisu nista nasli, smorili se, okrenuli i otisli... Bezveze skroz... Ni oni vise ne znaju sta ce i kako ce...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub