Jump to content

Photo

Škripa Kočnica

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 danijel_alil

danijel_alil
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 155

Posted 15 November 2020 - 07:31 PM

Pozdrav svima imam problem. Naime stavio sam nove diskove i nove pločice na sva četiri točka. Marka kočnica je Brembo i diskovi i pločice. Delovi su stigli iz Nemačke i po onome sto sam video na netu mislim da su original ali jako škripe prilikom blagog pritiska na kočnicu. Da li im treba vremena da nalegnu i da se potroši taj neki zaštitni premaz sa diskova? Da li je neko imao takvo iskustvo? Moze neki savet sta da radim. Hvala

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,126 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 18 November 2020 - 11:10 PM

Desava se. Ponekada (a evo primera i kod tebe) mogu to da budu i dobre marke a da se materijali na diskovima ili plocicama jednostavno ne podudaraju zbog cega se javlja skripanje prilikom kocenja. Obicno bude tako kada su i jedno i drugo velike tvrdoce. Po meni, bolje je uzeti plocice slabijek tvaliteta tj. mekse, sto ce malo ubrzati njihovo trosenje nego li izbrazdati i ostetiti diskove.

#3 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 598 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 20 November 2020 - 07:51 AM

Možda majstor nije očistio ležište pločica,treba sve lepo očistiti razraditi pomoćne klipove i glavni klip i ležište namazati bakarnom masti. Nemoguće je da škripe svi točkovi.

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,126 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 21 November 2020 - 12:44 AM

I to je tacno

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub