Jump to content

Photo

Pozdrav od Petra iz Novog Sada

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Petar67

Petar67
  • Alfista
  • 358 posts
  • Interesovanja:Alfa virus, zvani alfitis, kinologija....
  • Alfa model:156 1,9 JTD

Posted 26 March 2011 - 11:50 PM

Zovem se Petar, imam 43 godine, živim u Novom Sadu.
Danas sam na placu u NS kaparisao alfu 156 1,9 jtd 2001. godište i nadam se da ću postati sretni vlasnik, a i član Vašeg foruma.
Za početak toliko smile.gif

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 26 March 2011 - 11:51 PM

Dobrodosao Petre... 156.gif arflag.gif

#3 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,612 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 26 March 2011 - 11:53 PM

Dobrosao!

Bice ovo opasna JTD sekta biggrin.gif JTD VS V6 smile.gif

#4 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 27 March 2011 - 12:11 AM

petre dobro otvori ochi.ja da sam na tvome mestu poveo bih nekog ko vec ima alfu da je pregleda.svaki vlasnik zna skrivene mane auta.nemoj da dara bude skuplja od mere.u ns nisam ni video na placevima dobre alfe zato ti to kazem pozz iz ns.

#5 Petar67

Petar67
  • Alfista
  • 358 posts

Posted 27 March 2011 - 12:39 AM

Bio je Moša, drži "Gala" servis alfa-fiat-lanča, a i vozi alfu 159 2,4 ts, pregledao ga je letimično i kaže daje ok. U ponedeljak ide na dizalicu, pošto na tom placu imaju i servis, a subotom servis ne radi. To je "SMART AUTO", plac u Bajči Žilinskog 13 (Luka N.Sad).

Edited by Petar67, 27 March 2011 - 12:40 AM.

#6 Viper

Viper
  • Alfista
  • 765 posts
  • Interesovanja:Alfa i samo Alfa
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed 2002g. 165hp

Posted 27 March 2011 - 02:09 AM

Dobro došao. arflag.gif

#7 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,126 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 27 March 2011 - 07:04 AM

Pa Pertre neka je sa srecom kupovina. Posto je auto kaparisan onda je to skoro gotova stvar wink.gif.
Vel'ko M! arflag.gif

#8 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 27 March 2011 - 12:41 PM

QUOTE(Petar67 @ Mar 27 2011, 12:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Bio je Moša, drži "Gala" servis alfa-fiat-lanča, a i vozi alfu 159 2,4 ts, pregledao ga je letimično i kaže daje ok. U ponedeljak ide na dizalicu, pošto na tom placu imaju i servis, a subotom servis ne radi. To je "SMART AUTO", plac u Bajči Žilinskog 13 (Luka N.Sad).

MANI SE MOSHE,ON SAMO DRZI SERVIS A POJMA NEMA DA POPRAVI KOLA,ako je to onaj pored mosta slobode.tamo sam samo 1 bio,I NIKAD VISHE.a chini mi se da vozi 156 2.o ts neku sa chudnom bojom.ako nije taj onda sorry.mada svi koji gledaju letimichno neznaju dovoljno.treba brate isprljati kolena,i laktove.aj svrati danas na ribarac na druzenje ako si iz ns-a.u 16 je okupljanje. wink.gif

#9 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts

Posted 29 March 2011 - 01:57 PM

ima jedna novost.chika petru smo nashli alfu.nije kupio onu sherpa plavu vec neku 2.mislim da je bolja od one.nismo je pregledali letimichno nego detaljno.po diagu je preshla oko 260000 ali po volanu i ruchici menjacha,koja je original (ona gumena shto se raspada brzo,i nije nikakva)izgleda ko da je preshla duplo manje.(ili je chovek vozio u rukavicama biggrin.gif )
kupljena od vlasnika koju je dovezao iz holandije.bice da se ulozi josh koji dinar u nju ali za te pare je sasvim pristojna kupovina.da napomenem sve joj radi i nema ni 1 greshku.aj petre pa neka je sa srecom. clapping.gif

#10 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 29 March 2011 - 05:16 PM

Odlicno. Pejo gde ste je uzeli? Nije li auto plac Green System na Petrovaradinu?

#11 alfasud-82

alfasud-82
  • Alfista
  • 493 posts

Posted 29 March 2011 - 05:43 PM

nije sa placa.auto je bio kod mene na novom naselju.stajao na parkingu nekih dva meseca.inace covek ju je doterao licno iz holandije.inace karakteristicno za ovaj auto je boja koja je jako neobicna neka kameleon plavkasta.tog dana je i dewilex dosao sa diagnostikom da je jos bolje pregleda.u svakom slucaju cestitam na kupovini

#12 Petar67

Petar67
  • Alfista
  • 358 posts

Posted 29 March 2011 - 06:44 PM

Evo i ja ću dodati par reči :-) Alfa je kaparisana, danas sam potpisao ugovor za kredit, tako da će za najduže nedelju dana alfa biti registrovana na moje ime :-)
Od one, kako kaže Pejo, šerpa plave alfe sam, naravno, odustao. Napravio sam početničku grešku. Seo sam u prvu alfu, prvi put u životu i gotovo. Zaljubio se u nju. Ali, srećom, našao sam ovaj forum i uz pomoć zagriženih alfista iz Novog Sada i njihovog stručnog oka, video sam nedostatke "šerpa plave" alfe, odustao od nje, povratio ostavljenu kaparu i pazario ovu alfu.
Kad je ispratim definitivno i kad je ulickam za poziranje, postaviću i fotke, a o njoj napisati sve što znam (a što ne znam, pustiću mašti na volju) ;-)

Za sada znam da je u Holandiji plaćena 2200€, da je čovek sa njom prešao put od Holandije do Novog Sada, da je alfa visila na carini u Subotici 2 meseca, čekao je da se izvrši nekakva homogolacija (valjda sam dobro zapisao), jer je alfa 2001. godište, a Holandija je ušla u EU 2002. Šta to znači i zbog čega je to, nemam pojma.
Ima naknadno ugrađen tempomat. Ne zna ni on a ni ja da li to radi i kako radi, ali ga ima (ključ 32 i cekić od 5 kila i proradiće) ;-)
Sve ostalo što ja znam su Pejo, Alfasud-82 i Peđa videli i napisali.
Da ne kuckam više. Kad je uslikam postaviću fotke, a Novosadski alfisti će imati priliku da je lično vide, naravno, na skupu nedeljom u 16h na starom mestu.
Poželjno je da joj "zalijemo" gume u kafiću u Radničkoj, da se ne rasuše ;-)

#13 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,612 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 29 March 2011 - 06:55 PM

Neka ti je sa srecom wink.gif

Homologacija smile.gif je verovatno zbog Euro 3 norme, da se potvrdi... Ali svi motori prozivedeni 2001 bi trebali da su EU3... proizvedeni su u It ne u Holandiji smile.gif

Tempomat radi tako da kad vozis recimo 100 km/h u okrenes rucku na On, tempomat se ukljuci i odrzava brzinu, sve dok ti ne pritisnes dodatno gas ili kocnicu... dok sam vozi mozes da sklonis nogu sa gasa, kompjuter sam dozira da bi odrzao zadatu punu brzinu... + i - sluzi ako zelis da povecas ili smanjis brzinu... Korisna stvar, ne treba cekic smile.gif

Cekamo te sa slikama wink.gif

#14 alfasud-82

alfasud-82
  • Alfista
  • 493 posts

Posted 29 March 2011 - 07:17 PM

On nema klasicnu rucicu kakvu mi imamo u nasim alfama,vec je to neko naknadno da kazem nabudžio e sad dali sluzi svrsi znacemo za par dana.

#15 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 29 March 2011 - 07:17 PM

E pa nek je sa srecom. arflag.gif

#16 Ricky

Ricky
  • Alfista
  • 183 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 8C Competizione

Posted 29 March 2011 - 07:27 PM

I povratio kaparu?!?!?!?! Ne mogu da verujem. Nadam se da si sad video koliko znaci pozavanje alfi od strane ljudi koji ih voze inace bi je mozda kleo i pljuvao po njoj ceo svoj zivot. arflag.gif

#17 alfasud-82

alfasud-82
  • Alfista
  • 493 posts

Posted 29 March 2011 - 07:32 PM

Ja jos cistiji motor nisam video nego ta kaparisana.U prvi mah mi se cinilo da nije to nov motor

#18 SandroNS

SandroNS
  • Alfista
  • 311 posts
  • Alfa model:147jtd overclocked

Posted 29 March 2011 - 07:48 PM

Dobrodošao u klub!!!
arflag.gif

#19 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 29 March 2011 - 08:04 PM

postoji mogucnost naknadne ugradnje tempomata u sva vozila koja su E3... princip rada je isti kao i na fabrickom a razlika je samo u izgledu "palice"... smile.gif

#20 Petar67

Petar67
  • Alfista
  • 358 posts

Posted 29 March 2011 - 08:19 PM

QUOTE(Ricky @ Mar 29 2011, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
I povratio kaparu?!?!?!?! Ne mogu da verujem. Nadam se da si sad video koliko znaci pozavanje alfi od strane ljudi koji ih voze inace bi je mozda kleo i pljuvao po njoj ceo svoj zivot. arflag.gif

Što se tiče kapare, ja bih pre rekao depozita (pošto su mi je vratili), takav je i bio dogovor, da ako iz bilo kojeg razloga odustanem od te alfe, vratiće mi novac. Naravno, nisam im rekao da sam bezecovao drugu alfu. Verovatno mi, bez obzira na dogovor, u tom slučaju ne bi vratili kaparu.
Ne verujem da bi je pljuvao. Možda da sam dugo godina vlasnik alfe, pa da sam se razočarao iz bilo kojeg razloga. Ova prva alfa nije bila loša, bar na oko i ono što sam ja kao totalni laik za alfe video i koliko sam je provozao, osim što je šerpa plave boje i ima blaga ulubljenja duž skoro cele leve strane, a i bila je skuplja za 350 €. Ona je uvoz iz Italije, a ova iz Holandije. Iz ranijih komantara vlasnika kola (nebitno na marku), čuo sam da su kola iz Holandije bolje i kvalitetnije čuvana i pažena od uvoza iz ostalih zemalja, a naročito u odnosu na Italiju.

Edited by Petar67, 29 March 2011 - 08:22 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub