Jump to content

Photo

Zatamnjena stakla

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#21 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 08 July 2016 - 09:08 AM

Sva stakla osim vozac/suvozac/soferka mogu i do 100% zatamnjenja, ali mi nije jasno ( Okanovicu mater ti piiiii) za sta mi treba atest onda, da mi kazu da je 100% crno pozadi u usta ih skrbava.

#22 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 08 July 2016 - 09:20 AM

Wild wild west, bre.
Moze a ne mora da bude.
Ako treba nema potrebe.
Idi bre

#23 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 08 July 2016 - 11:32 AM

Evo ga : http://tamnastakla.com/zakon.html

#24 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 08 July 2016 - 01:29 PM

Da li je neko bio na tehnickom sa zatamnjenim staklima bez atesta? Vidim da masovno uvode video nadzor.

#25 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts

Posted 08 July 2016 - 01:35 PM

Registrovao auto 5. Juna, niko me nista pitao nije.

#26 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 08 July 2016 - 01:38 PM

Da li je neko bio na tehnickom sa zatamnjenim staklima bez atesta? Vidim da masovno uvode video nadzor.

Ja mogu prodjem tehnicki taman da su mi stakla skroz crna sva. Ali sta kad me zaustave ?!

#27 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts

Posted 08 July 2016 - 03:20 PM

Ja mogu prodjem tehnicki taman da su mi stakla skroz crna sva. Ali sta kad me zaustave ?!

Zaustavljali vise puta... jedino sto smo raspravljali jeste da li sam pricao telefonom ( ne moze covek vise ni uvo da pocese  :D  moram secem nokat na malom prstu  :xaxa:  :xaxa:  :xaxa: )

#28 Buca

Buca
  • Alfista
  • 255 posts

Posted 08 July 2016 - 04:23 PM

@Easy sta bre mnoogo 65% to je taman.

Kolega je platio i dobio atest za zadnja stakla. I tu je ispravan.
E sad na kraj i da bude da nista napred ne moze, oticicu bez prednjih da dobijem atest za zadnja i onda naknadno zatamniti prednja pa nek se teraju :D

U nis crvena za cast i ne moras ni kola da teras. Proteraju neka druga na valjke :D

#29 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 09 July 2016 - 12:21 AM

U nis crvena za cast i ne moras ni kola da teras. Proteraju neka druga na valjke :D

IstIna

#30 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 July 2016 - 10:13 AM

A yebi ga znam i ja za to, mogu da registrujem taman i da nemam tockove, ali nije to problem.Kad te poteraju na vanredni tehnicki bude veselo.

Suma sumarum-nista, vozi i cuti :)

#31 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 09 July 2016 - 12:01 PM

Kakav vanredni tehnicki ?!

Za 20 godina me niko nikad nije terao na vanredni tehnicki ... Mislis zbog stakala da te teraju?

#32 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 July 2016 - 12:18 PM

Teraju bogami po Bg, narocito kad je vreme za prezuvanje guma.

Za stakla po svemu sudeci niko nista ne zna, ali znajuci kako se puni budzet, nista me ne bi zacudilo.Sledeci su ksenoni.

#33 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 09 July 2016 - 12:42 PM

Zar ni xenoni nisu regulisani ?!?!

Gde ja zivim, jbmti

#34 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 July 2016 - 01:13 PM

Pa pazi, zakon po kojem nece biti dozvoljeni aftermarket xenoni ceka na saziv skupstine(ne sazvali se dabogda, preseo im onaj rucak) jer jelte idemo u EU...istina u Madjarsku ne pustaju sa aftermarketima, samo fabrika.

#35 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 09 July 2016 - 01:31 PM

Opaaaaa, nisam znao ... Preseo im rucak, ***** im strinina

#36 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 July 2016 - 01:53 PM

Evo sad u SD je aktuelan skandal oko laznih polisa i nalepnica, ljudima plene kola...a oni nas drndaju oko folija! Cime se o ugrozava saobracaj? Kakvo presijavanje? Debili debilni, samo gledaju kako da nas omlate za jos koji dinar, za sahranu im trebao!Bar me moji lokalci upozore kad dobiju naredbu da pisu kazne, pa makar i za prljave tablice.

#37 Buca

Buca
  • Alfista
  • 255 posts

Posted 09 July 2016 - 03:52 PM

Ja prolazio kroz Madjarsku sa aftermarket xenonima i nikad nista. Dok su drugaru jednom rekli da stane na pumpu i da zameni, naravno nije ni zamenio.
Ma divlji zapad je nasa drzava. Grebo im pas malter!

#38 BKS_tmo

BKS_tmo
  • Alfista
  • 43 posts

Posted 09 July 2016 - 06:09 PM

Ja se slažem da modifikacije na autu treba regulisati zakonom i kontrolisati u nadležnim ustanovama (atesti, tehnički pregledi) ali ovi naši zakonodavci su nepismene, neškolovane i abnormalno neprofesionalne budaletine koje se, prilikom uvođenja novih pravilnika, standarda i regulativa, vode filozofijom: uzmi neki evropski standard, prevedi ga (uglavnom samo prvu stranu) i može odmah u odbor pa u skupštinu na izglasavanje. A ni slučajno ne treba izučiti to malo detaljnije ili, ne daj bože napraviti valjanu javnu raspravu sa stručnom javnosti jer, bože moj, to je samo izgubljeno vreme koje se može iskoristiti za blejanje po restoranima, baštama, itd.

Pa ja ne znam koliko čovek mora biti retardiran da u našoj zemlji ozvaničii ovaj aktuelni pravilnik o atestima!

Da su oni time postigli neki priliv novca pa i da razumem, ajde, gde god da živiš moraš državi plaćati harač. Nego, naprotiv, posao ustanova za atestiranje se prepolovio, jer nikom više ne pada na pamet da se bakće time. Drugar zamalo nije zapalio auto kad mu je čovek na tehničkom rekao šta sve mora da uradi i koliko će ga koštati da prebaci Stila iz vana u putničkog.

#39 manijakns

manijakns
  • Alfista
  • 345 posts
  • Alfa model:156 jtd 2002

Posted 09 July 2016 - 11:09 PM

Slucajno znam da jedan nemacki poznati proizvidjac ne daje saglasnost za stavljanje folija i sve sto se ne uradi fabricki nemoze se ni atestirati.. i sad zasto bih ja brinuo za to :-D nikad.me niko na tehnickom nije pitao za folije.. imao sam na tri alfe.. al nikad.. jel neko misli da ce biti drugacije sad?

#40 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 09 July 2016 - 11:12 PM

Zar ni xenoni nisu regulisani ?!?!

Gde ja zivim, jbmti

Kako ja znam, svako ko je otisao na masinski fax u Nisu za atest plina nije bio u mogucnosti da dobije ikakav papir dok ne vrati stanje automobila na fabricko. Tu su uskljucivali farove (ksenon, projektore, folije i zatamnjenja, ... ) gde svako ko nije imao prskalice ili sredstvo za pranje farova nije bio uzet u proceduru, dorade na karoseriji (difuzori, spojleri, sajtne ... ) koje na sebi nemaju nikakav datum izrade za plastiku niti utisnut zig proizvodjaca kao i zatamnjena stakla. Dosta njih je skidalo sve sa auta pa na atest plina. Znam za coveka u perla beloj astri da je morao da kupi fabricke branike i sajtne kako bi otisao na atest. Ima ga na nekom od Opelovih foruma ako ne gresim ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub